Sidebar

HOROskopy v auguste 2021

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni  25. až 27.8. dni, keď máš priamo v programe dní sa viac hýčkať a dať viac pozornosti (a efektívnejšie ako inokedy) svojej hlave. V tvojich dňoch bude 26.8. aj Deň psov. Ak si s nejakým psíčkom parťák, užite si ho v radosti spolu. Vráťme sa však k novu, ktorý bude 8.8. v Levovi. Dve osmičky  a dve ohnivé energie (barania a levia) sa stretnú v jeden deň. Žeby ohnivé zaľúbenie či ohnivá láska boli na obzore? Alebo úspech? Dosť možné. Treba si však uvedomiť, že to sú vytvorené len podmienky, dôležitejší si ty, tvoje reakcie, postoje a správne sebapoznávacie programy. Často totiž vidím, že vesmír pripraví pôdu na zmenu k lepšiemu, no buď pasivitou alebo odporom si cestu k nej človek zablokuje. Takže – uvoľniť rozum i srdce, uvoľniť odpor v tele a otvoriť sa novým možnostiam – to je výzva do augustového novu. Spln bude 22.8. vo Vodnárovi a podobne ako nov otvára tému vzťahov, spln pokračuje, ale trochu v inom móde. Možno práve so splnom odídu niektoré vzťahy. Skús byť len pozorovateľom – čo odchádza, má dôvod na odchod. Nebráň, nesmúť, pozoruj. Možno si už dlhšie cítil, že niektoré vzťahy sa naplnili a treba ich pustiť. Život vždy prináša to, čo prospieva tvojej duši. Aj keď je to občas boľavé, všetko má zmysel. Augustové potešenie: zavri oči a zameraj sa na zvuky okolo seba. Vnímaj, ktoré v tebe vyvolávajú príjemné pocity, ktoré nepríjemné. Pri nepríjemných ostaň a zisťuj príčinu. Veľa sa dozvieš o sebe.

Býk – Slnko je v tvojom znamení od 19. apríla do 20. mája 2021, býčie dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni  1.8., 2.8., tiež 28.a 29.8. Štyri býčie dni, štyrikrát dvadsaťštyri hodín pre teba. Paráda, však? Po čase, keď sa u teba mnoho naplánovaných vecí zrušilo, teraz máš štyri dni na seba samého a bilancovanie najmä rodových záležitosti. Doteraz Čierna Luna, karmický bod horoskopu, otvárala boľavé témy týkajúce sa možno majetkov, možno detí, možno iných strát v rodinách tvojho rodu. Ak si prijal a pochopil ich odkaz, prichádzajú teraz voľnejšie dni. Uži si ich v hojnosti všetkého, čo ti ide k duhu. Nov 8.8. bude v Levovi, témy bývania, rodiny, žien rodu sa môžu otvoriť, no budú mať jemnejší ráz. Skús kráľovskú láskavosť znamenia Lev uplatniť vo svojom správaní a s nadhľadom riešiť všetko, čo ti príde do života ako výzva. Neexistujú totiž nezdary, existujú výzvy a šance na učenie. Niekto sa učí cez pády a pochybenia, niekto stavia na skúsenostiach iných, niekto rozvíja svoje dary a talenty. Tak či tak – rastieme spolu. Čo ty pochopíš a vyriešiš, to pomôže ostatným. Čo ostatní urobia pre svoj rast, to podporí aj teba. Uvedom si, že nikdy nie si sám, vždy si súčasťou každej bytosti. Toto uvedomenie si prenes aj do splnu vo Vodnárovi, ktorý bude 22.8. a ak sa objavia medzi tebou a inou osobou nejaké pnutia, spomeň si, že ty si on a on je ty. Čo cítiš ty, to sa odohráva i v druhom. Zrkadlenie. Augustové potešenie: zameraj sa pocity šťastia v sebe. Prichádzajú spontánne z tvojho vnútra? Nehľadaj totiž vo vonkajšom svete, trvalé šťastie máš len v sebe. Užívaj s potešením.

