Sidebar

Zoznam článkov na Advaita.sk

Baran, chladný február prináša aj chlad do vzťahov. Ak to tak u teba nie je, teš sa. Ak to tak je a ty si chceš vzťahy, priateľské či partnerský, uchovať, prilej do nich vášeň, radosť, prebuď ich spoločnými zážitkami. Nahráva ti aj spln, ktorý bude v Levovi 5.2. Prináša oheň, ktorý môže byť dobrý pomocníkom, ale aj záškodníkom. Daj pozor na slová, ktoré vyriekneš. V nich môže byť momentálne veľa ničivého ohňa. Retrográdny Mars sa totiž nachádza v Blížencoch, a tak môžeš mať oheň na jazyku. Môžeš prudko reagovať najmä na zrkadlá, ktoré ti vytvárajú tvoji blízki. Vieš, je to ako so žihľavou, ktorú som ti vybrala za rastlinu mesiaca – páli, ale aj lieči. Rovnako aj slovo – páli, alebo lieči. Záleží od teba.

 

Nov bude v Rybách 20.2. a ponúka ti spomalenie. Príjmi ho. Teraz nie je čas na rýchle rozhodovanie, nie je čas na tlaky, ktoré vieš tak dobre vytvárať na seba či svoje okolie. Kde všade tlačíš, keď tlačíš? Nájdi tie miesta, pochop a rozpusť. To je najistejšia cesta teraz do pokoja a hlavne zdravia.  Rastlina pre Barana: žihľava dvojdomá.

Býk, Urán, ktorý je v tvojom znamení, prináša najmä na začiatku mesiaca vnútorné pnutie. Na prvý pohľad to vyzerá na rozhodovanie sa srdcom či rozumom. Na druhý je to o tvojom vnútornom mužovi a vnútornej žene, a o tom, ako ich dostať do rovnováhy. Žena chce viac citu, muž rozumu. Žena je ružová ružička na šípkovej ruži, muž tŕň, ktorý ružu chráni. Len rovnováha a vzájomná úcta im pokoj zabezpečia. Takže, ak sa budeš dostávať do napätia, spomeň si na šípkovú ružu. Na jej vôňu, nehu, i na to, že je pre ňu rovnako dôležitá ženská krása i mužská ochrana. Vybalansuj sa teda do mužsko-ženskej harmónie. Spln bude v Levovi 5.2., ktorý tvoju pozornosť otáča k partnerovi a deťom, ale prináša aj tému priateľstva. Pamätáš na vetičku  -  „Priateľstvo je zlatá niť, ktorá sa ľahko roztrhne. Dá sa síce zviazať, ale uzol zostane.“? Ak máš zlaté priateľstvo, hýčkaj si ho, mojkaj až do vysokého veku. Je zárukou kvalitných impulzov v tvojom živote. Vďaka ním ostaneš v pohode, neopustíš sa do bezmocnosti ani pri smrti. Nov bude v Rybách 20.2., ale téma priateľstva bude stále aktuálna. Rastlina pre Býka: šípková ruža.

Blíženci, téma vzťahov je aktuálna vo februári. Prináša ju nielen spln v Levovi, ale ťahá sa od januára. To si už asi zistil, veď je to tvoja ústredná téma. Pravdepodobne ti do života prichádzajú noví ľudia, noví priatelia. S niektorými si hneď „sadneš“, niektorých na prvý pohľad nemusíš. Práve tí, ktorých nemusíš, sú dôležití z hľadiska uvoľňovania starých tráum. Pravdepodobne sú kľúčikmi k tvojim bolestiam alebo k bolestiam v tvojom rode. Neodmietaj ich. Skôr preskúmaj, čo v tebe ich odmieta, čo ti pripomínajú, aké bolesti či strachy otvárajú. Pochop to, čo je v tebe, a potom buď prijmi priateľstvo, alebo v pokoji prepusť toho človeka. Prepusť bez odporu, výčitiek a s vďakou, že ti ukázal tvoju boľačku.  Spln bude v Levovi 5.2. Okrem témy priateľstiev prinesie aj tému kreativity, ktorá ti môže otvoriť nový tok financií. Je na tebe, čo a akým spôsobom sa otvoríš. Zdá sa totiž, že momentálne i financie intenzívne riešiš. Vo vlastnej tvorivosti môžeš nájsť ďalší kanál hojnosti. Nov bude v Rybách 20.2. a tiež môže priniesť zmenu v práci. Prichádza ti toľko možností, ako má kvet mrkvy kvietočkov, a tak rastlina pre Blíženca: kvet mrkvy.

