Sidebar

  • Kurz základy etikoterapie, jesenný semester 2021 LIVE - Naživo ON LINE

    Začíname  verejnou prednáškou: Úvod do etikoterapie úvodná prednáška  vám pomôže vytvoriť si obraz o  kurze základy etikoterapie, na ktorý sa môžete po prednáška prihlásiť. Kurz začne od 30. 09. 2021 viac o kurze TU: Kurz sa uskutoční   virtuálne naživo  ON LINE. Úvodná prednáška 22. 09. 2021 o 17.00 do 19.30  23. 09. 2021 o 18.00 do...
  • Úvod do etikoterapie - LIVE bezplatná prednáška 22. a 23. 09. 2021

    Etikoterapia cesta k celistvosti, zdraviu a spokojnosti.  Etikoterapia, kráľovna sebauzdravenia, autognostická, sebapoznávacia metóda umožňujúca hlbšie porozumeniu sebe samému, svetu v ktorom žijeme a tvoríme si ho. prednáška:  Mgr. Vladimír Červenák,  etikoterapeut, životný kouč Prednášky sa uskutočnia virtuálne on line...

Zatvor oči, otvor srdce - etikoterapeutická meditácia Vladimír Červenák a MAOK
Dancehaus  Bratislava, Stromová 16
5. september 2021 o 19.00 
 
Milí priatelia,
táto udalosť sa mala uskutočniť koncom marca minulého roku. Kvôli pandemickej situácii sme stretnutie naživo odložili na neurčito a odvysielali sme dvanásť meditácii so živou hudbou v online svete, ktoré sprevádzali sledujúcich v neistých časoch prvej vlny pandémie.
Dodatočne sa chceme všetkým sledujúcim poďakovať za komentáre, slová a finančné príspevky počas celých dvanásť týždňov. Bolo pre nás veľmi povzbudivé od Vás čítať, že Vám tieto meditácie pomohli zorientovať sa v dobe chaosu a zmätku.
Cyklus dvanástich etikoterapeutických meditácii si môžete pozrieť tu:
https://www.advaita.sk/.../1764-vladimir-cervenak-maok...
Doba chaosu sa zmenila na dobu duality, posudzovania, odsudzovania a strachu na jednej strane, avšak aj nádeje, že to všetko pominie a raz bude dobre na svete ?.
A práve k tomu by sme chceli prispieť touto hudobno-slovnou meditáciou, ktorou vás prevedú Maok, majster hudby a Vladimír, majster slova z priestoru utrpenia do priestoru radosti a tichého vnútorného šťastia, do srdca, v ktorom je ukrytý hlboký vnútorný mier. Po meditácii bude priestor na diskusiu.
Vo fyzickom tele človeka sa odrážajú jeho mentálne, duševné a morálne postoje. Všetky, bez ohľadu na to, či sú pozitívne alebo negatívne. Etikoterapia je autognostická, sebapoznávacia metóda, ako rozpoznať pravdu o sebe samom, ako rozpoznať iluzórne, bludné predstavy o sebe a o svete, ako rozpoznať v sebe hlboké príčiny narušených vzťahov so sebou a so svetom, v ktorom žijeme. V narušených vzťahoch k iným sa zrkadlí narušený vzťah k sebe samému. Tu nachádza etikoterapia príčinu nerovnováhy v odpore voči sebe, voči životu, ktorý človeku poškodzuje zdravie a bráni žiť zmysluplný a spokojný život. Odkrýva, rozpoznáva, vrstvu po vrstve, kde človek kladie svojmu životu odpor. Spoznáva, ako sám seba poškodzuje sebanenávisťou, sebaodmietaním, sebaspochybňovaním, sebamanipuláciou a sebavydieraním. Ich dôsledkom je vnútorný boj, ktorý nemá víťaza ani porazeného. Výsledkom je utrpenie a bolesť. V chaose, zmätenosti a bolesti je vnútorný boj premietaný von kde prináša narušené vzťahy, reťazenie utrpenia cez cele generácie.
Ako archeológia duše odkrýva etikoterapia vrstvu po vrstve a nachádza príčiny bezmocnosti, nespokojnosti, agresivity, smútku, strachu. Sú to negatívne sklony, návyky, emócie a myšlienky, ktoré vytvárajú tak toxické vnútorné sebaprežívanie, že sa v ňom doslova nedá žiť. Človek z neho uteká.
Ignorancia, pýcha, hnev, nenávisť, závisť, smútok, ľútosť, krivda, žiarlivosť, nedôvera a strach sú dôsledkami stavu oddelenosti, v ktorom sme sa uväznili, uzavreli za ochrannými múrmi svojho ega. Výsledkom je bezmocnosť, sebapochybnosť, sebanenávisť, sebaodmietanie, sebamanipulácia, sebavydieranie.
...
A teraz prejdeme k praktickým veciam:
Meditácia sa bude konať v priestoroch Dancehaus v Bratislave, v súlade s nariadeniami platnými v čase konania. Pod budovou je 25 parkovacích miest pre účastníkov; ak budú obsadené, parkovanie je možné na ulici; pred udalosťou prepojím šoférov s nešoférmi aby sa mimobratislavským záujemcom cestovalo veselšie, ekologickejšie a ekonomickejšie; prineste si podložky na ležanie alebo podsedáky prípadne podušky na sedenie, stoličky sú k dispozícii; v cene bude ovocno-orieškové občerstvenie a voda; teplé nápoje si môžete objednať v priestoroch Dancehaus;
Cena je 30 €; (tí ktorí si predplatili túto udalosť, samozrejme neplatia);
Predpredaj sa spustí 8. augusta;
Pre ďalšie informácie sledujte túto udalosť alebo píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.;
Tešíme sa na Vás
Vladimír Červenák & Maok & Nell za organizačný tím.

Vaša podpora stránok bez reklamy

Ďakujeme, 

pomáhate nám tvoriť lepší obsah.

Kalendár

Tipy a inšpirácie - spriatelené stránky rodiny Advaita