Vzťah MUŽA a ŽENY - Ja som Ty a Ty sme My

Sila muža, pravidelný unikátny 30-minútový rozhovor dvoch mužov na báze otázok a odpovedí na horúce témy týkajúce sa mužov, otcov, synov z pohľadu Etikoterapie, vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie.

Rozhovor vedú VLADIMÍR TLČíK (www.spajanie.sk) a VLADIMÍR ČERVENÁK. (www.advaita.sk)

Vysielame v premiére na kanály YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Streda 29. máj 2024 o 20:00

Okruh tém 35. časti:  

Vzťah MUŽA a ŽENY - Ja som Ty a Ty sme My

1/ Porovnávanie, hodnotenie, vyčítanie vo vzťahu. Môže pomôcť vzťahu, keď jeden z partnerov hovorí druhému, aby viac na sebe pracoval, pretože pozri sa, koľko pracujem na sebe ja?

2/ Súťaženie, nálepkovanie vo vzťahu. Kto to je - Vedomý muž , Vedomá žena?

3/ Rozumiem, že začnem ja pracovať na sebe, meniť svoje správanie. S podporou, či bez podpory partnera. Ako sa k tomu však postaviť, keď druhý partner to nevidí? Čo s tým urobiť?

4/ Jeden z partnerov vníma nejakú nespokojnosť, nepokoj, negatívne emócie z práce alebo z nejakých spoločenských tém. Rozpráva to žene a jej reakcia je boj. Cíti sa ona nebezpečne, má strach z jeho emócie, aj keď to nie je o nej? Opäť čo s tým?

5/ Kdesi som čítal, že slabí muži sa boja silných žien. Pritom je to presne to isté, ako keď sme sa bavili o tých vedomých mužoch, o nálepkovaní. Kto to je silná žena ? Často pohŕda svojím mužom ? Možno sa bojí opäť otvoriť srdce a milovať? Kto to je ten slabý muž ? Často nenávidí svoju ženu ? Je naozaj slabý, alebo sa prispôsobil, vzdal to, a súčasne bojuje so ženou ako s mužom?

6/. Sú typy mužov a žien vo vzťahu, že keď príde hnev, tak reagujú hneď. Agresívne, fyzicky krikom. Niektorí reagujú inak, uzatvárajú sa, prestanú komunikovať, ignorujú, taká zdĺhavejšia pomsta. A dávajú to partnerovi vyžrať. Ako pracovať s týmto, s jednou, či druhou stranou ? Ako to zvládať?

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.