Rak, hojnosť otvára svoj roh. Máš šancu sa zabezpečiť finančne. Otvárajú sa totiž nové kanále pracovné, tvorivé či finančné cez Jupitera. To však neznamená, že ty budeš sedieť s vyloženými nohami. Ak tak urobíš, aj Jupiter si ich vyloží a nič sa neudeje. Pamätaj – hviezdy naznačujú, konáš však ty. Otvor sa aktívne novým príležitostiam, prichádzajú. Spln bude v Levovi 5.2. a prináša tradične tému partnerstva. Ak si žena, pozri sa na svoju úctu k partnerovi, rozpusť úplne pohŕdanie. Ak si muž, pozri na to, do akej miery si bezpečnou oporou pre ženu. Vedz, že ženské pohŕdanie a mužská slabosť vzťahy naštrbujú. Niekedy nenávratne cez celé generácie a keďže ty si citlivý Rak plný emócií, vieš, ako emočná neistota naruší celý tvoj systém. Nov bude v Rybách 20.2. a intenzívne sa do času novu zapoja aj Slnko s Lunou a Saturnom. Saturn je parádny učiteľ, a tak príde skontrolovať, ako si si doteraz poradil so všetkými dlhmi, prekážkami, nesplnenými sľubmi... Máš všade „čisto“, všetko je na svojom mieste? Fajne. Môžeš rozkvitať ako lekno. Nohy možno zapustené ešte v bahne, ale kvet života čistou bielou kvitne. Rastlina pre Raka: lekno biele.

Lev, čaká ťa dôležitý spln hneď na začiatku mesiaca, a to 5.2. Dôležitý preto, že je v tvojom vlastnom znamení, a tak ti prináša mnoho možností. Svieti totiž špeciálne tebe na cestu, ale i do tieňov. Vieš, prečo v čase splnu u mnohých ľudí vzniká napätie, nespavosť, nervozita... Patríš medzi ne aj ty? Skús teda vnímať súvislosť medzi tým, že je Luna v splne, to znamená, že so Slnkom stoja v opozícii, a svojím vnútrom. Čo v tebe stojí v opozícií? Je to tvoj vnútorný muž s vnútornou ženou? Teda sú mužsko-ženské energie v tebe v opozícii? Čomu hovoríš nie? Kde si v odpore? Kde a kedy si vypadol z rovnováhy tak, že spln ti robí problémy? Nie je to totiž o splne, je to o tebe a tvojom postoji k nemu a k sebe samému. Nov bude v Rybách 20.2. a o silnej intuícii. Vnímaš ju? Ryby v nove ti ju podajú ako na tácke. Už vieš, že intuícia je reč duše, tak sa jej otvor rovnako ako slnečnica slnečným lúčom. Vždy im ukazuje svoju tvár a vyživuje sa Slnkom. S intuíciou sa možno otvoria aj nové túžby, túžby byť užitočným, potrebným Levom plným štedrosti. Sú to vlastnosti Slnka, naplň sa nimi. Rastlina pre Leva: slnečnica.

Panna, zmena je život a tento mesiac to pre teba platí podčiarknuto. Nemusíš meniť svet, ani priestor okolo seba, stačí, keď zmeníš svoje postoje, ktoré ťa ťahajú do odporu. Pod odporom rozumej každé nie životu, dôvere, sebavedomiu. Viem, že si občas hovieš v kritike, že zvyčajne hľadáš príčinu problémov vonku, nie v sebe, ale práve zmena týchto postojov ti môže priniesť pokoj. A vyliečiť tvoju dušu i telo ako levanduľa, tvoja rastlina pre tento mesiac. Jej modrofialová farba ti naznačuje cestu do pokoja cez stíšenie, meditáciu, alebo aj dobrú knihu alebo film. Modrofialová je zmes farieb ostatných troch božských čakier v našom tele: krčnej, čelovej a korunnej. Meditáciou na ne rozsvietiš svetlo pre všetky ostatné dolné i mimotelové čakry. Podporia ťa aj silné dni februára. Spln, ktorý bude v Levovi 5.2.,  pokračuje v tvojej téme vzťahu k partnerovi i deťom. Teraz ti však dáva možnosť vo vzťahoch postúpiť o level vyššie. Rovnako ako aj nov v Rybách, ktorý bude 20.2. a ponúka dobrú intuíciu. Cez ňu sa ti prihovára tvoja duša aj emócie. Dovolíš im prejaviť sa?  Rastlina pre Pannu: levanduľa lekárska.

