Sidebar

HOROskopy v apríli 2021

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli  budú  11. a 12.4. a ešte si predstav, že aj  nov bude 12.4. v Baranovi, teda v tvojom znamení. Aby toho nebolo málo, tvojím znamením sa prechádza do takmer polovice mesiaca aj Venuša s Merkúrom. Riadna sila sa valí. Sila akcie, nových projektov, dobrej komunikácie, úspechov, lásky a budeš na seba strhávať pozornosť okolia. Samozrejme, tu môžem o tejto sile písať len všeobecne, ale podľa planét tvojho osobného horoskopu môžu prichádzať zaujímavé situácie, zaujímavé uvoľnenia. To, čo doteraz u teba stálo, zabrzdilo sa, teraz sa otvára na mnohé strany. Ty buď  bdelý, pozorný, aby si postrehol prichádzajúce príležitosti. V komunikácia s priateľmi môžu prichádzať napäťovejšie situácie. Ak ich zacítiš, nádych, výdych a predýchaj sa do pokoja. Pamätaj, že podľa čínskeho horoskopu je v apríli najviac ohrozená pečeň, tak ju neotravuj svojou zlosťou a toxickými myšlienkami. Všetko toto sa týka najmä obdobia do novu, po nove sa téma mierne bude meniť. Pôjde viac o financie a finančné ohodnotenie, ale i o tvoje uvedomovanie si vlastnej hodnoty. Sebaspochybňujúce a sebadeštrukčné programy ťa oslabujú. Skús ich rozoznať a postupne rozpustiť.  Spln 27.4. v Škorpiónovi ti môže do tohto rozhodnutia posvietiť. Totiž tento spln ide do hĺbky, osvetlí tiene, tak sa uvoľni a nechaj sa viesť.  Inak – pôjde aj o sex. Už sa dokážeš uvoľniť tak, aby si  milovaniu dal prívlastok – mystické? 

Býk – Slnko je v tvojom znamení od 19. apríla do 20. mája 2021, býčie dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli to budú  dni 13. až 15.4. a je čas otvoriť srdce svetu. Jar je v plnej sile, tráva vyrástla do chrumkava, prehriata zem volá na spočinutie, celá príroda hojnosť núka, tak sa nechaj inšpirovať. Uvedom si, ako si materiálne zabezpečený, v akom dostatku žiješ, pripusť, že máš viac, ako potrebuješ, tak sa uvoľni, otvor srdce a zdieľaj so svetom svoju radosť zo života, otvor sa mu. Hovorí sa, že Býci sa starajú len o seba, teraz v hojnosti jari je však najlepší čas urobiť krok k zmene. Aj horoskop týchto dní ti túto možnosť ponúka – ponúka zmeny najmä v tých oblastiach, ktoré pociťuješ ako dlhodobo sa tiahnuce problémy, bolesti, zranenia v tvojej rodine, v tvojom rode. Ty sám vieš, čo to je. Ak nevieš, pozri sa z nadhľadu na svoj život i na život tvojich rodičov i starkých. Uvidíš súvislosti.  Prečo o tom píšem? Čierna Luna, karmický bod horoskopu, je v tvojom znamení, takže karma sa vyvrbuje. Nov 12.4. v Baranovi osudové prifarbenie týchto dní trochu povolí, ale zmeny, minimálne v tvojich postojoch, od teba vyžaduje, lebo Urán... O Uránovi sa hovorí, že je  planétou prekvapení. V mojich predstavách je to roztopašný chlapček, ktorý dbá na správnu cestu duše a ak ho nepočuješ, prudko frčká do teba, takže zmeny tak či tak urobíš. Od teba záleží, či ich robíš v utrpení alebo v radosti, či nasilu alebo dobrovoľne.  Spln bude 27.4. v Škorpiónovi s návštevou tvojho znamenia niekoľkými planétami. Splnová prudká jazda na obzore. 

Blíženci – Slnko je v tvojom znamení od 20. mája do 21. júna 2021, blíženecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli budú v blíženeckej energii dni 16. a 17.4. a bude sa rozjasnievať. Luna totiž pôjde z novu do splnu a bude naberať na sile. Pojde z pokoja do akčnosti. Veď už sám nov, ktorý bude 12.4. v Baranovi, akčnosť naznačuje. Blíženecký horoskop týchto dní však našepkáva o potlačenej agresivite. Aj agresivita je jedna z nerestí Barana... Možno ju cítiš ako nespokojnosť, hnev či bezmocnosť, ktoré sa bojíš ukázať, ktoré sa bojíš vypustiť, viditeľne rozpustiť. Prečo? ... že nebudeš milovaný. Potlačené baranie neresti sa však vedia v tvojom vnútri zmeniť na teploty, zápalové či agresívne procesy. Je jar v plnom prúde, dovoľ si teda v plnom prúde uvoľniť aj všetko, čo ťa dusí. Príroda je najlepší priestor na dynamickú meditáciu s najsilnejšou wifi. Je mi jasné, že apríl ťa ťahá aj do spoločenských aktivít. Zváž a zmeň uhol pohľadu. Napríklad:  „spoločensky“ aktívny môžeš byť aj sám so sebou. Predstav si, koľko subosobností je v tebe – raz si taký, inokedy onaký, makový, lekvárový, a tak si pozvi všetky podoby seba samého na plodné rozhovory. Dajte reč o tom, v čom ťa podporujú, v čom oslabujú, nájdite dôvody, prečo ich v sebe chováš a zistite, či je čas na zmeny, aby tvoj život bol jasnejší, jarnejší, lepší dnes ako bol včera. Spln bude 27.4. v Škorpiónovi, v hre bude aj Merkúr s Čiernou Lunou. Táto trojkombinácia prináša na jazyk aj pichľavé slová, ktoré môžu zraňovať do hĺbky. Teba alebo tvojich spolubesedníkov. Komunikuj dôstojne. 

Rak – Slnko je v tvojom znamení od 21. júna do 22. júla 2021, račie dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli budú v račej energii dni 18. až 20.4., čas byť sám sebou. Čas na odloženie viditeľných i tajných masiek, čas odhaľovania vnútorných strachov, čas dôvery, sily a múdrosti. Jar v plnom prúde ťa podporí, cíť sa v nej ako doma, všetko pôjde potom ľahšie. Tvoja snaha vyzerať navonok pekne a príťažlivo, bude podporovaná aj tvojím vnútrom. Keď máš totiž pokoj v sebe, keď si sám sebou a nehráš divadlá hodné nobelových cien, žiariš teplom. Tvoj partner, deti, priatelia sa pri tebe cítia veľmi dobre, spájajú si ťa s teplom a svetlom domova. Vyžaruješ lásku, si láskou. Nepôjde však len o sexuálne spojenie, hoci i to je pre teba veľmi dôležité. Pouvažuj nad týmito slovami.  Nov bude 12.4. v Baranovi a Baran akčnosť prináša. V spojení s jarou život hovorí silné áno. Áno originálnemu konaniu. Áno zdieľaniu so svetom. Áno novým nápadom a inšpiráciám. Dovoľ svojej tvorivej sile prúdiť v múdrej pokore. Prečo? ... lebo samoľúbe ego sa môže ozvať. Spoznáš ho podľa toho, že odrazu na svet budeš pozerať okuliarmi pohŕdania, nespokojnosti. Všade budeš vidieť dôvody na opravu situácií. Zlož tieto okuliare. Do všetkého, čo vidíš ako nedobré, posvieti  Luna v splne 27.4. v Škorpiónovi. Pôjde poriadne do hĺbky a posvieti  aj do materiálneho sveta, kde chce od teba poriadok, ale rovnako aj do tvojej sexuality a vzťahov v rodine. Poviem jednoducho – vernosť na všetkých úrovniach je na programe  dní. 

Lev – Slnko je v tvojom znamení od 22. júla 22. augusta 2021, levie dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli to budú tri dni: 24., 21. a 22.4. Ty si v nich môžeš posvietiť na svoj hodnotový rebríček. Vezmi papier, ceruzu a napíš desať tvojich hodnôt. Čo z nich má pre teba najvyššiu hodnotu? Čo najnižšiu? Teraz si predstav, že letíš balónom a vždy po čase, keď začneš klesať, potrebuješ vyhodiť jednu z nich. Asi začneš od najnižšej hodnoty. Napokon ostaneš len ty, jedna tvoja najvyššia hodnota a padajúci balón do priepasti. Čo urobíš? Precíť. Daj si čas. Ak si nedokázal vyhodiť poslednú hodnotu, vráť sa k cvičeniu a vedome ju nakoniec pusť z balóna. Čo sa stane? Zistíš, že si sa síce všetkého nakoniec pustil, ale nič si nestratil. Život v plnej kráse pokračuje a ty si rozpustil svoje hodnotové „závislosti“.  O to ide, aby si nedusil svojou leviou silou, aby si nebol dusený. Nov bude 12.4. v Baranovi a život ti buď predchádzajúce slová potvrdí, alebo vyvráti. Život dáva odpovede, aká je pravda o nás. Ak sa stretávaš s problémami a chaosom, chaos a problémy máš v sebe. Ak ideš  životom ľahko, lebo všetko, čo ti príde do cesty berieš ako dary alebo výzvy, máš v sebe poriadok. Ten bude tiež v hre v dňoch okolo novu, a tak sa rozhliadni a zisti, kde ešte máš rezervy. Inak práve poriadok v hodnotách ti celý tento rok otvára mnohé dvere s menovkou úspech. Spln bude 27.4. v Škorpiónovi a rozbúrená hladina citov. Pamätaj, že tvoje dvere majú menovku úspech, a tak ostaň v pokoji srdca. Všetky udalosti, deje i osoby, momentálne najmä ženy, sú testy, ktoré ti ukazujú pravdu o tebe. 

Panna – Slnko je v tvojom znamení od 22. augusta do 22. septembra 2021, panenské dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli to budú 23. a 24. apríla. To už budeš mať za sebou aj nov, ktorý bude 12.4. v Baranovi, a podporí ťa v upratovaní tvojho vnútorného priestoru. Upratovanie by malo byť o uvoľnení všetkého, na čom si závislý. Závislosť nie je len o drogách a alkohole, ale u teba môže ísť aj o závislosť na partnerovi, na sexe, na výživových doplnkoch, na rebelanstve a odpore... Baran v nove prilieva oheň, preto hovorím o uvoľňovaní závislostí, najlepšie ešte pred novom. Okrem toho – akákoľvek závislosť signalizuje chlad v srdci, chlad v tele, choroby z chladu. Hovorí sa, že lastovičky rakovinu nedostanú, lebo majú teplo v srdci. A čo človek? Aprílový nov otvorí aj otázky zdanlivo z opačných brehov: technika a sexualita. Reálna technika a jej fungovanie v tvojom pokoji či v tvojej zlosti. Rozumieš, však? Na zlostného aj záchod spadne. Pokojného aj nitka zachráni. A sexualita? So silou jari a hrejivejším Slnkom aj sexuálny apetít rastie. Práve cezeň si môžeš uvedomovať svoju silu, ktorá rastie s tvojou sebaúctou, či slabosť, ktorá silnie, keď sa opúšťaš. Technicky dokonalé milovanie s dokonalou kontrolou nemusí uspokojiť partnera, partnerku, ani teba. Spontánne milovanie tu a teraz ťa vie vyniesť do výšin. Ľahkosť milovania, ľahkosť žitia. Spojené nádoby. Rovnako ako veta – všetko so všetkým súvisí. Spln bude 27.4. v Škorpiónovi. K sexualite a jej pravdivosti sa pridružia emócie.  Vraj to bude jazda! Pozoruj, aj toto sa pohybom planét zmení. 

Váhy – Slnko je v tvojom znamení od 22. septembra do 23. októbra 2021, niekoľko dni vo Váhach však nájdeš v každom mesiaci. V apríli budú dni 25. a 26.4. v tvojej energii, dovtedy si daruj čo najviac pohody a radosti, aby si potom užíval plnou mierou. O čom hovorím? O usporiadaní hodnôt, o prijatí situácie takej, akú momentálne máš v živote osobnom i spoločenskom. Vieš sa stotožniť s vetou – celý svet je v poriadku? Ja som v úplnom poriadku a pokoji? V apríli takým lakmusovým papierikom pravdy pokoja a poriadku môže byť tvoja rodina. Vždy vravím, že oblasť života je javiskom a ľudia konajúci v tejto oblasti sú hercami. Čím viac ti v tomto divadle života docvakáva, tým viac ideš do uvoľnenia blokov v sebe. Pekná hra, však?   Nov bude 12.4. v Baranovi a bude o tvojej spokojnosti. Osobnej, finančnej, zdravotnej. Už som povedala, že tvojím aprílovým javiskom je rodina, tam sa ukáže, v akej psychickej pohode si a akú pohodu vieš okolo seba vytvoriť. Znovu pripomínam vetu – celý svet je v poriadku, aj tvoji blízki, aj ty. Máš v pláne nejaké finančné transakcie? Môžu vyjsť k tvojej spokojnosti, ak dodržíš podmienky čestnosti. Ak – tak. Často sa stretávame s takouto podmienkou, ona však je skôr upozornením a posvietením na to, ako máš usporiadané hodnoty v sebe. Ak ideš čisto, čestne a bez vnútorných pochybností do akcie, zvyčajne prichádza úspech. Ak si manipulatívny, pochybovačný, neúprimný, prichádzajú pády.  Spln 27.4. v Škorpiónovi preverí tvoje konanie. Škorpión dobre pozná manipuláciu a odzrkadlí pravdu.   

Škorpión – Slnko je v tvojom znamení od 23. októbra do 22. novembra 2021, škorpiónske dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli to budú dni 1.4., 27.a 28.4. Ty sa máš – tri dni, z toho spln v Škorpiónovi, jeden pre teba z najsilnejších dní roka. Začnem s ním, aj keď je takmer na konci mesiaca – veď poslední môžu byť prví, však?  Takže celým mesiacom ti svieti spln v Škorpiónovi, ktorý bude vrcholiť 27.4. V hre sú emócie, prekvapenia, sexualita, uzemnenie i závislosti cez hmotu – všetko v takej miere, v akej potrebuješ vzhľadom na svoje predchádzajúce kroky. Pohŕdal si emóciami iných? Bol si v súcite s emočne rozkývaným človekom? ... a tak podľa miery svojho postoja môžeš mať emócie na svojom tanieri buď cez pohŕdanie, alebo súcit. Zrkadlenie vo všetkom. Emócie budú vrcholiť so splnom, ale ich prvý impulz môže prísť na nov 12.4. v Baranovi. Vtedy je v akcii aj Pluto, vládnuca planéta Škorpióna. Preto emócie pravdivo do hĺbky. Dovoľ si teda ich hĺbku a pravdivosť.  Aprílové dni ťa podporia i v odhaľovaní tieňov. Je pravdepodobné, že ich budeš postupne jasne vidieť. Súvisí to jednak s Plutom v Škorpiónovi, jednak so splnom v Škorpiónovi. Vnímaš tú hlbokú silu? A dvakrát naservírovanú! Tak sa uvoľni a nechaj sa viesť, veľké objavy môžeš urobiť o sebe i o svojom rode. Sme fyzické bytosti vo fyzickom tele, takže s jarou a škorpiónskou energiou pôjde aj o sex. Dokážeš sa uvoľniť tak, aby si aj milovaniu mohol dať prívlastok – mystické? ... aby milovanie bolo splynutie dvoch tiel, ktorých duše spolu letia ako jedna? 

