Zoznam článkov na Advaita.sk

Intenzívny etikoterapeutický výcvik, škola etikoterapie na ostrove Hvar, september 2018. Vladimír Červenák a DagmaRa Sarita Poliaková

5. Intenzívny etikoterapeutický výcvik na ostrove Hvar

pre študentov Školy etikoterapeutických zručností Vladimíra Červenáka  - Hvar 2018

Sebapoznávanie odkrývaním bludných presvedčení a programov a rozpoznnávanie odporu. (Najmä pre  študujúcich etikoterapiu na kurzoch a škole ETT.)

2. 09. – 15. 09. 2018 / 13 nocí/ 14 dní

Zážitkovo - sebapoznávací a regeneračný seminár s  detoxikačným pobytom pri mori.

Príchod 2. 09. 2018 ubytovanie od 14.00 do 17.00.

Najneskôr príchod do Splitu do 14.00, trajekt na Hvar o 14.30

Začiatok seminára 2. 09. 2018 o 19.00 zoznamovací kruh, prvý obed 3. 09. 2018.

Ukončenie seminára 14. 09. 2018  o 22.00, posledný obed 14. 09. 2018 

Cesta domov 15.09.2018  prvý ranný trajekt  7.00  a 10.30 zo Starý Grad.

Śtuduješ  ETIKOTERAPIU  škole etikoteraputických zručností ADVAITA??

Chceš rozpoznávať svoj odpor životu?

Chceš sa naučiť vidieť svoje tiene, všetko vytesnené?

Chceš  rásť intenzívnejšie a chceš sa do sebapoznávania ponoriť hlbšie?

Chceš sa zdokonaliť v používaní etikoterapeutických zručností?

Chceš zažiť zdieľanie a obohacovanie, ktoré je autentické?

Chceš zažiť blízkosť a čistotu úprimného spojenia - priateľstvo?

Potom práve pre teba je určený tento etikoterapeutický pobyt.

 

Co si zobrať na HVAR  2018: 

Pripomínam na každý čakrový deň oblečenie v príslušnej farbe - červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, indigová, fialová a biela. Tiež fotografie predkov, svoju do šesť rokov, usb kľúč, farebné ceruzky. Velkú sviečku na celý  pobyt.  Opäť budeme tvoriť. K dispozícii budú farby, hubky, štetce, fixy na textil a možnosť zakúpiť si priamo na mieste na maľovanie bavlnené alebo ľanové tašky, taštičky či vankúšiky. Existujú však aj ďalšie možnosti, a to, že si prinesiete vlastné bavlnené tričká, sukne, šaty, nohavice..., ktoré budete chcieť svojou maľbou zmeniť, oživiť, zorginálniť 

Čakrové koráliky špeciálne pre ženy sú ďalšou alternatívou. V prípade záujmu si treba k moru priniesť farebné perlovky, drevené koráliky a háčik.

Ešte pripomínam pre všetkých Hvarčanov 2018, aby si na spoločné obedy, ktoré nám s láskou varieva Ferko, priniesli misky a príbory.

Po minuloročných vydarených pobytoch sme pripravili  5. ročník  zážitkovo - sebapoznávacieho etikoterapeutického seminára na ostrove Hvar. 12 dní budeme intenzívne ponorení v hlbinách svojej duše.

Zážitkový 12-dňový seminár bude kopírovať 12 stupňov školy etikoterapie.  Celkom 14 dní vrátane príchodu a odchodu. Je vhodným doplnkom pre tých, čo už etikoterapiu študujú alebo sa na jej štúdium pripravujú na základnom kurze.

Prvé štyri dni sa budeme pripravovať na cestu, očisťovať sa, (jama nijama) telesne z vonka i z vnútra (detoxikácia) a čistiť si dušu (Hoo ponopono a ukončovanie).

Od piateho dňa nastúpime cestu po témach 7. čakier:

čakra – červená – rod a korene,

čakra – oranžová – sebaprijatie, pudová zložka človeka,

čakra – žltá - sila a vôľa konať,

čakra – zelená – láska, spojenie, Radosť,

čakra – modrá – komunikácia a manifestácia toho, kto som navonok,

čakra – indigová – Vhľad, porozumenie, (vivéka),

čakra – fialová, celistvosť, úplnosť, naplnenie, advaita.

Za dvanásť dní prejdeme cestu, ktorou ideme postupne krok po kroku na škole etikoterapie, ktorá je hlbinným tréningom etikoterapeutických zručností. Rozpoznávaním sebapoškodzujúcich program a návykov, ich ukončovanie a upevňovanie nových, zdravie podporujúcich návykov. Budeme objavovať sebaodmietanie, sebapopieranie, sebapochybnosti, sebanenávisť, sebamanipuláciu, sebavydieranie a prekonávať vzorce strachu z nedostatku, strachu z odmietnutia, strachu z bezmosnosti.

