Sidebar

Zoznam článkov na Advaita.sk

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú dni 4. až 6.6. a všetko, čo urobíš v týchto dňoch pre svoju hlavu, oči a uši, bude mať dlho blahodárne účinky. Čo teda môžeš urobiť? Uvoľniť sa. Napríklad cez cvičenie, tvorenie, fyzickú prácu, prijatie všetkých situácií, ktoré do života prichádzajú. Prijatie je dôležité pre teba najmä preto, aby si nešiel hlavou proti múru a aby si z každej strany nepočúval, že si tvrdý alebo tvrdohlavý ako Baran. Navyše, čo tvoja fyzická hlava nestrávi, to nestrávia ani tvoje črevá. Alebo naopak? Dôležité je si spojenie medzi črevami a hlavou uvedomiť, lebo v júni je najviac ohrozené tenké črevo. Nov bude 10.6. v Blížencoch a jeho témou tvoj čas „spravodlivo“ rozdelený medzi prácu a rodinu. Ak chceš, tak aj medzi prácu a oddych. Ak máš rodinu a blízke bytosti okolo seba, spoj si čas strávený s nimi s oddychom a spoločnými zážitkami. Pozor však, nepotrebuješ s nikým zo svojho okolia bojovať za pravdu. Kde je pravda? V strede medzi vami a ty ju vidíš svojimi filtrami, oni svojimi. Leto začína 20.6., a tak sa mu odovzdaj, potom aj spln, ktorý príde 24.6. v Kozorožcovi, bude o tvojej slobode, stabilite a radosti. Možno pozvažuješ, kde ti čo v živote škrípe, postav však nad pravdu láskavosť. Pravda, nech by bola akokoľvek pravdivá, bez láskavosti je krutá. Júnové potešenie: dopraj oddychový čas svojej hlave a menej mysli, viac ži. Nevytváraj si domnienky, vychutnávaj si zážitky prítomnosti. Užívaj si aj masáže hlavy, očnú gymnastiku, nejakú pranajámu - špeciálne dychové cvičenia. Internet poradí.

 

Býk – Slnko je v tvojom znamení od 19. apríla do 20. mája 2021, býčie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú dni 7. a 8.6., keď začnú pôsobiť býčie sily a ty ich môžeš vnímať cez citlivosť dolnej čeluste, cez krk. Táto energia zasahuje aj štítnu žľazu. Čo keby si si oblasť od čeľuste po kľúčne kosti viac hýčkal teplom, pozornosťou, masážou, hladkaním? Okrem hrdielka venuj pozornosť aj svojmu tráveniu, najmä tenkému črevu, ktoré je v júni najviac ohrozené. Býci vraj majú momentálne plnú hlavu plánov, ako viac zarábať, ale rovnováha medzi hlavou a srdcom je aj pre Býkov vždy rovnováhou zdravého života. Odrazí sa to i v dňoch okolo novu, ktorý bude 10.6. v Blížencoch. Vtedy vystúpi do popredia rodina, a tak plánuj aj spoločné dovolenky, prázdniny, výlety, zážitky. Práve spoločné príjemné či dobrodružné zážitky sú správnym spojivom vo vzťahoch. Plánuj však tak, aby si bol aj ty v pohode. To znamená, že nejdeš niekde „na blink“, ale cestu si pripravíš, zabezpečíš ubytovanie, jedlo, program. Pre teba je to dôležité a tiež pre pokojné spoločné chvíle. Leto začína 20.6. a hneď po ňom bude spln 24.6. v Kozorožcovi. Téma? Znovu najmä práca, kariéra, a tak to, ak si si poriešil na začiatku mesiaca rovnováhu medzi prácou a rodinou, v splne akoby si našiel. Je dosť možné, že budeš riešiť aj prácu v zahraničí či spoluprácu s ním. Júnové potešenie: menej pokyvkávaj hlavou na znak nesúhlasu, viac sa zameraj na prijímanie, alebo si daj čas, aby si informácie „strávil“ bez odporu. Užívaj pokoj, ale ak si dáma, môžeš si zabezpečiť hodvábny šál, muža s kabrioletom a užiť si filmovú jazdu krajinou.  