Váhy, Vianoce, Silvester aj prvý mesiac v roku sú za tebou a ty sa môžeš teraz pri spätnom pohľade a s odstupom pozrieť na to, ako si ich zvládol. Bol si reálne sám a osamotený? Bol si reálne sám a v pohode? Bol si so svojimi najbližšími a cítil si sa sám? Bol si so svojimi najbližšími a cítil si sa naplnený? V odpovedi je odpoveď o tvojom áno či nie životu. Cítiť sa naplnený, spokojný bez ohľadu na vonkajšie okolnosti je jednou z úloh Váh do tohto života. Ako to máš ty? Z pozície pozorovateľa zisti. Ak príde pokoj, paráda. Ak nepokoj, skús sa napojiť na modrú farbu tvojej rastliny a nechaj sa ňou viesť do pokoja. Modrý kosatec svojou farbou otvára najmä čelovú čakru, plnú intuície, a ona vie svietiť čakrám pod sebou, teda aj srdcovej, ktorá je „zodpovedná“ za pokoj v duši. Spln bude v Levovi 5.2. a môže byť trochu napäťový. Prečo? ... lebo ty nie si vo svojom strede. Či? Nov bude v Rybách 20.2. a podporí ťa poriadnou dávkou intuície. Počúvaj hlas svojej duše a premieňaj túžby na realitu. Budú ťa podporovať aj Venuša s Neptúnom. Čo viac si priať, keď vládnuca planéta je na tvojej strane? Rastlina pre Váhu: kosatec modrý.

Škorpión, dve škorpiónske témy sa ťahajú z minulého roka i do tohto: sexualita a vzťah k deťom. Obe sú typické pre Škorpióna a keď hovorím, že sa ťahajú, tak vnímaj, ako pomaly idú.  Niekedy sa strácajú v prúde iných príbehov, ale vždy sú na ich pozadí a keď treba, aby si v nich niečo pohol, objavia sa na povrchu. Najmä téma detí sa v tomto roku môže otvárať z rôznych strán: deti ako pokračovatelia rodu, deti ako tvorivosť, deti ako zrkadlá, deti ako radosť, deti ako výzvy... Spln, ktorý bude v Levovi 5.2., tému detí ešte podčiarkne. Spln posvieti i do práce – čo si zanedbal? Čo potrebuješ pustiť? Čo inovovať? Nov bude v Rybách 20.2. a udeje sa tak v pondelok, ktorému vládne Luna. Ryby aj Luna podporujú intuíciu. Nechaj ju prehovoriť, veľa ti napovie v ďalšom smerovaní. Doteraz si riešil bývanie, teraz sa otvárajú partnerské vzťahy – pracovné i osobné. Intuícia ti pomôže v rozhodovaní. A nielen ona. Doterajšie životné skúsenosti podporili múdrosť a ty z nich môžeš čerpať ako lotos na hladine vody. Korene má aj v bahne, aj hlboko, ale i z bahna, i z hĺbok výživa ide. Rastlina pre Škorpióna: lotos indický.

Strelec, možno viac ako inokedy cítiš, že chceš byť užitočný pre svet. Že chceš prinášať pohodu, radosť, smiech. Že chceš byť potrebným pre svoje okolie. Skôr však, ako sa otočíš do vonkajšieho sveta, preskúmaj, či tvoj vnútorný je v poriadku. V stíšení sa pozri, či si nesieš v sebe ešte nejaké výčitky k sebe či svojim blízkym. Zameraj sa na svojich najbližších predkov – rodičov, starých rodičov. Rada zdôrazňujem, že rodičia sú kľúčovými hráčmi v tvojom osobnom živote. Vzťah k nim hovorí o tebe a o tvojich traumách či daroch z rodiny, rodu. Vyčisti si svoj vnútorný priestor, potom sa otvor svetu. Tak budeš pravdivý. Tak budeš úprimný. Tak budeš sám sebou bez masiek a prevlekov. Spln bude v Levovi 5.2. s témou – partnerské vzťahy. Jupiter, vládnuca planéta Strelcov, bude v hre s Lunou v Levovi, a to naznačuje aj emócie, aj tvrdohlavosť. Teraz pre teba zvlášť platí – mlčať zlato je. Nov bude v Rybách 20.2. a v silnej intuícii, pretože navyše nov sa deje v pondelok, ktorý tiež intuíciu podporuje. Nechaj sa ňou viesť a otvor sa novým inšpiráciám, ktoré sú jedinečné ako tvoja rastlinka. Rastlina pre Strelca: horec žltý.

Kozorožec, niekedy sa zdá, že práve ty si na svete, aby si kontroloval svetový poriadok, dodržiavanie dohôd, plnenie sľubov, chod systémov... Ako sa ti teraz žije, keď svet je takmer permanentne v strese či chaose a mnohí sa chcú vymaniť zo systému? Nie je to med lízať, však? Vieš, o čo ide? O tvoje vnútro, o pustenie toho, čo nepotrebuješ držať a hlavne kontrolovať. Svet je na poriadku taký, aký je. Aj tvoj partner je na poriadku, aj tvoje deti. A ty? Si v pokoji srdca bez vnútorného pnutia? Hovorí sa, že Kozorožec si do pozemského života vzal vrece prekážok. Nemusí to tak byť. Uvedom si, že tvojou vládnucou planétou je Saturn, a on je múdry a spravodlivý učiteľ. Ak spravodlivo, čisto žiješ, žiješ v súlade s ním a on ti požehnáva.  Spln bude v Levovi 5.2. a posvieti si na osobné vzťahy. To Lev teda vie! A navyše, spln bude v nedeľu, ktorej vládne Slnko a ktoré je vládnucou planétou Levovi. Dobrá sila, však? Otvor sa teda štedrosti, otvor sa láskavosti a v pohode prežiješ ich silu. Nov bude v Rybách 20.2. Pôjde o intuíciu, ale aj o hodnoty osobné i pracovné.  Rastlina pre Kozorožca: praslička roľná.

Vodnár, už je druhý mesiac nového roka a mám otázku: ako sa ti darí plniť zámer, ktorý si si dal na Nový rok? Ako sa ti darí púšťať všetko, čo ťa brzdí a čo už stratilo význam v tvojom živote? Pustil si naozaj? Ide totiž o to, že zmeny, ktoré si nedotiahol do konca, môžu ti uberať silu, môžu zamedziť vzniku niečomu novému. Ukonči všetko, čo ukončiť vieš. Aj novoročný zámer môžeš prehodnotiť. Spln bude v Levovi 5.2. a tradične prináša témy partnerstva a detí. Sľúbil si niečo svojmu partnerovi, svojim deťom a nedodržal sľub? Buď ho splň, alebo vráť. Aj takéto situácie ťa oberajú o silu, ktorú by si mohol dať napríklad do kreativity, do nových projektov, ktoré ti prichádzajú do života. Sám vieš, aké možnosti sa ti otvárajú. Ak nevieš, podporí ťa intuícia novu, ktorý bude v Rybách 20.2. Silná intuícia, ktorú prinášajú jednak Ryby, jednak nov, ktorý je v pondelok a pondelku vládne intuitívna Luna. Máš tu však aj strážcu čistoty svojich úmyslov. Saturn je ešte stále vo Vodnárovi a dáva na teba pozor. Prekročíš v niečom hranicu a nejakým spôsobom ti vie dať po prštekoch. Rastlina pre Vodnára: arnika horská.

Ryby. Cítiš, ako sa stávaš stredobodom pozornosti? Ako sa upiera na teba svetlo „reflektorov“? To preto, že v tvojom znamení je Venuša a ona priťahuje pozornosť okolia. Užívaj. Ak ti je to však nepríjemné, pozri sa do svojho vnútra, prečo máš také pocity. Nízke sebavedomie? Slabá sebadôvera? Pochybovanie o sebe? Spoľahni sa na svoju intuíciu a čakaj odpoveď zo svojho vnútra. Vždy totiž, keď položíš otázku, tvoje vnútro už má pripravenúaj odpoveď, len si počkať na tichý hlas intuície. Spln bude v Levovi 5.2. a okrem iného posvieti na tvoju kreativitu. Skús ju spojiť aspoň symbolicky s rastlinkou, ktorú máš na tento mesiac – s plumériou, havajským kvetom. Robievajú  sa z nej kvetinové mály, náhrdelníky či náramky, aby v tanci Havajčania oslávili život. Urob si súkromnú radostnú oslavu aj ty. Každý deň predsa stojí za oslavu života. Oslavu spoj s očakávaním tvojho najdôležitejšieho novu tohto roka, ktorý bude v Rybách 20.2. Sily Slnka a Luny sa v nove vzájomne podporujú a zvlášť teraz tebe žehnajú. Čas na nové začiatky, prípadne zmeny, ktoré v tebe už dozreli. Otvor sa im a potom ich nechaj plynúť svojim životom. Rastlina pre Rybu: pluméria.

Vyhľadávanie

Vaša podpora stránok bez reklamy

Ďakujeme, 

pomáhate nám tvoriť lepší obsah.