Sidebar

  • Kurz základy etikoterapie, jarný semester 2023 LIVE - Naživo ON LINE

    Začíname  verejnou prednáškou: Úvod do etikoterapie úvodná prednáška  vám pomôže vytvoriť si obraz o  kurze základy etikoterapie, na ktorý sa môžete po prednáške prihlásiť. Kurz začne od 16. 02. 2023. Kurz sa uskutoční   virtuálne naživo  ON LINE. Prístupové údaje obdržíte po zaslaní prihlášky. Úvodná prednáška LIVE 7. 02. 2023 o 17.00...
  • DagmaRA Sarita Poliaková: ETIKOTERAPIA S VLADIMÍROM ČERVENÁKOM - ROZHOVORY

      DagmaRA Sarita Poliaková: ETIKOTERAPIA S VLADIMÍROM ČERVENÁKOM ROZHOVORY    Knihu  si môžete objednať  na stránke e-schopu vydavateľa CADPRESS.   cena za ks 21 €   Keď sa stretnú dvaja rovnako naladení, vznikajú krásne rozhovory smerujúce k hĺbke duše. Keď sa stretne celá skupina ľudí rovnako naladených, rodia sa kľúče pasujúce do...

Sila muža, pravidelný unikátny 30-minútový rozhovor dvoch mužov na báze otázok a odpovedí na horúce témy týkajúce sa mužov, otcov, synov z pohľadu Etikoterapie, vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie.

Naživo vysielame každú tretiu stredu, rozhovor vedú VLADIMÍR TĹČIK a VLADIMÍR ČERVENÁK.

Vysielame v premiére na kanály YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Otázky a námety na rozhovor môžete písať na mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Streda 3. november 2021 o 20:00

Okruh tém 12. časti

1/Muž vytvára bezpečné prostredie pre ženu na 5 úrovniach:

-na fyzickej: ochrana, finančné zabezpečenie

-na mentálnej: vedieť sa porozprávať, vypočuť, nedávať rady

-na emočnej: ustáť emócie hnevu, plaču a rôznych iných emócií

-na energetickej: robiť veci tak, že ona na ne ešte len myslí, a ja v nich už konám, ani mi ich povedať nemusí

-na spirituálnej: že muž vie kam kráča, vie kam vedie svoju ženu, rodinu, a najbližších, a ona sa môže cítiť bezpečne, môže mu dôverovať. To čo sa chcem spýtať, je že žena svieti a vytvára teplo domova.

Čo to znamená ? Je to podobné ako u muža, aj ona dáva to teplo a svetlo v 5 úrovniach ?

Ak áno, poprosím ťa, povedz o tom viac.

2/Keď som počúval konferenciu o sexualite, tak tam ženy hovorili, že dnes chcú mužov, ktorí sú pevní, silní a súčasne zraniteľní, empatickí. Čo chcú však muži od žien, aby boli ženské, nežné, láskavé, starostlivé či divoké, spontánne, bláznivé, múdre, zvodné ? Čo si myslíš, aké sú tie dva protipóly a či sú potrebné vidieť tie dva protipóly u ženy?

3/ Vnímam ako dnes ženy opúšťajú mužov a ako muži opúšťajú ženy, každé druhé manželstvo sa rozvádza. Keď som sa ženil, tak som pred svedkami a nielen na úrade, nakoľko som mal ešte aj svadobný rituál- obrad, vyhlasoval pred rodinou, pred sebou ,pred Bohom, že budeme so svojou ženou v dobrom aj v zlom. Čo to znamená, to v zlom ? Aký máš na to pohľad ?

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.
 

Vaša podpora stránok bez reklamy

Ďakujeme, 

pomáhate nám tvoriť lepší obsah.

Kalendár

Tipy a inšpirácie - spriatelené stránky rodiny Advaita