Sidebar

Zoznam článkov na Advaita.sk

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to bude 22. a 23.9. - oba dni po splne v Rybách, ktorý je 21.9. Jeho odkaz pre teba a najmä v tvojich dňoch po ňom? Uvoľni sa, netlač na seba, poď do pocitov, rozum nech tvorí poradný orgán pri tvojich rozhodnutiach. Len pri spojení pocitu, srdca a umu môžeš kráčať ďalej. Nezastavuj sa v srdci. Ani Ježiš sa nezastavil. Otvoril svoje srdce a kráčal ďalej. Inšpiroval pokojom, súcitom... kvalitami srdca, a kráčal ďalej. Nasleduj. Podporí ťa aj intuícia, ktorá vďaka splnu v Rybách má mimoriadnu silu. Ak svojej intuícii zatiaľ neveríš, teraz je čas ju aktivovať cez pocity v tebe. Rozhodni sa pre niečo a sleduj pocit. Čo ti hovorí? Aký máš z pocitu pocit? Vráťme sa ešte k novu, ktorý bude 7.9. v Panne. Uvedom si, že v tento deň sa stretávaš ty oheň s prísnosťou a kritickosťou Panny. Buď bdelý a transparentný, tak ťa Panna nemusí doviesť do nepríjemných situácii. Jednou z nich je zahmlievanie situácií či vecí. Zahmlievaš? Nebudeš vidieť. Si transparentný? Nové pohľady sa odkryjú. Užasné je pozorovať, ako vonakjší svet dáva podnety a tvoje vnútro odpovedá. Užasné je pozorovať, ako tvoje vnútro reaguje podľa toho, ako sa pozeráš na svet. Vždy máš dve možnosti, odkiaľ sa pozerať: z priestoru dôvery alebo priestoru strachov. Zotrvávanie v priestore dôvery ťa vedie do jednoty, celistvosti. Zotrvávanie v priestore strachov ti otvára dvere do utrpenia a bolestí. Septembrové potešenie: život ťa miluje, precíť jeho lásku a spočítaj si svoje požehnania.

Býk – Slnko je v tvojom znamení od 19. apríla do 20. mája 2021, býčie dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to budú dni  24. až 26.9. a keďže je Urán v tvojom znamení, otvor sa prekvapeniam. Viem, že ich veľmi nemusíš, ale vesmír sa nepýta, čo ty chceš či nechceš. Dáva ti to, čo potrebuje tvoja duša. Urán je jednou z planét, ktorá sa stará v našich životoch o zmeny. Buď ich robíš dobrovoľne a Urán ti požehnáva. Buď sa v niečom zakonzervuješ a Urán ti konzervu rozbíja. Huncútsky. Jasne. Bolestivo. Radostne. Podľa tvojho nastavenia. On vie, ty cítiš.  Nov bude 7.9. v Panne. Témy? Rôzne, ale rada ich dám do jedného slova – uvoľnenie. Uvoľni sa vo vzťahoch k deťom. Uvoľni svoju kreativitu. Uvoľni vzťahy k priateľom. Uvoľni sa vo všetkom, čo robíš sebe i svojmu okoliu. Čo znamená uvoľniť sa? Pustiť sa napätia, strachov, nedôvery aspoň na troch úrovniach z piatich. Sú to fyzická, mentálna, emocionálna, energetická a spirituálna úroveň. Uvoľni sa aspoň v prvých troch tak, že uvoľníš svaly, rozpustíš myšlienky a pustíš emócie, ktoré teraz prichádzajú. Keď si uvoľňovanie nacvičíš, budeš ho premietať do všetkého, čo robíš. Prax z teba urobí majstra. Spln bude 21.9. v Rybách. Urán je stále v hre, teraz navyše v opozícii na Venušu. Žeby si si stále ešte potreboval upratať vo vzťahoch? Znovu začni od seba. Pozri najmä na svoje sebaspochybňovacie programy. Pozri, kedy ideš do odporu. Pozri, či vieš len tak sám od seba byť spokojný a šťastný. Tam je kľúč. Septembrové potešenie: miluj život aj všetký príležitosti, ktoré ti prináša.