Blíženci – Slnko je v tvojom znamení od 20. mája do 21. júna 2021, blíženecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú 9. až 11.6.  a zameraj pozornosť na svoje plecia, ruky a pľúca. O čo viac im dáš v týchto dňoch, o to viac ťa ony podržia v ďalších dňoch. Ako? Plecia unesú tvoje starosti bez bolesti, ruky v spojení s tvorivosťou môžu priniesť super plody. A pľúca? Po kovidovom období potrebujú silu, ktorú im ty dáš cez hlboký hrudníkový dych. Poriadne pľúca rozdýchaj. Ak si zdravý, poď v nádychu až na hranicu ich možností. Zdravie podporíš aj vyváženou stravou, lebo v júni je najviac ohrozené tenké črevo. Nov bude 10.6. v Blížencoch, teda v tvojom znamení, a Merkúr, vládnuca planéta Blížencov, ti bude žehnať. Rátaj s tým, že aj jazyk ti pôjde jedna radosť. Ľahšie budeš komunikovať, ľahšie prídu inšpirácie, tvorivosť, ľahšie budeš vidieť súvislosti a nachádzať riešenia. Samozrejme, Merkúr ťa bude podporovať, ale konkrétne kroky potrebuješ urobiť ty. Nastav anténky na príjem a poď v prúde volaní života. Pečené holuby len tak do náručia ani Blížencom nepadajú. Leto začína 20.6. a hneď po ňom bude spln 24.6. v Kozorožcovi. Trochu môže priškrtiť tok financií, ale ak si sa správne nastavil už v nove a dal o sebe svetu vedieť, nový nápad, nové možnosti sú na obzore. Napriek všetkému si udrž chladnejšiu hlavu a pokojné srdce. Júnové potešenie: viac objímaj, menej sa izoluj. Možno situácia doteraz nepriala tvojej túžbe po kontaktoch, teraz objatia realizuj. Ak nemáš s kým, polož si pravú ruku na ľavé plece, ľavú na pravé a poriadne sa vystískaj. Pokojne tak môžeš aj v blíženeckých dňoch zaspávať.    

Rak – Slnko je v tvojom znamení od 21. júna do 22. júla 2021, račie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú 12. a 13.6., a tak venuj pozornosť svojmu hrudníku, pľúcam, žalúdku aj žlčníku. Ideálne by bolo v týchto dňoch sa spojiť so ženami rodu, pozdraviť ich, pospomínať, podporiť. Najmä matke sa ohlas a choď spať večer skôr, určite pred polnocou. V jednej vete som spojila matku so spánkom, možno ti slová vety evokujú detstvo a tvoje vnútorné dieťa. Áno, je to tak. Dovoľ svojmu vnútornému dieťaťu ohriať sa v láske matky, uvoľniť sa v jej teple, prijať cez ňu výživu z celého rodu. Ak ešte nemáš s matkou vyliečený vzťah, môžeš na ňom popracovať. V reálnom stretnutí, ak mamka už nežije, stíš sa a venuj jej modlitbu, pozornosť, lásku. Telu na fyzickej úrovni môžeš ešte dopriať horúce zábaly, masáž lávovými kameňmi... Pohýčkaj si aj bruško, lebo v júni je najviac ohrozené tenké črevo. Pamätaj, že nevyriešené vzťahy, zanedbané bolesti či zranenia z detstva môžu ohrozovať tvoje trávenie, oslabiť životný oheň v solárnom plexe. Všetko so všetkým súvisí. Nov bude 10.6. v Blížencoch a môže priniesť letné upratovanie. Vlastne ono už začalo cez ženskú líniu rodu, len si uvedom, že to, čo ťa rozčuľuje, prípadne emočne zraňuje, je tvoje. Netýka sa iných osôb, ale len teba. Spln bude 24.6. v Kozorožcovi a je to čas zbierania plodov tvojho správania, tvojich rozhodnutí. Je to čas dôsledkov minulého žitia. Prijímaj bez odporu a dôstojne. Júnové potešenie: vyhlás si z času na čas pyžamový deň, uvoľni sa, priprav dobré, ale ľahké jedlo a dovoľ svojmu telu i duši zregenerovať s pocitom – som doma.