Blíženci – Slnko je v tvojom znamení od 20. mája do 21. júna 2021, blíženecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni 3. 8., 4.8. tiež 30.8., 31.8. a ešte aj v septembri hneď 1.9. Blíženci ovplyvňujú pľúca, priedušky, dych, ramená a ruky, tak skús si hýčkať tieto časti tela. Navyšše, v auguste je dôležitá termoregulácia organizmu, spoj ju s dychom a pozoruj, aké máš možnosti. Keď ešte k tomu všetkému pridáš spev z plných pľúc, máš „vymaľované“, teda si v pohode. Pohoda sa v auguste zíde. Pre teba je totiž august dobrým mesiacom na propagáciu svojej činnosti, na zviditeľnenie sa, na ukázanie svetu, že si dobrý vo svojom odbore. Nepotrebuješ si robiť platenú reklamu, potrebuješ na správnom mieste o sebe dať správne vedieť. Jednoducho, ísť v prúde života a prijať každú príležitosť. Podporí ťa aj nov 8.8. v Levovi. Počas novu je v hre totiž aj Merkúr, planéta komunikácie, ktorá si nesie vo svojej energii stopy Merkúra, starorímskeho boha  obchodu a zisku. Tiež počítaj s väčším pohybom – buď naozaj zaraď fyzický pohyb do života, alebo život ti zariadi pohyb na hociktorej úrovni od fyzickej, cez mentálnu, emočnú, energetickú až po spirituálnu. Spln bude 22.8. vo Vodnárovi, a tá oblasť, ktorá sa otvorila v nove, naberie nové obrátky aj po splne. Môže ísť najmä o fyzično, o imunitu, zdravie, fyzickú pohodu. Ty však už vieš, že všetko so všetkým súvisí, takže dbaj, aby si bol v pohode po každej stránke. Augustové potešenie: spievaj, spev prináša potešenie, radosť, uvoľnenie a podľa C.Bezděka, zakladateľa etikoterapie, je jedným spôsobom samoliečenia.      

Rak – Slnko je v tvojom znamení od 21. júna do 22. júla 2021, račie dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú tri dni, a to 5. až 7.8. Keďže Rakovi prislúchajú na ľudskom tele žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie, podpor niektorú túto časť svojho tela pozornosťou. Kam totiž ide tvoja pozornosť, tam ide aj tvoja sila. Ak si žena, trochu ťa navediem na hruď a mliečne žľazy. Dôvod? Dobré obdobie na podporu ženskosti a materstva. Ľahké šaty, široké sukne, bosonohé chvíle divožienky, ale aj vnímanie ženskosti cez možnosť otehotnenia a materstva. Celý august sa môže niesť v téme materstva a zakončí sa 30.8. Svetovým dňom dojčenia. Ak si muž, dovoľ svojej partnerke precítiť bezpečie tvojej náruče, dovoľ jej oprieť sa o tvoju silu. Nov bude 8.8. v Levovi a pre teba sa ponesie v téme lásky a otvoreného srdca. Koho miluješ, tomu vyjadri svoje city bez očakávaní. Koho nemusíš, na toho si vo svojom vnútri posvieť a zisti, prečo je tomu tak. Ak sa, nebodaj, objaví k niekomu ľahostajnosť, ignorácia či nenávisť, hoď spiatočku a preskúmaj svoje pocity. Možno daný človek je len kľúčikom k tvojím vnútorným problémom. On nič, on muzikant, ty preber zodpovednosť za váš vzťah a vylieč si ho vo svojom vnútri. Na  spln, ktorý bude 22.8. vo Vodnárovi, akoby si našiel. Najmä svoj pokoj.  Vodnár totiž v téme vzťahov pokračuje, pridáva im však svoju ľahkosť. Augustové potešenie: dopraj si naplno pocity lásky. Precíť, že miluješ, precíť, že si milovaný. Svet odrazu bude mať pre teba množstvo krásy, pohody, spokojnosti a radosti. 

