email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

facebook: Zora Vypušťáková a Priestor pre zmenu

LinkedIn : Zora Vypušťáková

tel: 0907 801 919

www.priestorprezmenu.sk

Téma osobnostného rozvoja mi vstúpila so života v šestnástich, keď som začala čítať práve takéto knihy. Odvtedy sa tomu čím ďalej, tým viac venujem a dnes na tomto poli pracujem vo svojom osobnom živote popri odbornej profesii. Napriek tomu, že som nadobudla právne vzdelanie, ktoré ma profesijne priviedlo až na post manažérky, súčasne som tiež koučka, mentorka a lektorka. Prirodzene ma to viedlo k odovzdávaniu nadobudnutých skúseností. Stala som sa autorkou odborných článkov a publikácií, v ktorých som takto prepojila osobný a profesijný svet. Nadobudnuté vedomosti mi umožnili vnášať do pracovnej sféry empatiu, porozumenie a dôveru tak, aby si zamestnanci dovolili cítiť sa ako ľudská bytosť.

Každý vo svojom živote zastáva rôzne role, pričom niektoré z nich nás vedú cestou sebapoznania alebo transformácie. Aj ja som v tomto dôsledku zažila pád až na dno mojich fyzických síl a vlastného zdravia. Táto skúsenosť otriasla celou mojou doterajšou predstavou o sebe samej. Dostala som príležitosť premýšľať o vlastnom živote, kam až smeruje všetko moje doterajšie úsilie a čo som tým vlastne chcela dosiahnuť.

V tom okamihu sa začal ďalší príbeh môjho života, o ktorom rozprávam alebo píšem v mojich článkoch. Rada sprevádzam ľudí ich životným príbehom a teším sa, keď prídu k uvedomeniu, že sme bytosti, ktoré môžu situáciu ovplyvniť zvnútra. Sme totiž tvorcovia vlastnej reality.

„Priestor pre zmenu“ bol pôvodne založený ako miesto pre môj blog, v ktorom som hľadala balans medzi pracovným a osobným životom. Neskôr spolu s manželom sme ho rozvinuli ako priestor pre rozvoj potenciálu seba aj druhých. Ako kouč sa zameriavam na life koučing, biznis koučing a systemický koučing. V tomto smere pracujem tiež v oblasti osobného rozvoja, života, zdravia a vzťahu k práci, v pracovnej rovine na rozvoji zručností v oblasti leadership. Ďalej sa orientujem aj na témy, ako perfekcionizmus, potreba kontroly, tlak na výkon, emócie na pracovisku, sebadôvera a sebahodnota, ako sa mať rád a iné. K tomu mi tiež pomáhajú etikoterapeutické zručnosti, ktoré som nadobudla v škole etikoterapie Advaita.

Osobitne pre ženy ponúkam pohľad na témy týkajúce sa nadobudnutia ich rovnováhy medzi prácou a osobným životom, možnosti realizovať sa ženským spôsobom aj v prevažne mužskom kolektíve, napríklad v biznise, čo je prínosom aj pre samotných mužov. Aj v tejto súvislosti sa zaoberám vplyvom menštruačných fáz vrátane cyklického manažmentu na pracovisku, ale aj v partnerskom živote. Ďalej sa zaoberám témami plánovania materstva, prípravy na pôrod, dojčenia a stavov počas šestonedelia, materskej a rodičovskej dovolenky, menopauzy. Taktiež na základe vlastnej autentickej skúsenosti sprevádzam pri príprave na operáciu, pri pooperačných stavoch a liečbe.

Toto všetko sú životné udalosti, ktoré nám ukazujú, kde sa momentálne nachádzame. Byť v odpore so zmenou nás vysiľuje, oberá nás o energiu a chuť do života, čo sa môže somatizovať na rôznych orgánoch. Pri pochopení a prijatí vašej životnej zmeny sprevádzam pomocou koučingu, mentoringu, etikoterapie a psychosomatiky.