Lev – Slnko je v tvojom znamení od 22. júla 22. augusta 2021, levie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú 14. až 16.6., tri dni pre podporu srdiečka i krvného obehu. Všetko, čo pre ne v týchto dňoch urobíš,  bude mať väčší preventívny i liečebný účinok. Pozor však na všetky „povzbudzujúce“ pochutiny – kávu, sladkosti, alkohol, cigarety... Oslabujú organizmus a nezabúdaj, že v júni je viac ohrozená aj časť tráviacej sústavy - tenké črevo. Ťažká strava, ťažké myšlienky – oboje zaťažuje trávenie, ale keďže leto je na začiatku, máš možnosť aj stravovanie upraviť cez viac ovocia a zeleniny, aj napätie v mysli uvoľniť cez teplo leta, ktoré začína 20.6. Ešte predtým však prichádza nov v Blížencoch, ktorý bude 10.6. a pre teba najmä o aktivite. Pravdepodobne ti budú do života prichádzať nové výzvy na rozširovanie vedomostí i zručnosti. Bude na tebe, čo si vyberieš podľa svojho hodnotového rebríčka. Určite by teraz bolo dobre zamyslieť sa nad ním. Čo je tvojou najvyššou hodnotou? Ide o hmotné, nehmotné hodnoty, či o ich zmes? Podporuje tvoje hodnoty láskavosť a otvorené srdce, alebo ideš prísne po ich podstate? Kde v hodnotovom rebríčku je tvoje zdravie? Kde úcta k sebe samému? Otázky súvisia nielen s novom, ale majú pokračovanie aj do splnu. Ten bude 24.6. v Kozorožcovi a otvorí náročnejšie obdobie, v ktorom budeš pravdepodobne viac obrátený k hmotným záležitostiam. Netlač na seba. Júnové potešenie: urob si niekoľkokrát do týždňa oddychový čas tak, že si napríklad ľahneš na podlahu a nohy oprieš dohora na stenu. Úplne sa uvoľni cez dych do hrudníka. 

Panna – Slnko je v tvojom znamení od 22. augusta do 22. septembra 2021, panenské dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú 17. a 18.6., a tak hor sa na liečivé bylinky, ktoré podporujú trávenie, keďže Panna má na „starosti“ hrubé a tenké črevo, slezinu a podžalúdkovú žľazu. Ide o bylinky, ktoré hneď zúžitkuješ, teda nezbieraš na sušenie. Pripíjaj si na zdravie napríklad s čajom zo žihľavy. Dôležitá informácia pre teba - v júni je najviac ohrozené práve tenké črevo. Oslabuješ ho nielen stravou, ale najmä nervozitou, nespokojnosťou a veľkým tlakom na seba. Uvoľni. Nepotrebuješ byť dokonalým človekom, radšej byť šťastnou bytosťou. Na to potrebuješ kvalitný partnerský vzťah, láskavý prístup k deťom a bezpečný prístav domova. Máš? Nemáš? Deti sú momentálne tvojou veľkou výzvou. Otvor srdce a buď pre ne priateľom i oporou. Ustaň svoj vzťah s deťmi dôstojne a s láskou. Nov bude 10.6. v Blížencoch a bude silný, lebo je v hre Merkur. Podporí ťa najmä v tom, aby si svetu dal o sebe vedieť, aby svet vnímal tvoju užitočnosť preň. Bonusom bude aj hojnosť.  Spln bude 24.6. v Kozorožcovi o zdraví, správnej výžive, zdravom životnom štýle. Možno budeš mať silný ťah na detoxikáciu, pokojne si ju spoj s júnovým potešením.  Júnové potešenie: poď do prírody, vyvetraj hlavu rýchlou chôdzou v lese, ešte lepšie - s plným dychom do kopcov vystúp. Dynamickým pohybom aktivizuješ telo, trávenie i dýchanie, uvoľníš myseľ. V tú chvíľu môžeš prestať myslieť a len preciťuj danú chvíľu, buď tu a teraz.  