Na pobyte zažijete skúsenosť Celistvosti – nie-dvojnosti – Advaity.

Etikoterapia je archeológiou duše. Postupne odkrýva vrstvu po vrstve, aby sme si lepšie porozumeli.

Hlboké príčiny ochorení, smútku, strachu, neschopnosti zažívať radosť nachádza v narušených vzťahoch k sebe a iným.

Intenzívny pobyt je zameraný na praktický nácvik a osvojenie si techník a zručností etikoterapie, ktorými sa naučíte liečiť narušené vzťahy so sebou samým aj s inými, ukončiť sebanenávisť, sebaspochybňovanie a sebaodmietanie.

Budeme prehlbovať znalosť týchto 9 etikoterapeutických zručností:

Počas pobytu sa naučíte ešte  lepšie rozpoznávať zdravie poškodzujúce myšlienky, emócie a návyky a aplikovať techniky, pomocou ktorých si osvojíte nové, zdravie a vitalitu podporujúce návyky, myšlienky a pocity. Naučíte sa, ako odpúšťať sebe aj iným a ako lepšie porozumieť konfliktom v živote.

Cez uvedomenie a nácvik zdravie podporujúceho myslenia, komunikácie i konania budú účastníci trénovať komunikačné stratégie a zručnosti, ktoré vedú k lepšiemu porozumeniu seba a iných, k zdravším vzťahom.

Súčasťou pobytu bude cvičenie jogy, jogových techník, nácvik relaxovaného stavu, uvoľnenia napätia a stresu.

Odbornú časť programu vedie Mgr. Vladimír Červenák, etikoterapeut, životný koč a PaedDr. DagmaRA Sarita Poliaková,  etikoastrologička a učiteľka jogy.

Denný rozvrh.

6.00 Ranné pohŕúženie

6.30- 8.00 Ranné stíšenie a cvičenie: uvoľnenie a očistné techniky, meditácia pred východom Slnka, traták na vychádzajúce Slnko, pri zamračenom počasí očistné techniky - kapalabhati, néti a dhauti, cvičenie jogy na brehu mora, dychové cvičenie – pránajáma.

10.00-12.00 Denný workshop: Etikoterapia – archeológia duše, liečenie vzťahov, nácvik techník a zručností.

12.00 Spoločný makrobiotický obed a reláxacia po obede.

18.00- 20.00 Práca v kruhu, zdieľanie.

Večerný kreatívny program. Filmy, tancovanie, bubnovanie, meditácie, zdieľanie.

Vo zvyšnom čase osobný program, slnenie a kúpanie v Jadrane, výlety na ostrove.

Počas programu bude možné si dohodnúť individuálne sedenie s etikoterapeutom Vladimírom Červenákom v rozsahu 60 min, etikoastrologický rozbor so Saritou alebo tiež absolvovať kurz prípravy makrobiotickej stravy. Nie je v cene pobytu.

Cena seminára bez ubytovania:

350 € - odborný program a cvičenie 

Úhrada platby 100 € po potvrdení prihlášky do 30. 06. 2018 

Strava:

Makrobiotické obedy:

Súčasťou pobytu je detoxikácia a liečenie organizmu stravou podporujúcou proces sebauzdravenia na emočnej, mentálnej a fyzickej úrovni a osvojenie zásad alkalického (zásaditého) životného štýlu.

Odborník na makrobiotiku Ing. František Haala bude pripravovať chutné makrobiotické obedy.

Cena 144 € - 12 obedov, prvý 3. 9. 2018 - posledný 14. 09. 2018 (polievka, hlavné jedlo a dezert).

V deň odchodu 15.09. 2018 je možné si doplatiť cestovný balíček.

Taktiež na mieste je možné doplatiť  raňajky v  hodnote 4€˘.

Jedlo je výdatné, stačí aj ako jedno hlavné jedlo dňa. Ráno a večer niečo ľahké vo vlastnej kuchyni v apartmáne.

Prípadne služby reštaurácie v rezorte alebo 10 min. pešo od rezortu centrum mestečka Jelsa.

Cenu 144€ za  12 makrobiotických obedov je potrebné uhradiť do 15. 07. 2018 podľa pokynov, ktoré obdržíte po zaslaní prihlášky.

Doprava:

Individuálne – do Splitu cca 750 km, ďalej trajektom (1.50hod)

Trajekt odchádza zo Splitu na Hvar o 14.30.

Odhadované náklady na auto 400-500 €, podľa spotreby pohonných hmôt, vrátane poplatkov za trajekt a diaľnice (4 osoby= 100 €/osoba)

Prihláška na seminár:

 

Info o ostrove a ubytovaní:

Ostrov Hvar je najslnečnejším jadranským ostrovom a podľa časopisu Traveler Magazin jeden z 10 najkrajších ostrovov na svete. Malebné mestečko Jelsa je obklopené krásnymi borovicovými lesmi, vinohradmi a krištáľovo priezračným morom s množstvom zátok a pláží. Pobrežie je lemované desiatkami kilometrov chodníkov popri mori lákajúcich na prechádzky či cyklotúry. Reštaurácie ponúkajú výborné vína a špeciality stredomorskej kuchyne.

Stredisko je ideálne pre aktívnych klientov, bohaté možnosti športového vyžitia (bicykle, tenis, potápanie, jogging)...

Rezort Fontana sa nachádza cca 500 m od centra mestečka JELSA, v tichom prostredí v miernom svahu priamo pri mori v borovicovom lesíku. Rezort ponúka viac druhov a kategórií ubytovania (apartmány a izby v pavilónoch).

Vybrať si môžete z nasledovných možností ubytovania:

Ostrov Hvar je najslnečnejším jadranským ostrovom a podľa početných ankiet aj jeden z  najkrajších ostrovov na svete . Malebné mestečko Jelsa je obklopené borovicovými lesmi a krištáľovo priezračným morom s množstvom zátok a pláží. Pobrežie je lemované chodníkmi. Reštaurácie ponúkajú skvelé špeciality stredomorskej kuchyne a výborné vína.

Rezort Fontana sa nachádza 5 min chôdze od centra mestečka JELSA, v tichom prostredí na miernom svahu priamo pri mori v borovicovom lesíku. Rezort ponúka viac druhov a kategórií ubytovania (apartmány a izby v pavilónoch).

Vybrať si možete z nasledovných možností ubytovania:  

APARTMÁNY:

De Luxe app.**** (náš tip pre náročných klientov)

Komfortné klimatizované novopostavené moderne zariadené apartmány s priestrannou terasou.

Výbava: Plne vybavená kuchyňa ( sporák, mikrovlnka), obývačka s TV a DVD, priestranná loggia s terasovým sedením, moderná dizajnová kúpeľňa s práčkou, spálne podľa typu app., klimatizácia

De Luxe app 2+2. ( 68 m²) 1 spálňa, obyv. miestnosť s rozťahovacím gaučom pre 1dosp os , alebo 2 deti , samost. kuchyňa, kúpeľňa, WC, terasa.

De Luxe app. 4+2 ( 71 m² ) 2spálne,1obývačka s rozť. gaučom pre 1 dosp os ( max 2 deti)., kuchyňa, kúpeľna, WC, priestranná terasa.

Nachádzajú sa cca 100 m od pláže v miernom kopci ( vedú k nim schody), všetky sú obrátené na morskú stranu.

Comfort app. **+ sú umiestnené cca 100 m od pláže v malých pavilónoch. Sú priestranné, otočené na morskú stranu.

Comfort Studio 2 + 1 pre 2 – 3 osoby ( odporúčame max 2 dospelé osoby + 1 dieťa). Jedna miestnosť s tromi lôžkami a kuchynskou časťou so sporákom, chladničkou a výbavou (hrnce, riady). Balkón.

Comfort app**+ (2+2) pre 4 osoby : jedna spálňa s manž. posteľou, denná miestnosť s rozťahovacím gaučom pre 1 dosp,osobu alebo 2 deti. Kompletne vybavená kuchyňa, balkón / terasa, TV Sat, sprcha / WC, ventilátor, starší nábytok.

Comfort app **+ ( 4+2) pre 6 osôb – priestranné dvojposchodové app, 2 spálne s manželskými posteľami, obývačka s rozťahovacím gaučom pre 2 os, kúpeľňa / WC, kompletne vybavená kuchynka, TV Sat, ventilátor, starší nábytok.

Organizátor seminára Advaita, odporúča App Confort (2+2) vhodný je pre 3 osoby

                                                                      App Confort (4+2) vhodný pre 5 osôb 

Žiadajte v CK  app v bloku  VirgoB  

Pre skupini Etikoterapia je zabezpečené ubytovanie vo vopred zarezervovaných častiach rezortu s výhodnou polohou.

Všetky app. sú vybavené uterákmi (okrem plážového).

IZBY:

Comfort izby 1/2 *** v posch. pavilónoch v borovicovom hájiku ( renovované sú kúpeľne a nábytok) , orientované na more, TV Sat, telefón, ventilátor . Na prvom poschodí sa nachádzajú izby s francúzskym balkónom ( balkónové dvere so zábradlím). Na prízemí sa nachádzajú izby s balkónom. Všetky izby sú orientované na more , alebo borovicový park.

Vybavené sú uterákmi (okrem plážového).

Strava:

Pre ubytovaných v izbách : polpenzia ( raňajky, večera ) formou bufetového stola v reštaurácii v rámci rezortu. Makrobiotické obedy sú súčasťou seminára.

Pre ubyt. v apartmánoch: strava individuálna, možnosť doobjednať stravu za príplatok. De luxe apartmány majú výborne vybavené kuchyne. Ostatné app. majú štand. vybavenie kuchyne.  Makrobiotické obedy sú súčasťou seminára. Na izbách nie sú varné konvice.

Vybavenie hotelového komplexu:

Dva vonkajšie bazény s morskou vodou, jeden pre deti, lehátka a slnečníky zadarmo. Pool bar s  výhľadom na more, fitness, reštaurácia s terasou, 2 tenisové kurty, zmenáreň , kozmetický salón + masáže, bezplatné parkovisko.

Pláž: cca 50 – 150 m ,  vybetónované plochy s prístupom do mora po rebríkoch, skalnatá s plochami na ležanie s priamym vstupom do mora, malá zátoka s okruhliakovou plážou vedľa hotela.

Cenník v € (s uvedenou špeciálnou zľavou pre skupinu Etikoterapia)

Cenník  v : cena za app za je celý objekt bez stravy, pri izbách je cena za osobu s polpenziou.

 

 

Cenník

2.9.-15.9. 2018

 
 

izby a app

Cena do 30.12

Cena do 31.1.

Cena od 1.3.

-10%

-5%

 

 

13 nocí

13 nocí

13 nocí

Comf. izba FB

           527,00

         556,00

      585,00

Comfort izba 1/2 T

           556,00

         587,00

      618,00

Comf. izba 1/1

           685,00

         723,00

      761,00

Comf. izba 1/1T

           723,00

         763,00

      803,00

Comf. studio 1/2 + 1

           824,00

         870,00

      915,00

Comfort app. 2+2

           974,00

     

  1 028,00

    1 082,00

Comfort app. 4+2

         

1 198,00

1 265,00

    1 331,00

De luxe app. 1/2

        1 275,00

      1 346,00

    1 417,00

De Luxe app. 2 + 2

        1 423,00

      1 502,00

    1 581,00

De Luxe app. 4 + 2

        1 797,00

      1 898,00

    1 997,00

 
 

Z uvedených cien si stáli klienti  (repeateri) môžu uplatniť dodatočnú zľavu 5  % pri úhrade  do 20.12. a 2,5% pri úhrade do 31.1.

Za stáleho klienta sa považuje ten, ktorý v predchádzajúcich 2 sezónach absolvoval  s nami aspoň 1 etikoterap. kurz na ostrove Hvar.

FB izba v dvojposchodových pavilónoch na poschodí s franc. balkónom

T izba v dvojposchodových pavilónoch na prízemí s terasou

Pri uplatnení zliav do 20.12.2017 a do 30.01. 2018 je podmienka úhrada 100% ceny do uvedeného dátumu. Pri ostatných termínoch bez zliav sa hradí 50% záloha rez.poplatok obratom a doplatok najneskôr 5 týždňov pred nástupom.

 

Pobytová taxa : Cena nezahŕňa pobytovú taxu  1,2 /deň/os , platí sa podľa počtu osôb v izbe/app. pri doplatku v CK.

Príplatky:

Cestovné poistenie UNION :  2,0 /os/deň. Odporúčame uzavrieť (zahŕňa aj poistenie storna zo zdrav. dôvodov).

 

Doprava:

Individuálne – autom do Splitu cca 750 km, ďalej trajektom (1.50hod), alebo letecky.

Leteckú dopravu zabezpečíme na vyžiadanie.

Polpenzia pri app.: raňajky 5 € /osoba a deň, večera 11 €/osoba a deň (formou kvalitného bufetového stola), platí sa na mieste, hlási sa na recdepcii záujem

Objekt reštaurácie a baru bazén pavilón s izbami

Fotogalériu nájdete na stránke www.domavchorvatsku.sk

Prihlášky a informácie ohľadom ubytovania v CK My Way si môžete vyžiadať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.,

alebo telefonicky na  02/4363 6692, 0948/391 099

 

Cestovná kancelária je členom SACKa, a je podľa zákona poistená voči úpadku v poisťovni Union   

 

 

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS