Ranná sanga z 19. apríla 2026 bola pre mňa veľmi silná v rozhovoroch o predkoch a o tom, ako ich pozdvihnúť do svetla, keď sa k nám hlásia v snoch, alebo nás zobúdzajú. Slová Vladka Červenáka:  

  • Často prichádzajú v snoch mŕtvi príbuzní. To je ich čas. Keď si cez deň zahltená dennými povinnosťami, nemáš priestor, aby sa oni v tebe manifestovali, aby sa v tebe prejavili. Keď v noci spíš a prichádzajú v snoch alebo keď sa v noci zobudíš a prichádzajú, určite im treba venovať pozornosť. To sú mŕtvi, ktorí tvoju pozornosť potrebujú. Potrebujú nanebo-pozdvihnutie. Pripomínajú, že sú pripravení, prosia, čakajú na uši, ktoré by ich vypočuli. Vtedy nastupuje tvoja úloha prevádzača. Chárona. Previesť mŕtvych domov. Oni nemajú nohy, nemajú telo, len cez telo však môžu prejsť. Tvoje telo je ich telo. Keď si však ty v sebeckom móde – to je moje telo, nedám ho!- neprevedieš ich do svetla, budú ťa mátať po nociach. Keď sa im však  otvoríš, odovzdáš, oni do svetla vystúpia a ty si posilníš vedomie. Ich energia sa stáva tvojou súčasťou.
  • Kto mi vstúpil do sna? Babka, dedko, brat, hentaký človek, mama... a už ideš. Rovno sa dávaš. Chytíš za ruku a sprevádzaš. Keď prevedieš, príde na teba pokoj, uvoľníš sa a spíš ďalej. Vykonáš službu a spíš. Nočná služba za tebou. To je veľmi dôležitá súčasť tvojho spirituálneho prebudenia, keď si sprevádzačom. Je to jediný spôsob, ako sám seba pozdvihnúť cez službu. Keď im neslúžiš, sama seba nepodvihneš, len manipuluješ stále viacej, viacej, viacej, viacej... na energetickej úrovni.
  • Ako ich prevedieš? Tvoje podvedomie ti ukáže cestu. Každá cesta môže byť jedinečná. Niet predpisu, ako sprevádzanie má vyzerať. Ide o to, či máš vôľu, či si uvedomíš, či zachytíš, či sa spojíš so svojou subosobnosťou, ktorá sa práve otvára, urobí štrbinku a ide o to, aby tvoje svetlo vniklo do štrbinky a posvietilo v temnote. Kde vstúpi svetlo, dôjde k nanebo-vstúpenie, k frekvenčnému vibrovaniu. Tu si ako pomôcku môžeš predstavovať, že ide po čakrách od prvej až po siedmu. Zvyšuje postupne frekvencie, až je v bielom svetle. Niekto si môže predstavovať nebeskú bránu, ku ktorej dušička príde, urobíte si spolu hoo ponopono, situácia sa celá zmení. Duša potom kráča schodmi, nebeská brána sa otvorí, ona do nej vstúpi a vybavené. Neskôr už obrazy nemusia chodiť. Príde pocit a ty ho zachytíš. Potom prúde vnútorná radosť, mier, pokoj... Vieš, že duša je na poriadku.

A ešte pridávam z tejto rannej sangy ďalšie vety - perly, ktoré vyšli zo situácií, o ktorých sme sa rozprávali.  Znovu v slovách Vladka Červenáka:

  • Láska sa v srdci prejavuje pokojom, súcitom, teplom, pocitom plnosti. To sú jej prejavy a v srdci ich môžeme zachytiť. Láska je vo všetkých energetických centrách.
  • Múdrosť je schopnosť rozlišovať - vivéka v sanskrite. Keď máme schopnosť rozlišovať, sedíme pevne na tróne siedmeho energetického centra.
  • Dôvera je brána k opätovnému prepojeniu neba a Zeme.
  • Keď zameriame pozornosť smerom von, odpájame sa. Sme v priestore pýchy. Potom začína chaos. Každý vidí realitu inak a nestretnú sa naše videnia, čiže každý žije vo svojej paralelnej realite. Nevieme sa napojiť na svety iných. Nevieme byť empatickí a nedokážeme byť súcitní. To je dôsledok pýchy. To sa prejavuje od fyzickej roviny cez mentálnu, emočnú, energetickú až po spirituálnu. Chaos sa prejavuje: fyzický bolesťou, utrpením, chorobami, nehodami, deštrukciou, rozvratom tela, mentálny bludnými presvedčenia, emočný negatívnymi emóciami: nenávisťou, hnevom, bezmocnosťou, smútkom... energetický bojom či súťažou o energiu, nedostatkom energie, spirituálny fanatizmom.
  • Keď to máme takto zmapované, hneď viem, kde som, aj kto som. Stačí sa však aj pozrieť okolo seba, kto sú moji príbuzní a hneď budem vedieť, kto som ja. To je veľmi dôležité, lebo ak si myslíme, že všetci moji blížni sú pekelníci, len ja som medzi nimi jediný svätý, to je fanatizmus. Napriek tomu, že vidíme, kto sme, treba kráčať ďalej správnym smerom. Ponopono a vytrvať.
  • Aktívne počúvanie – keď počuješ sama seba. Počuješ, z akého priestoru hovoríš. Keď hovoríš z ticha a počuješ aj ticho, aj symboly, ktoré používaš, aj reč, ktorou hovoríš, rozumieš jej, máš porozumenie so sebou.
  • Cez príbuzných máme celý svoj stav pred očami, ale keď nemáš vivéku – schopnosť porozumenia, nepočuješ, že sama sebe si hovoríš, že máš blok v reči. Preto je veľmi dôležité stretávať sa v sange a dávať si spätnú väzbu, podporu aj mimo seminár, frekvenčne vás to podrží a viete si dávať kvalifikovanú spätnú väzbu alebo otvoriť odpovede rôznymi smermi. Tam, kde niekto má zadrhnutie, priškrtenie, zastavenie, tam druhý zdieľaním otvorí cestu a otvoria sa aj ostatní.

FOTO: SMRŤ AKO MILENKA - náhrobný kameň z roku 1930 z Poblenou v Barcelone, kde okrídlená smrť bozkáva mladého muža.