Váhy – Slnko je v tvojom znamení od 22. septembra do 23. októbra 2021, niekoľko dni vo Váhach však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú dni 19. a 20.6., a tak hýčkaj svoje obličky i močový mechúr. Skús sa vyvyrovať napríklad chladným či zmrazeným jedlám, dopraj napriek začínajúcemu letu telu teplé raňajky, napríklad kaše. V júni je najviac ohrozené tenké črevo, mysli naň pri príprave jedla, ale zaraď si pre jeho správne fungovanie aj pohyb. Leto začína 20.6., tak plánuj čo najviac aktivít vo voľnej prírode. Je však pravdepodobné, že ťa bude lákať aj zahraničie. Alebo už si vyletel z rodného hniezda do sveta? Ešte sa vráťme do 10.6., kedy sa o slovo prihlási nov v Blížencoch. Ktoré témy otvorí? Napríklad tému rovnováhy medzi prácou a rodinou, tiež osudy ženskej línie rodu a liečenie emočných zranení. Rovnováhu máš v rukách ty, do ženskej línie rodu nazeráš cez svoju mamu. Aký máš s ňou vzťah? Vyčítaš jej niečo? Cítiš z nejakého jej konania nespravodlivosť k sebe? Vieš sa jej ospravedlniť za to, čo si jej aj nevedomo spôsobil? Nezabúdaj, že každý máme svoj filter vnímania skutočnosti a čo ty vidíš nejako, tvoja mama to môže vnímať úplne inak. Preber zodpovednosť s vedomím, že v podstate si taký istý, taká istá ako tvoja mama. Spln bude 24.6. v Kozorožcovi a téma vzťahu so ženami ženskej rodovej línie pokračuje. Máš šancu mnohé situácie vyrovnať, zharmonizovať. Júnové potešenie: naplánuj si tanec. Ak si žena, zvoľ brušné tance s jemným, krúživým pohybom bokov. Ak si muž, poď do riadného slovenského dupáku, aby si pohyb nôh cítil v celom tele. Tancuj, tancuj, vykrúcaj (sa).     

Škorpión – Slnko je v tvojom znamení od 23. októbra do 22. novembra 2021, škorpiónske dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú dni 21. a 22.6. a čokoľvek v nich urobíš pre zdravie svojich pohlavných orgánov i močových ciest, bude mať oveľa väčší efekt ako v iných dňoch. Vyskúšaj napríklad bylinné sedacie kúpele. V júni si však posvieť aj na správne fungovanie tenkého čreva, lebo v júni je jeho čas. Potrebuje tvoju pozornosť viac ako inokedy. Okrem zdravia sú júnovou témou aj majetkové pomery, starostlivosť o účty, práca a schopnosť v nej byť taký dobrý, že sumy na účtoch rastú do plusových čísel. Je to v poriadku, lebo Škorpión potrebuje byť aj v hmote správne ukotvený. Jún ti dvere do hojnosti otvára. Ak máš pocit, že hojnosť k tebe nesmeruje, pozri, kde si stojíš „na vedení“, kde vytváraš bloky, že hojnosť prúdiť ani nemôže. Nov bude 10.6. v Blížencoch a znovu bude o peniazoch, investíciách, tvojich kombinačných schopnostiach, ako viac a lepšie zarábať. V hre je aj Pluto s Marsom, takže sa môže prejaviť buď strach zo zlyhania, ktorý má korene hlboko v minulých zrodeniach (... lebo Pluto), alebo odvážny ťah na niečo nové, čo prinesie hojnosť, alebo agresívne konanie, ktoré síce načas hojnosť podporí, ale rýchlo aj skončí. Čo z toho budeš žiť, záleží od teba a tvojho vnímania sveta. Spln bude 24.6. v Kozorožcovi a otvorí otázky okolo cestovania. Júnové potešenie: daj si na moment pauzu a dopraj si ničnerobenie. Stačí kratučká pauza, lebo síl máš stále dostatok na prácu i rodinu, no také maličké osvieženie v tichu so správnou osobou alebo v šteklivej debatke je pohladenie na duši i tele.