Lev – Slnko je v tvojom znamení od 22. júla 22. augusta 2021, levie dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni 8. a 9.8. Navyšše, 8.8. je nov v Levovi. Tvoj dôležitý deň, ktorý je otvorený zmenám. Ak cítiš, že niečo potrebuješ zmeniť, urob tak s ľahkosťou a úsmevom teraz. Nikdy nie je neskoro. V nove ti žehná aj konjunkcia  v Levovi Slnko, Luna a Merkúr, takže niečo dôležité sa ti otvára v pracovnej oblasti. Ak pracuješ „jazykom“, využi jeho potenciál naplno. Píš, hovor, mysli, informuj, nastav sa na informácie. Niečo zaujímavé prichádza. Pozor. Aj tu platí, že lenivému pečené holuby v náručí nepristanú. Rob aktívne kroky, neboj sa vykročiť z komfortnej zóny, keď zacítiš príležitosť. Či ti úspech svieti, či okúsiš občas pád, všetko má svoj zmysel. Rastieš spolu so životm, ktorý žiješ, nie ktorý prežívaš. Cítiš rozdiel? Žiť – prežívať? Levovi nestačí prežívať... Otázočka akoby mimo: máš rád zvieratá? Ktoré najradšej? Skús preskúmať, prečo práve to. V čom si s ním podobný. Čo na ňom obdivuješ. Vieš, že v auguste majú svoj deň mnohé zvieratá?  Napríklad: 12.8. Deň slonov, 21.8. Deň zvierat bez domova, 26.8. Deň psov, 28.8. Noci netopierov. Spln bude 22.8. vo Vodnárovi, môže priniesť trochu neistoty. Čokoľvek budeš robiť, neupínaj sa na výsledok, nemaj očakávania, nebudeš sklamaný. Čo však sľúbiš, čestne plň. Nesľubuj len tak do vetra, hoci Vodnár ťa k niečomu takému môže vyzývať. Augustové potešenie: úsmev, radosť, šťastie, krása – vedome rozvíjaj tieto kvality. S úsmevom vykroč do každého dňa, nájdi si čas aj na výdatný smiech. Potešenie bude najmä na strane tvojho srdca.   

Panna – Slnko je v tvojom znamení od 22. augusta do 22. septembra 2021, panenské dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú 10. a 11.8., tesne po augustovom nove, ktorý bude 8.8. v Levovi. Intenzívnejšie v hre je aj planéta Urán, takže čakaj nejaké prekvapenie. Dobre vedieť, lebo pripraveným šťastie praje a keby prišlo akékoľvek prekvapenie, prijmi ho s pochopením. Pripomínam znovu – prijať neznamená súhlasiť. Príjmeš situáciu, príbeh, prekvapenie, máš silu konať a zmeniť, čo zmeniť môžeš. Nepríjmeš, ideš do nespokojnosti, agresivity, úzkosti až depresie. Rozdiel, však? Stojí ti prijatie či neprijatie za to? Je možné, že sa pod vplyvom Uránu prevalí nejaké tvoje tajomstvo alebo niečo, čo nechceš zverejniť. Pozri sa sám v sebe naň, zisti, prečo nechceš o niečom rozprávať a preskúmaj, aký strach sa na tým schováva. Ten v sebe lieč či rozpusť. Nevieš ako? Podľa pocitu si nájdi informácie alebo terapeuta, v súčasnosti sú veľké možnosti.  Spln bude 22.8. vo Vodnárovi, ktorý prináša, okrem iného, ľahkosť a originalitu do životov. Mysli na to, keď prídu nejaké zmeny aj po splne. Môžu sa týkať najmä pracovnej oblasti. Príjemné zmeny, ak ideš v prúde života bez odporu. Navyše, rýchly informačný posol Merkúr sa pohybuje tvojím znamením, takže rýchly pohyb v komunikácii či obchodných záležitostiach je možný. Augustové potešenie: v auguste je dôležitá termoregulácia tela, a tak si urob z teplých dní radosť. Nasávaj teplo do každej bunky tela s tým, že podporuješ v nich zdravie. Rob to s potešením.

Váhy – Slnko je v tvojom znamení od 22. septembra do 23. októbra 2021, niekoľko dni vo Váhach však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni po nove, a to 12. až 14.8. Najmä v týchto dňoch sa zameraj na pitný režim. Sú to tvoje dni, keď môžeš podporiť organizmus pri detoxikácii, uľaviť obličkám. Stačí poriadne piť. Najlepšie čistú vodu. Má zázračné účinky, ktoré môžeš posilniť správnymi afirmáciami. Napríklad: Pohár tejto vody uvoľňuje vo mne emócie smútku (strachu, bezmocnosti... doplň podľa potreby). Nov bude 8.8. v Levovi a trochu karty zamieša aj Neptún. Čo sa môže diať? Od živých a jasnovidných snov, cez romantické predstavy a túžby až po prázdne sľuby a „zamotané situácie“. Všetko podľa toho, ako si sám v sebe naladený a ktorým smerom ide tvoja pozornosť. Možno sa viac zameraj na svoje sny a ak si ich nezvykneš pamätať, daj si večer zámer – po prebudení si svoj sen pamätám. Veľa odpovedí v ňom môžeš nájsť. V tomto období daj pozor najmä na to, aby si nikomu nedával plané sľuby, aby si hovoril pravdivo, jasne, transparentne. Zabudni na akúkoľvek manipuláciu a vyslovovanie poloprávd. Ako totiž ty, tak ti tvoje okolie bude všetko vracať. Jasné, že nielen teraz, vždy sa zrkadlíme v iných. Spln bude 22.8. vo Vodnárovi, tvoja vládnuca planéta Venuša je vo Váhach. Toto spojenie podporí tvoje vnútorné svetlo, ktoré sa navonok môže prejaviť  veľkou empatiou. Si príťažlivou bytosťou, často aj bútľavou vŕbou. Augustové potešenie: dostatok tekutín a k tomu každodenný úsmev na tvári vytvoria pre tvoju dušu i telo zdravé prostredie a dôvody žiť život s potešením.        

Škorpión – Slnko je v tvojom znamení od 23. októbra do 22. novembra 2021, škorpiónske dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni 15. a 16.8. a navyše, 16.8. Venuša vstupuje do znamenia Váh. Čo to môže u teba znamenať? Veľkú fyzickú príťažlivosť pre opačné pohlavie, či prehĺbenie tvojho vzťahu s Bohom, alebo obe možnosti naraz. Venuša je správna ženská, ktorá sa riadi pocitmi, zariadi sa podľa potreby a ponúkne to, na čo si nastavený.  Témou celého tohto roku je u teba, okrem iného, bývanie. Ako sa cítiš vo svojom hniezdočku? Ako sa cítiš sám v sebe? Čo treba skvalitniť na jednom či druhom? Lev v nove, ktorý bude 8.8., chce najmä kvalitu a tvoj posun minimálne o level vyššie. Týka sa to súkromia i práce pre iných. Zvládnutá túžba s reálnymi krokmi k novým príležitostiam má cestu otvorenú, nezvládnutá často vedie k žiarlivosti, závisti a podozrievaniu – prečo on, keď ja som lepší? Prečo ona, keď ja som šikovnejšia, krajšia, tvorivejšia? Ak však zvládneš v tomto období neresti Škorpióna, veľká pravdepodobnosť, že si otváraš cestu k úspechu a hojnosti. Pluto, tvoja vládnuca planéta, ti veľkoryso žehná. Spln bude 22.8. vo Vodnárovi, môže priniesť nielen odľahčenie do života, ale i uvedomenie si svojej sily. Znovu máš dve výraznejšie možnosti – byť vo svojej sile podporujúcou bytosťou, alebo bytosťou, ktorá robí na iných i seba veľký tlak. Všetko má svoje dôsledky, ty vyberáš. Augustové potešenie: ranná modlitba, ranné stíšenie a správne raňajky = pre Škorpióna základ spokojného dňa. Dopraj si jedno i druhé každý deň a ži s potešením celý svoj život.

Strelec - Slnko je v tvojom znamení od 22. novembra do 21. decembra 2021, strelecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni 17. a 18.8. Vieš hovoriť nie? Vieš hovoriť áno? Vieš, aký je rozdiel medzi týmito slovami na energetickej úrovni? So slovom nie sa zatváraš, so slovom áno otváraš. Jednoduché, že? Už však počujem, ako tvrdíš, že aj nie sa treba naučiť povedať. Treba-netreba. Ak ideš v prúde života a si zdravo sebavedomou bytosťou, situácie, keď by si mohol povedať nie, ani neprídu. Ak dávaš pozornosť tomu, že sa potrebuješ naučiť hovoriť nie, prichádzajú ti do života učebné látky, kedy so slovkom nie intenzívnejšie musíš pracovať. Napísala som – musíš, vtedy už nemáš na výber. Život vyberá, ale ty máš možnosť k výberu zaujať správny postoj. Teda prijať ho a zariadiť sa v danej situácii najlepšie, ako môžeš. Ak dávaš pozornosť slovku áno, otvárajú sa ti možnosti, prichádzajú riešenia akoby spontánne. Nezabúdaj totiž, že vládcom tvojho znamenia je Jupiter. Ak jemu hovoríš áno, hovoríš áno šťastiu a mnohým možnostiam. Len si určiť priority... Nov 8.8. v Levovi mnohé z predchádzajúcich slov potvrdí a poposunie ťa ďalej. Spln 22.8. vo Vodnárovi zas prinesie viac emócií, viac preciťovania, viac empatie, lebo Luna sa spojí s Jupiterom. Vraj toto je čas, aby si prijímal aj správy z iných svetov. Je to v poriadku, ak sa niečo také deje. Ty však môžeš daným situáciám dať ľahkosť plynutia tým, že sa už skôr zameriaš na svoj rod a presvetlíš ho láskou. Augustové potešenie: máš sa rád? Akceptuješ svoje telo? Nájdi čo najviac dôvodov, aby si pochválil svoje telo, myseľ, sám seba. Rob to s potešením.     

Kozorožec – Slnko je v tvojom znamení do 19. januára 2021 a potom ešte od 21. decembra 2021, kozorožie dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni 19. a 20.8., zameraj sa v nich na vlastnenie a svoje vzťahy k hmote. Si Kozorožec, nemôžeš ignorovať materiálnu stránku žitia. Veľakrát som pri rozboroch horoskopov zažila, ako Kozorožec odmietal hmotu, lebo predsa spiritualita je dôležitá. A nasadil si masku duchovného človeka. Dôsledok? Ani hojnosť sa nediala, ani duchovno sa nedialo. Dom bol postavený vo vzduchoprázdne a bez základov. Zázraky sa môžu diať, aj takýto dom možno existuje, ale si uvedom, že žiješ v hmotnom, duálnom svete, spoj v sebe jedno i druhé. Nov bude 8.8. v Levovi, téma hmoty, doležitosti cez hmotu, sebahodnota cez to, čo vlastníš, vystúpia do popredia. Veď Lev potrebuje vyniknúť a Kozorožec sa rád pridá. Čo nov načne, v tom spln u teba pokračuje. Nemusí to však byť podľa tvojich predstáv.  Spln bude 22.8. vo Vodnárovi, tiež sa bude točiť okolo zodpovednosti za finančnú hojnosť, ale keďže ide už o druhý spln vo Vodnárovi v krátkom čase, má hlbšie korene. Siahajú do tvojho rodu. Akú máš úctu k predkom? Prijal si ich takých, akí boli? Aj s ich „chybami“? Zapieraš, zapierate v rodine niektorého z predkov len preto, že prehajdákal majetok? Ignoruješ svojich rodičov,  niektorého zo súrodencov? Správny vzťah k rodu, k predkom, odpustenie, rešpekt, úcta k nim sú tvojimi kľúčmi k hojnosti. Augustové potešenie: cítiš v sebe strachy? Nerozumieš im? Predstav si, že tvoje telo je komínom a ty ním strachy púšťaš von. Rob to s vďakou a potešením.

Vodnár – Slnko je v tvojom znamení od 19. januára do 18. februára 2021, vodnárske dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni 21. a 22.8. a navyše, 22.8. je deň splnu. Jasné, že v tvojom znamení a už druhýkrát po sebe, najprv júl, teraz august. Vesmír ti svieti na cestu, ty si však nerob na nej tiene. Za tieňami viď aj bloky. O Vodnároch je všeobecne známe, že milujú slobodu. Ak ju však nemáš v sebe, ak si pocity slobody blokuješ slovami: to sa nedá, to nechcem, to neurobím, to nemôžem..., nenájdeš ju ani vo vonkajšom svete. Darmo budeš kričať, že partner, rodina, štát ti nedávajú slobodu. Nemôžu, ty si si ju zablokoval. Sloboda je totiž rozpoznaná nevyhnutnosť. Vieš, čo môžeš a hranice poznania poznaním posúvaš ďalej. Potom žiadna nesloboda neexistuje. Alebo existuje len v tvojej hlave. Vráťme sa v čase naspäť, nov bude 8.8. v Levovi. Dobré postavenie planét pred tvojím splnom! Totiž aj Jupiter bude vo Vodnárovi, a tak nielen tvorivosť ti prichádza do života, ale najmä nové možnosti. Pripomínam, že Jupiter je planétou šťastia a mnohých možností. Možno sa ti pripletú do života aj silnejšie emócie. Nepotrebuješ ich zakrývať. Priznané slabosti sa stávajú silnými stránkami osobností. Svoju silu pocítiš a možno budeš chcieť pomáhať, podporovať, byť užitočnou bytosťou pre svet. Príležitosti na podporu iného sa vždy nájdu. Nepotrebuješ pomáhať, potrebuješ podporovať. Augustové potešenie: ak máš možnosť, pozoruj vodu v prírode alebo doma medituj nad ňou. Čo pre teba znamená? Čo ti dáva? Čo jej ty dávaš? Nájdi v nej potešenie.

Ryby -  Slnko je v tvojom znamení od 18. februára do 20. marca 2021, rybie dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to takmer na jeho konci budú tri dni, a to 23. a 24.8. Skús celý mesiac žiť tak, aby si tieto dva dni naplno akceptoval seba samého a vnímal svoje potreby. Potreby! Nie túžby. Ak máš v sebe veľa túžob, skús si v nich urobiť poriadok, urči si priority a premeň túžby a sny na realitu. Urob k nim aspoň prvé kroky, vesmír spojí sily a podporí ťa. Ako teda žiť celý august? Najradšej by som povedala – ako chceš. Keďže nazeráme spolu aj na pohyb planét, hovorím, že 8.8. bude nov v Levovi a okrem iných situácií, Neptún urobí opozíciu na Venušu v Panne. Ako sa to môže prejaviť v živote? Napríklad, ako hmla a nejasný pohľad na prácu, zmluvy, ale i vzťahy. Môže vyvolať pocity márnosti a zbytočnosti. Skôr teda, ako nov príde, pozri sa na svoju potrebuj užitočnosti pre seba i svet. Nájdi, v čom si dobrý, silný, správny človek. V nove akoby si našiel, teda akoby, ale ty budeš vedieť, že si sám urobil do svojej sily kroky. Ak budeš mať pocit, že niečo v tvojom živote doslúžilo, poďakuj, pusť, rozpusť. Staré, nefunkčné záväzky, dohody, zmluvy treba pred vesmírom i reálne v hmote rozviazať. Potom môžeš ľahko životom tancovať. Pardón – plávať. Spln priamo  ľahkosť ponúkne, veď bude vo Vodnárovi, a to 22.8. Nesľubuj však, čo nemôžeš spniť. Augustové potešenie: v stíšení pozoruj, kedy sa cítiš ako obeť a opýtaj sa seba samého, kde je koreň týchto pocitov. V tvojom augustovom dni (23.8.) je totiž Deň pamiatky obetí obchodu s otrokmi. Máš aj ty v sebe otroka? Zmeň to a ži s potešením.