Blíženci – Slnko je v tvojom znamení od 20. mája do 21. júna 2021, blíženecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to budú až tri dni - 1.9., 27. a 28.9. To sú tie septembrové dni, keď si viac spojený sám so sebou a s témami, ktoré sa ti otvárajú. Momentálne je to téma žien rodu, domova, ktorý s týmito ženami súvisí a uvoľňovanie mnohých bolestí, ktoré v ženskej línii rodu ostali po celé generácie. Ty ich možno vnímaš cez svoje partnerské vzťahy, možno cez odpor k druhému pohlaviu, možno cez pocity, že nikto nič nevie urobiť tak dobre ako ty, možno cez pohŕdanie voči všetkým a všetkému, čo je rovnaké ako ty, ale možno aj cez pohŕdanie k všetkému, čo je iné ako ty. Záleží od tvojho nastavenia a krásnym zrkadlom sú vzťahy najbližších. Akí sú totiž tvoji rodičia, taká si i ty bytosť. Akí boli muži v tvojom rode, tak konáš i ty. Aké boli ženy v rode, tak sa správaš i ty. Vidíš silnú zvedavosť na mamine? Hľadaj podobnú v sebe. Vidíš veľkú netrpezlivosť u otca? Kde a kedy si ty netrpezlivý, kedy máš málo súcitu v sebe? Odkedy som sa naučila otáčať vonkajšie podnety do svojho vnútra a pozrieť sa na ne ako na svoje, život je veľká zábava cez sebapoznávanie.  Toto je aj téma novu 7.9. v Panne. Zameraj sa na seba a cez seba aj na ženy tvojho rodu, veľa sa o sebe dozvieš.  Spln bude 21.9. v Rybách s odkazom ľahko plynúť v živote a včas uzrieť prekážky i šance. Je dosť možné, že nové šance prichádzajú najmä v pracovnej oblasti, ale bdelosť s vnímaním súvislostí je stále dôležitá.  Septembrové potešenie: čo vysielaš, to priťahuješ. Čomu dávaš pozornosť, tým žiješ.     

Rak – Slnko je v tvojom znamení od 21. júna do 22. júla 2021, račie dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to budú  až štyri dni, a to 2.a 3.9., 29. a 30.9. Daj si na ne program, ktorý ťa teší. Plávanie, ničnerobenie, kvety, kávičkovanie, meditácie... čokoľvek, s čím zmeníš svoj zaužívaný stereotyp. Otvor sa napríklad aj športovaniu alebo si nájdi nejakú novú radostnú záľubu. Energia z nej ťa podrží v časoch, keď bude tvoj svet daždivý. Podrží ťa vtedy, keď by si mal tendenciu upadať do vyhorenia. Stereotyp bez životných radostí je cestou do depresií a vyhorenia. Pamätaj, takže keď v iné dni pôjdeš podľa nalinkovaného poriadku, štyri svoje račie dni si uži v radosti.  Nov bude 7.9. v Panne a Panna tentoraz určí tému – zdravie, výživa, zdravá kuchyňa. Keďže tak trochu budú v kurze aj ženy tvojho rodu, skús si panenské témy spojiť napríklad s receptami starých materí, alebo sám pátraj, ako sa vo vašom rode zavinovali štrúdle či ako starí otcovia stružlikovali varechy. Trafíš jednou ranou dve muchy – s výživou a rodom. Možno ťa v septembri chytia aj vybavovačky po úradoch, kompenzuj si ich záujmom o príbehy v tvojom rode. Spln bude 21.9. v Rybách a o poriadnej intuícii. Ak sa nevieš v niečom rozhodnúť, teraz sa opýtaj svojej intuícii. Potom si nechaj chvíľu čas a konaj. Prečo čas? V hre je totiž Luna podporovaná Neptúnom, a to sa rovná nielen silnej intuícii, ale pri nezvládnutí tém pôjde aj o ilúzie, tajomstvá, zahmlievanie, polopravdy... Takže: kým urobíš ďalší krok, riadne sa nadýchni. Septembrové potešenie: život je zázrak, dopraj si v ňom radosti, rob to, čo ťa teší.   

Lev – Slnko je v tvojom znamení od 22. júla 22. augusta 2021, levie dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to budú dva prednovové dni, a to 4.a 5.9. Keďže nov bude 7.9. v Panne a Panna má pod palcom výživu, zdravie, poriadok a systém, nastav sa už vo svojich račích dňoch na tieto kvality. Si slnečným ohnivým znamením, a tak výživu nastav v septembri na plne dozreté plody ovocia a zeleniny, najlepšie vo farbách Slnka a ohňa. Je ich plno. Ak nemáš pravidelnosť v stravovaní, nov ťa môže podporiť, aby si si ju správne nastavil. A systém? Uvedom si, že aj on je dôležitý v duálnom svete. Netvorí ho niekto z vonku, je tvorený v nás a z nás. Nervový systém, tráviaci systém, obehový systém... a ty sa búriš proti systému? Uvedomuješ si, že sa staviaš proti životu? Má to svoje dôsledky, ktoré zachytíš možno o mesiac, o desať rokov alebo v budúcich zrodeniach. Systém je súčasťou teba, ale môžeš sa naň pozrieť aj cez fraktály. Nájdeš ich všade v prírode, tiež vo svojom tele, vo svojich bunkách. Dokonca teraz je in aj fraktálna kresba... Fraktál ako systém, poriadok. Spln 21.9. v Rybách prináša napojenie sa na reč duše – na intuíciu. Pobeží naplno v mnohých nás. Ty máš s ňou pravdepodobne už svoje skúsenosti a keďže teraz mnohí tie skúsenosti budú len nadobúdať, ostaň pekne na svojom pieskovisku. Nepotrebuješ nikoho presviedčať o svojich pravdách, potrebuješ byť súcitnou bytosťou, plnou porozumenia a tolerancie. Tak eliminuješ ohnivé strety so svojimi blízkymi. Septembrové potešenie: usmej sa, úsmev prináša pohodu, hladká tvoju dušu a prináša všetkým radosť.  

Panna – Slnko je v tvojom znamení od 22. augusta do 22. septembra 2021, panenské dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to budú tri prednovové dni, a to 6. až 8.9. Nov bude 7.9. v tvojom znamení, takže ide o tvoj najsilnejší nov roka. Ako sa naň pripravíš už v dňoch pred ním? Napríklad: precíť, čo potrebuješ vo svojom živote zmeniť. Prosím, nevyhováraj sa, že ty si viac rozumový ako pocitový typ. Všetkým nám život nadelil rovnaké možnosti, blokujeme si ich zvyčajne strachom. Raz sa ma jeden panenský priateľ opýtal, načo mu je otvorené srdce, načo emócie, keď to bolí? Načo? ... aby sme bolesti vyliečili a duša vyletela minimálne o level vyššie. Prišla sa rozvíjať na Zem, nie sťažovať sa. Môžeš si teda posvietiť na svoje strachy, potom nájdeš svoje bloky a tadiaľ vedie cesta k vyslobodeniu princa či princezny. Takéto kráľovské deti už vedia, čo ďalej: zmeniť to, čo nedovolí ich duši letieť. Čo to je okrem strachov? Pocity viny? Bezmocnosť? Bludy, ktorých sa držíš? Závislosti? Závislosti na partnerovi, výžive, poriadku...? Spln bude 21.9. v Rybách. Ojojoj, posvieti ti do pocitov. Takže sa teraz nepýtaj, načo sú ti pocity a emócie, užívaj ich. Minimálne pozoruj. Pravdepodobne sa budú týkať vzťahov, najmä s partnerom, partnerkou a vzťahov k deťom. Si v tejto oblasti nespokojný? Ich nezmeníš, to vieš, zmeň svoje postoje k nim, zmeň uhol pohľadu, preber zodpovednosť a uvoľni prísnosť a kritickosť. Uvoľnenie na všetkých piatich úrovniach – fyzickej, mentálnej, emočnej, energetickej a spirituálnej - je úžasné. Prináša možnosti. Septembrové potešenie: uvoľni sa do života, do detskej spontánnosti a radosti.

Váhy – Slnko je v tvojom znamení od 22. septembra do 23. októbra 2021, niekoľko dni vo Váhach však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to budú 9.a 10.9., keď môžeš dať plnú pozornosť sebe. Zameraj sa teda na seba, na sebarozvoj cez nejaký seminár alebo hýčkaj svoje fyzické telo masážami, príjemným cvičením, pobytom v prírode – proti gustu žiaden odpor. Ešte pred tvojimi dňami bude nov, a to 7.9. v Panne. To on ťa môže naštartovať k sebe samému, samej. Totiž chce, aby si sa viac staral o seba, o svoju výživu, fyzické aktivity, pokoj. Dovoľ si to, daruj si to, príde ti do života väčšia spokojnosť, pohoda, rovnováha. Často si bútľavou vŕbou pre iných, teraz buď pre seba. Nechaj rozprávať svoje vnútro, počúvaj a porozumej mu. Teraz ide o tvoju pohodu, o tvoje zdravie, o tvoju krásu. Aj vládnuca planéta Váh - Venuša ťa podporuje. Najmä fyzická stránka a fyzické možnosti vystupujú do popredia. Keď si však uvedomíš, že len cez fyzické telo môžeš v dualite fungovať, je dôvod o to viac si ho vážiť.  Spln bude 21.9. v Rybách, téma pokračuje s tým, že viac sa otvorí citlivosť a intuícia. Možno sa rozplačeš aj nad rozliatym mliekom, ale vedz, že aj toto pominie. Udržuj rovnováhu medzi prácou a oddychom v záujme svojho zdravia. Urob si pekné popoludnie s priateľmi pri kávičke či pri futbalovej lopte, večer vypni úplne a urob niečo netradičné. Kedy si naposledy spal pod širákom? Kedy si s partnerom, partnerkou počítal hviezdy? Čo tak polnočné kúpanie v bezpečnom priestore? Či? Septembrové potešenie: smiechom si skvalitníš život, uvoľníš dýchanie, rozradostníš bunky tela.         

Škorpión – Slnko je v tvojom znamení od 23. októbra do 22. novembra 2021, škorpiónske dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to budú dni 11.a 12.9. Mnoho príručiek Škorpiónom radí v týchto dňoch sa zamerať na hygienu a zdravie pohlavných orgánov. Myslíš, že to stačí? Znamenie Škorpióna má pod palcom pohlavné a vylučovacie orgány, močový mechúr, konečník a sexualitu - významné orgány, cez ktoré sa nielen sexualita prejavuje, ale aj plodnosť, tvorivosť, kvalita partnerských vzťahov a schopnosť púšťať (veci, situácie, príbehy...) i odpúšťať. Je ti teraz jasné, že dva dni na všetko nestačia. Je to celoživotná bdelosť a pozornosť. Nie náhodou si sa narodil ako Škorpión. Môžeš mať za sebou z minulých zrodení veľa prešľapov v oblasti sexuality. Teraz si Škorpiónom aj preto, aby si vystúpil minimálne o level vyššie a v ľudskom tele, v jeho sexualite videl posvätnosť. Posvätnosť vzťahu k sebe, partnerovi, partnerke. Škorpión vie. Ak nechce vedieť, padá do škorpiónskych nerestí, pohlavných chorôb, manipulácii... Na ktorom škorpiónskom schodíku stojíš? Odpovedz sebe. Nov bol ešte pred tvojimi škorpiónskymi dňami, a to 7.9. v Panne. To on ma inšpiroval písať o sexualite. Nov v Panne má totiž pod merkom aj zdravie pohlavných a vylučovacích orgánov.   Spln bude 21.9. v Rybách a chce pokoj. Totiž Ryby trochu rozčeria hladinu udalostí, ale zároveň ju aj zneprehliadnia, takže radšej sa dvakrát až desaťkrát nadýchni a raz konaj. Nič ti neujde. Septembrové potešenie: dýcham, teda som. Aj cez hlboký nádych a pokojný výdych prichádza do života spokojnosť.  

Strelec - Slnko je v tvojom znamení od 22. novembra do 21. decembra 2021, strelecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V  septembri to budú dni 13. a 14.9. – takmer stred mesiaca, tak si daj pauzu. Uži prírodu a jej pestrofarebnú atmosféru, daj do toho rýchlejšiu chôdzu či mierny beh a pekné dni za tebou. Momentálne je dôležitý relax, máš totiž rok plný nápadov, tvorivosti, aktivít a až v uvoľnení ti vesmír požehnáva. Netlač teda na pílu, nič ti neujde a keď ujde – no a čo. Svet vždy príležitosti núka a ty by si ich mal vidieť, veď tvoje znamenie má pod palcom Jupiter, planéta šťastia a mnohých možností. Nov bude 7.9. v Panne a v hre sú aj Váhy s Vodnárom. To dáva novu zafarbenie krásy a originality, jasné, že sa tieto kvality sa môžu  premietnuť do tvojho praktického života. Zameraj sa na krásu a jej originálne stvárnenie. Napríklad: urob zaujímavé fotografie prírody, ľudí či zvierat. Alebo niečo fajné ukuchtí a prestri obed či večeru veľmi nezvyčajne – jedlo do postele, milovanie na stole. Ospravedlňujem sa, ak si zareagoval odmietavo. Je to príklad, ktorý zobudí oheň v Strelcovi. Ten by mal v ňom totiž horieť celý život. Oheň a vášeň k životu. Spln bude 21.9. v Rybách a navyše, Jupiter podporí Merkúra a jeho dar – správnu komunikáciu. Takže, Strelci, komunikovať, spájať sa s inými bytosťami cez komunikáciu akoukoľvek formou: osobne, v internetovom priestore, písomne, telefonicky... Ak píšeš, píš. Ak maľuješ, maľuj. Ak tancuješ, tancuj. Daj sebe i svetu vedieť, že vidíš, cítiš krásu, že napriek všetkému krása život zdobí. Septembrové potešenie: máš šťastie, zrodil si sa na Zemi.      

Kozorožec – Slnko je v tvojom znamení do 19. januára 2021 a potom ešte od 21. decembra 2021, kozorožie dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to budú dni 15.a 16.9. Sú to tvoje hýčkacie dni, dopraj si. Viem, že skôr dopraješ iným ako sebe, ale je čas. Nov bude 7.9. v Panne a táto kombinácia ťa môže trochu stiahnuť do asketizmu, uťahovania opasku. O to viac si potom dopraj vo svojich dňoch. Nov v Panne však posvieti aj na tvoju fyzickú i mentálnu kondíciu, ktoré potom ovplyvňujú aj emočné, energetické i spirituálne zdravie. Keď je všetkých päť úrovní v pohode, si v pohode ty. Dobrý dosah máš najmä na fyzické telo. Nauč sa ho dôsledne uvoľňovať. Opakovanie z teba robí majstra. Majster potom majstrovsky môže ovládať aj ostatné úrovne – vedome sa uvoľníš aj mentálne, napríklad cez hudbu, emočne cez zážitok či rituál, energeticky cieleným pohybom a šups! máš otvorenú cestu do spirituality. Byť v rovnováhe, byť vo svojom strede je dôležité najmä preto, že intenzívnejšie je v hre Čierna Luna. Jej energia aktivuje nevyliečené, nevyriešené príbehy z rodu. Odhaľuje aj boľavé tajomstvá, nazerá do pivníc, ktoré by sme chceli mať naveky zatvorené. Ak však budeš vo vnútornej pohode, všetko zvládneš. Ak práve pohodu nemáš, učíš sa, si v dobrej škole života. Všetko má svoj zmysel. Spln bude 21.9. v Rybách. Podporí nielen intuíciu, ale aj zapaľovanie lýtok. Vieš, čo to je? Staré mamy tak hovorili rýchlemu vzplanutiu zamilovanosti spojenej so sexuálnou túžbou. Ak si single, užívaj, ak si zadaný, preber zodpovednosť za svoje konanie. Septembrové potešenie: opri sa o seba, dôveruj svojej intuícii.  

Vodnár – Slnko je v tvojom znamení od 19. januára do 18. februára 2021, vodnárske dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to budú dni 17. a 18.9., osláv ich pohybom, dopraj si napríklad aj striedavý kupeľ nôh v teplej a studenej vode, vybehni do lesa, na lúky a zavýskaj si, zaspievaj, uvoľni všetko napätie zo seba. Dovoľ si byť malým dieťaťom a pozeraj na svet očami Alenky z krajiny zázrakov. Bude to dobrá aktivita po nove, ktorý bol pred tvojimi dňami, a to 7.9. v Panne. Panna v nove ti trochu mohla poupratovať tvoju rozlietanosť, mohla chcieť od teba poriadok, systém v spôsobe života, disciplínu, trochu askézy priniesla. To veľmi nemusíš, však? Ale... život vo vesmírnom poriadku plynie. Všetko má systém, systémy sú aj v tvojom tele. Tráviaci, nervový, obehový systém... Ak preferuješ voľnosť pred systémom, ideš proti svojej podstate. Všetko totiž so všetkým súvisí. Spln bude 21.9. v Rybách. Možno niečo zahmlí, možno niečo odhalí. Ako to máš so závislosťami? Ony sú úžasným ukazovateľom, ako plné či prázdne srdce máš. Čím silnejšia závislosť, tým prázdnejšie srdce. Spln v Rybách môže závislosti odhaliť, a nielen tie na alkohole, drogách či káve a čokoláde. Ide o vzťahové závislosti, lebo práve tu možno žiješ paradox. Na jednej strane hovoríš o voľnosti a slobode, na druhej si v závislom vzťahu. Je to rovnako ničiaca závislosť ako hociktorá iná. Ak ju objaviš práve teraz, hľadaj, čím si môžeš robiť radosť a ako sa vieš radosťou naplniť. Septembrové potešenie: spievaj, spev prináša aj radosť, aj zdravie.

Ryby -  Slnko je v tvojom znamení od 18. februára do 20. marca 2021, rybie dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to budú 19. až 21.9., navyše 21.9. bude spln v tvojom znamení. Silné dni. Najmä také zahmlievacie, iluzórne, keď nič nie je také, ako sa javí. Ale poďme pekne po poriadku. Nov bude 7.9. v Panne a tu začne ten čas ilúzii. Pokojne si môžeš povedať, že to, čím momentálne žiješ, je film, na ktorý sa pozeráš. Sedíš v kine a pozeráš. Nič viac, nič menej. Si pozorný divák, si pozorovateľom – najlepšia pozícia septembrových dní. Ak aj pôjdeš do nejakých akcií, do nejakých rozhodnutí, niekoľkokrát sa dobre nadýchni, potom rozhodni. Platí to aj pri podpisovaní dohôd, zmlúv, akýchkoľvek dokumentov. Nov v Panne je však aj o vnútornej očiste, detoxikácii tela i mysle. Prejdi na ľahšiu, jednoduchšiu stravu. Svoju myseľ viac uvoľňuj cez spev alebo cez akúkoľvek činnosti, ktorá ti prinesie radosť. Radosť posilňuje aj imunitu, aktivuje najmä druhé energetické centrum v tele človeka, tým pádom tvorivosť i zdravú sexualitu, druhotne podporuje kvalitu vzťahov. Všetko so všetkým súvisí. Spomínaný spln bude 21.9. v Rybách. Luna sa bude takmer objímať s Neptúnom. Ryby, Luna, Neptún = vysoká hladina vody, vysoké vlny emócií, mnohé dôležité príbehy a situácie stratia „vo vode“ svoje jasné kontúry a ty ťažko rozoznávaš, kde je pravda, kde bludy. Preto máš v septembri pohov, pauzu. Ostaň však aj v pauze bdelým pozorovateľom, v tichu totiž prichádzajú nové možnosti, nové inšpirácie. Septembrové potešenie: nič nemusíš, môžeš všetko.    

FOTO k textu: LUCIA KINDERNAY

 

 

Vyhľadávanie

Vaša podpora stránok bez reklamy

Ďakujeme, 

pomáhate nám tvoriť lepší obsah.