Strelec - Slnko je v tvojom znamení od 22. novembra do 21. decembra 2021, strelecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú dni 23. a 24.6., ktoré sú vhodné na podporu dolnej časti chrbtice a na masáž stehien. Veľká námaha a silné cvičenia pre tieto partie tela nie sú teraz vhodné. Ak si už zistil, že reaguješ na počasie, v dňoch Strelca plánuj relax. Okrem toho je v júni najviac ohrozené tenké črevo, tak mu venuj pozornosť a odľahči stravu. Tiež uvoľni napätie a stres. Totiž aj napätie, aj stres ovplyvňujú tvoje trávenie a oslabujú životný oheň. Môžeš to vnímať najmä v oblasti solárneho plexu ako stiahnutie, bolesť či nepríjemné stavy. Riešenie? Uvoľni sa najlepšie, ako vieš. Predýchaj situácie hlbokým brušným dychom a naordinuj si júnové potešenie. Nov bude 10.6. v Blížencoch a ostatné planéty sa tak nakombinujú, že ťa podporujú v komunikácii, tvorivosti, prinášajú nápady a inšpirácie. Jasné, že nie doslova planéty sa starajú o teba, ale vytvárajú priaznivú atmosféru, aby všetko fungovalo k tvojmu „duhu“. Pripravia ti podmienky. Je potom na tebe, či dovolíš, aby ti požehnávali, alebo pôjdeš proti prúdu. Aj tak sa dá najmä vtedy, keď si plný strachov a sebaspochbňujúcich programov. Leto začína 20.6. a možno je čas urobiť si podľa júnového potešenia lenivý deň. Spln bude 24.6. v Kozorožcovi a o tvojom bývaní. Tu už žiadna lenivosť nehrozí. Buď balíš a meníš miesto, zakladáš nové hniezdo, alebo momentálne zútuľňuješ. Júnové potešenie: rozhodni sa raz za čas urobiť si lenivý deň. Vylož nohy čo najvyššie, rozpusť všetky starosti a dobiedzavé myšlienky, vezmi do ruky dobrý cestopis a „cestuj“.   

Kozorožec – Slnko je v tvojom znamení do 19. januára 2021 a potom ešte od 21. decembra 2021, kozorožie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú dni 25. a 26.6. a urob si dni krásnej pokožky. Prečo práve pokožky? ... lebo Kozorožec je zodpovedný okrem iného aj za ňu. Nezabudni však, že ak na toxíny reaguje už tvoja pokožka, príčina môže byť v tom, čo do tela dávaš. V júni je najviac ohrozené tenké črevo, tak sleduj, či stravou telu pomáhaš, alebo ho oslabuješ.  Strava je jedna zložka, na ktorú reaguje zažívanie. Druhou sú tvoje myšlienky, konflikty, stres... tiež ovplyvňujú trávenie. Ak momentálne žiješ vo väčšom napätí, vedome vyhľadávaj pokojnejšie prostredie a uvoľni sa. Konflikty budeš riešiť vtedy, keď príde čas a môže sa stať, keď nebudeš do nich rýpať, samé sa rozpustia. Aj to je možné. Nov bude 10.6. v Blížencoch a pôjdeš v témach, ktoré riešia tento mesiac viac-menej všetky znamenia: zdravie, komunikáciu, kariéru a vzťahy v rodine. Viac porozumenia do týchto tém prinesie spln. Nov ich otvorí, spln naplní, pretože bude 24.6. v Kozorožcovi, teda v tvojom znamení. Najdôležitejší tvoj spln v tomto roku. Posvieti do problémov, najmä okolo majetku, načrtne riešenia.  Júnové potešenie: dovoľ svojmu vnútornému dieťaťu, aby sa uvoľnilo, aby vrátilo spontánnosť do tvojho života. Čo tak obuť kolieksové korčule a popreháňať sa s vetrom vo vlasoch? Že nemáš na to kondíciu? Tak si aspoň sadni na vyvýšené miesto a poriadne kývaj nohami. Zabudni, že ti to v detstve zakazovali, teraz si pohyb nôh dopredu a dozadu uži dosýtosti.

Vodnár – Slnko je v tvojom znamení od 19. januára do 18. februára 2021, vodnárske dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú až tri dni: 1.6. a 27., 28.6. Využi ich na ľahké cvičenie, napríklad jogu, a po každom cvičení, dlhšom státí či fyzickej práci vylož nohy nahor a oddychuj. Možno si niečo ľahučke daj aj do bruška. Mysli však na to, že v júni je najviac ohrozené tenké črevo. Nov bude 10.6. v Blížencoch. Témy typické blíženecké, teda tie, ktoré pracujú s informáciami, komunikáciou, reklamou. Daj svetu o sebe vedieť najmä, ak podnikáš a tvoja hojnosť závisí od ľudí, ktorých vieš osloviť. Žiadne hranie sa v úzadí na svojom piesočku. Pekne na výslnie vystúp. Odvážne a bez sebaspochybňovania a strachov. Máš na to, aby si prišiel s novými nápadmi, aby si našiel ďalšie spôsoby, ako bude hojnosť k tebe prúdiť. Prosím, nezabúdaj ani na svojho partnera a deti. Vernosť im zachovávaj. Ak si slobodný, slobodná, láska si ťa môže nájsť. Pamätaj však, že ty sám potrebuješ byť šťastnou bytosťou, aby si šťastie mohol vyžarovať aj do vzťahu. Nešťastný človek len nešťastné vzťahy vytvára. Spln bude 24.6. v Kozorožcovi a posvieti si znovu na hojnosť, dostatok v hmotnom svete. Pozri sa, či na ňom lipneš, alebo dokážeš štedro púšťať, teda či vieš obdarovávať a liečiť svoje lipnutie štedrosťou. Júnové potešenie: čo by si povedal na reflexnú masáž chodidiel, prípadne jemnú masáž celých nôh? Nič nehovor, nájdi si dobrého maséra, možno aujurvedického, a zrealizuj cez olejovú masáž. Odvďačia sa ti pohodou nielen tvoje nôžky, ale aj celé telo.

Ryby -  Slnko je v tvojom znamení od 18. februára do 20. marca 2021, rybie dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji to budú hneď štyri dni, a to 2. a 3.6. a tiež 29. a 30.6. Keďže Ryba má na starosti chodidlá, hýčkaj si ich v týchto dňoch. Bosonohé prechádzky po lúkach, po skalkách pri vode, reflexná masáž chodidiel či chôdza naboso náučným chodníkom s rôznym povrchom. V júni je najviac ohrozené tenké črevo, tak mu venuj pozornosť. Ľahká strava, zdravý životný štýl, pokojne konanie, dôstojná komunikácia, pohyb, príroda. Najmä príroda ťa momentálne podporí, a tak šup do lesa, k vode, na lúky. Všade tam sa dá fajne meditovať, stíšiť, popremýšľať alebo jednoducho len tak robiť nič. Dobrá fyzická a psychická kondícia je dobrou investíciou do ďalších dní. Totiž nov bude 10.6. v Blížencoch a otvorí najmä komunikačné kanály, vzťahy v rodine s hlbokým prepojením na minulé zrodenia či emočné zranenia v rode. Možno prídu aj živé sny či načrieš do lucidného snívania. Vieš, že je to snívanie, v ktorom si uvedomuješ, že spíš a snívaš, no zároveň v sne vieš reagovať tak, akoby si ani nespal. Parádna zručnosť. Podporí reálne žitie, pomôže riešiť životné výzvy. Navyše, v tomto období ti bude aj Jupiter, planéta šťastia a rozmachu, priaznivo naklonený. Skús ísť v prúde života, netlač na seba, čo všetko chceš vyriešiť, nechaj vesmír, nech pracuje pre tvoje dobro. Ty buď bdelý. Spln bude 24.6. v Kozorožcovi a o kariére, investíciách, ale i o niekoľkých zmenách a posunoch. Júnové potešenie: prestaň na seba tlačiť, pokojne plávaj v prúde, ktorý ti život ponúka a choď si aj reálne zaplávať, uvoľniť sa vo vode. Úžitok pocítiš okamžite, ale i neskôr. Investícia do budúcnosti.

 

 

 

Vyhľadávanie

Vaša podpora stránok bez reklamy

Ďakujeme, 

pomáhate nám tvoriť lepší obsah.