Sidebar

Zoznam videí Advaita

 

Keď som začal skutočne milovať sám seba, dokázal som rozpoznať, že  psychická bolesť a utrpenie je  pre mňa len upozornením, aby som nežil proti svojej vlastnej pravde.

Dnes viem, že sa tomu  hovorí

BYŤ PRAVDIVÝ.


Keď som začal skutočne milovať  sám seba, pochopil som ako veľmi druhého zahanbuje, keď mu vnucujem svoje  priania, hoci viem, že na to nieje ani vhodná doba, ani na to ten človek nieje pripravený, i keby som tým dotyčným bol ja sám.

Dnes viem, že sa tomu hovorí

SEBEÚCTA.


Keď som začal skutočně milovať sám seba, prestal som túžiť po inom živote a dokázal som  vidieť, že všetko okolo mňa je výzvou k rastu.

Dnes viem, že se tomu hovorí

ZRELOSŤ.


Keď som začal skutočne milovať sám seba, pochopil som, že vždy a pri každej príležitosti som v správnom čase na správnom mieste a že všetko čo se deje, je správne. Od tej doby som mohol býť kľudný.

Dnes viem, že sa tomu hovorí

SEBEÚCTA.


Keď som začal skutočne milovať sám seba, prestal som se okrádať o voľný čas a robiť veľkolepé plány do budúcna. Dnes  robím len to, čo ma baví a pôsobí mi radosť, čo milujem a čo poteší moje srdce,  robím to po  svojom a svojim vlastným tempom.

Dnes viem, že sa tomu hovorí

POCTIVOSŤ.


Keď som začal skutečně milovat sám seba, zbavil som sa vštkého, čo pre mňa nebolo zdravé. Jedla, ľudí, vecí, situácií a predovšetkým toho, čo ma neustále sťahovalo dolu, preč odo mňa samotného. Zpočiatku som to nazýval zdravým egoismom.

Dnes viem, že sa tomu hovorí

SEBALÁSKA.


Keď som začal skutočne milovať sám seba, prestal som cieť mať vždy  pravdu. Tak som sa menej často mýlil.

Dnes som spoznal, že sa tomu hovorí

BYŤ JEDNODUCHÝ.


Keď som začal skutočne milovať sám seba, nechcel som už ďalej žiť  minulosťou a starať sa
o svoju budúcnosť. Teraz žijem už len v tomto okamžiku, kde sa koná VŠETKO. 

Tak dnes prežívam každý deň a hovorím tomu

DôKLADNOSŤ.


Keď som začal skutočne milovať sám seba, uvedomil som si, že  ma moje myslenie môže urobiť  úbohého a chorého. Keď som však povolal na pomoc silu

svojho srdca, dostal  môj rozum významného partnera.

Tomuto spojeniu hovorím dnes

MÚDROSŤ SRDCA.


Nemusím sa už obávať sporov, konfliktov so sebov samým a s ostatnými, pretože dokonca i hviezdy sa spolu niekedy zrazia a vzniknú tak nové svety.

Dnes viem, že

TO JE ŽIVOT.

 

Charles Chaplin

pri příležitosti svojich 70. narodenín

 

Vyhľadávanie

Vaša podpora stránok bez reklamy

Ďakujeme, 

pomáhate nám tvoriť lepší obsah.