Strelec - Slnko je v tvojom znamení od 22. novembra do 21. decembra 2021, strelecké dni však nájdeš v každom mesiaci. Apríl ti ich požehnane nadelil, budú štyri, a to 2. a 3.4., tiež 29. a 30. 4. Vďaka ním si môžeš urobiť „streleckú“ energetickú šnúru. Začneš 2.4. s uvedomením si silných stránok Strelca. Napríklad vezmeš si na mušku dve cnosti - optimizmus a pohyb. Potom už len pozoruješ, ako dokážeš byť optimistom v každom dni, kedy sa opúšťaš a akým spôsobom sa vieš vrátiť do dobrej nálady, čo ťa podporí v optimizme. A pohyb? Naordinuj si každý deň minimálne päť kilometrov rýchlej chôdze a uvidíš, ako rýchlo pôjdeš do zdravia, dobrej nálady a aký tvorca vlastného života sa z teba stane. Nov bude 12.4. v Baranovi a prileje ti lásky do tvojich dní. Samozrejme, nie sám, má pomocníkov medzi planétami, najmä Venušu s Lunou, Slnkom a Jupiterom zaúradujú. Takže čas na lásku, zamilovanie, alebo utuženie stabilného vzťahu cez vášeň. Tej nie je nikdy dosť. Na druhej strane nejde len o fyzickú vášeň k druhému pohlaviu. Každá vášeň hovorí aj áno životnému ohňu, hovorí áno radosti zo žitia samého.  Spln bude 27.4. v Škorpiónovi a pre Strelca v jeho téme optimizmu. Všímaj si, ako sa cez deň dokážeš udržať v pozitívnom myslení. Pozor, nejde o ružové okuliare, ale o schopnosť pozitívne myslieť v integrite toho, ako myslíš, hovoríš a konáš. Nech je tvoja myseľ čistá, nekonečná, uvoľnená, lebo svoj svet si tvoríš jej kvalitou. Ako myslíš, tak žiješ, o čom rozmýšľaš, to ti prichádza do života. 

Kozorožec – Slnko je v tvojom znamení do 19. januára 2021 a potom ešte od 21. decembra 2021, kozorožie dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli to budú 4. a 5.4. a energeticky smerujú k aprílovému novu. Čo to pre teba znamená? Na čo sa môžeš zamerať, aby si rozpoznal zafarbenie svojich dní? Napríklad daj si zámer vidieť v každom dni, kde a kedy tlačíš, kedy chceš všetko kontrolovať, kedy máš bližšie ku kritike ako k pochvale, kedy pohŕdaš, ignoruješ, kedy ubližuješ sebe a ideš do oslabenia. Daj si zámer a nekontroluj. Dôveruj životu. Nov bude 12.4. v Baranovi, v hre je aj Urán, a tak očakávaj zmeny. Pohodové sú vtedy, ak si v pokoji srdca. Nepríjemne prekvapivé, ak si v chaose. Prípadne ak si netrpezlivý a tlačíš na pílu. Nov v Baranovi je aj o vnútorných tlakoch, ktorými sa výrazne oslabuješ. Keď hovorím o oslabení, môže ísť na prvý pohľad o lenivosť – nechce sa mi niečo urobiť, niekde pohnúť, už nedám ani krok. Preskúmaj svoju „lenivosť“, možno to je nedostatok energie, sily. Skús si čas dôsledne preorganizovať tak, aby si mal rovnaký priestor na prácu i oddych. Urob si generálne upratovanie vo svojom čase i vo svojich očakávaniach. Teda navrhujem – neočakávať, neklásť požiadavky, ale dôverovať, že svet je v najlepšom poriadku taký, aký je. Je v poriadku aj s tvrdohlavým partnerom, aj s papuľnatými deťmi, aj s nepríjemným susedom... Keby si tieto neresti nemal v sebe, nie sú takí ľudia ani v tvojom okolí. Spln bude 27.4. v Škorpiónovi a prináša aj tebe - citovo chladnejšej bytosti - silné emócie. 

Vodnár – Slnko je v tvojom znamení od 19. januára do 18. februára 2021, vodnárske dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli to budú 6. a 7.4. Saturn je tiež vo Vodnárovi, takže môžeš mať pocit, že k tebe prichádza všetka múdrosť sveta, ale nevieš s ňou narábať. Nevieš ju uchopiť tak, aby si bol svetu užitočný, aby svet potreboval tvoje služby. Zastav sa trochu a netlač na seba. Tlaku sa vyvaruj aj na nov, ktorý bude 12.4. v Baranovi. Ako? Komunikuj, pohybuj sa, rob nejaké športové či inakšie fyzické aktivity. Rozprúď na fyzickej úrovni energie, upraceš, usporiadaš si tak aj svoju vnútornú silu.  Nestavaj ani vzdušné zámky, nesľubuj hory-doly. Nov v Baranovi tvoje výmysly ešte zvládze počúvať a prejdeš týmto obdobím celkom v pohode, no na obzore je spln 27.4. v Škorpiónovi. Tento Škorpión prebudí silné emócie, vytiahne tajomné príbehy z hĺbky tvojho rodu. Možno sa dozvieš nečakané informácie o svojich blízkych, možno tvoje tajomstvá výjdu na povrch. A v hre je aj sexualita – ako si na tom s vernosťou partnerovi, partnerke? Ak si muž a opúšťaš partnerku pre inú, dôsledky rozchodu budeš čistiť dlho, aj niekoľko životov. Ak si žena a opúšťaš partnera, uvedom si, že strácaš svoju ženskosť a ideš do mužskej sily. Každý príbeh rozchodu má svoje hlboké korene, aj dlhé vetvy. Môže sa však stať, že sa cítiš po partnerskom rozchode nešťastný, nešťastná a hľadáš okamžite šťastie v inom náručí. Myslíš, že vytvoríš ďalšie partnerstvo šťastné, keď si nesieš bolesť či prázdnotu v sebe? Vylieč seba, partner i šťastie prídu ako bonus. 

Ryby -  Slnko je v tvojom znamení od 18. februára do 20. marca 2021, rybie dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli to budú 8.,9. a 10.4. Tri silné dni na vlastné hýčkanie. Pozor! Pod hýčkaním nemyslím užívanie si svojich závislostí. Možno najväčší dar by si si vedel sám sebe dať tak, že v týchto dňoch si dáš pôst od alkoholu, kávy, čokolády, prípadne od iných látok, o ktorých vieš, že ťa vedú k závislostiam. Je ešte čas upratovania, upratuj svoje vnútorné prostredie. Uprac nízke sebavedomie, pocity obete, schopnosti tyranizovať iných cez choroby a nepríjemné stavy, cez sťažovanie...  Nemusíš všetko naraz, vyvaruj sa abstinančným príznakom, ale krôčik po krôčiku púšťaj svoje závislosti. Ak ich nevidíš, opýtaj sa otvoreným srdcom priateľa, partnera, detí, rodičov. Vrátim sa ešte k pocitom obete a tyrana. Môžeš byť závislý na pozornosti iných, a tak pozornosť získavaš tým, že ideš do pocitov obete, že sa umenšuješ chorobou, chudobou, nedostatkom. V zápätí tými istými problémami sa stávaš tyranom, lebo nimi terorizuješ okolie. Rozumieš? Chvíľu obeť, chvíľu tyran. Oboma pozíciami ubližuješ najmä sebe. Oslabuješ sa energeticky, chýba ti sila konať, žiť.  Nov bude 12.4. v Baranovi a prináša čas zmien. Riaď sa svojou intuíciou, prípadne si daj zámer, aby si pochopil, aké zmeny treba urobiť. Môžu sa týkať práce, bývania, žien rodu či vzdelávania. Život ti ukáže, ktorá oblasť potrebuje zmenu. Spln bude 27.4. v Škorpiónovi a z jemu vlastnej hĺbky vytiahne zatlačené problémy, bolesti, nedoriešené a nedoliečené záležitosti. 

 

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS