Sidebar

e-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

skype: vladimir.cervenak
tel.: 0903424 636
www.vladimircervenak.sk
 
Pôsobím ako etikoterapeut. kouč, konzultant v oblasti  osobnostného rozvoja  a celoživotného vzdelávania.  
 
Špecializujem sa  na  celostný životný koučing alebo Life Coaching, ktorý vychádza z pozitivistickej psychológie,  gestalt psychológie, z poznatkov neurolingvistiky, z poznatkov jogy, (Swami Shivanada, Maheswarananda, Nithyananda),  z Havajskej šamanskej tradície uzdravovania  a spirituality Teawaitu, (kumu Terenia Pomaika´i Mocna),  či učenia toltétskych šamanov, (Alicia Hamm, Roy Littlesan) či Tibetskeho buddhizmu (J.Sv. Dalajlama).
 
Vo svojej predchádzajúcej manažérskej praxi  (do roku 2006)  som uplatňoval  koučing ako nástroj riadiacej praxe na dosahovanie profesijných aj osobných cieľov.
 
V súčasnosti vo svojej práci využívam  viaceré metodiky  a postupy,  predovšetkým metódy NLP  (Neuro lingvistické  programovanie)  a v oblasti biznis koučingu  Biznis NLP, metódu  GROW, ktorá pri dosahovaní cieľov pomáha identifikovať realitu, nachádzať možnosti a vedie k rozhodnutiam/ voľbám, ktoré efektívne vedú   k cieľom.
Čítať ďalej...

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

facebook: Sarita Poliaková

skype: Sarita Poliaková

mobil: 0907 863 837
 
Pôsobím ako etikoterapeutka, astrologička, certifikovaná cvičiteľka jogy, lektorka ženských kruhov, blogerka
 
Špecializujem sa na ETIKOastrológiu, ide o originálne spojenie etikoterapie, zakladateľa Ctibora Bezděka a školy Advaita Vladimíra Červenáka, s  karmickou astrológiou podľa Martiny B. Boháčovej. Mnohé je podporené poznatkami a zručnosťami z oblasti jogy  Višvaguru Paramhans Svámi Mahéšvaránandu.
 
V súčasnosti vo svojej práci využívam viaceré postupy, najmä koučovacie rozhovory pri rozboroch osobných, partnerských horoskopov či horoskopoch prítomného okamihu, v lektorskej činnosti tiež poznatky a zručnosti z intuitívnej pedagogiky a intuitívnej kresby mandál.  
 
Tridsať rokov som pôsobila v školstve, dvanásť som pracovala ako redaktorka, som autorkou dvoch kníh (S tebou, Mirka a S vami, krásne bytosti), horoskopov v časopise Vitalita a blogov na dagmarasaritapoliakova.blog.sme.sk

 

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

facebook: KoučMed - emočný KOUČing a vzťahová MEDiácia

skype: janka.mlada

mobil: 0944581222

Pracujem ako emočná koučka a rodinná terapeutka. S klientami riešim ich vzťahy k sebe a k druhým, pracujem spolu s nimi na zvyšovaní ich sebavedomia a sebahodnoty. Za kľúčové vo vzťahoch považujem emócie a to, ako s nimi pracujeme. Mojím zámerom je, aby si ľudia osvojili iné spôsoby zaobchádzania s emóciami, či už svojimi alebo s emóciami ich blízkych, než tie, ktoré si odovzdávame výchovou už niekoľko generácií, a to, že ich odmietame, zľahčujeme alebo od nich odvádzame pozornosť.

Vo svojej práci či už s dospelými alebo deťmi používam metódy a techniky koučingu, EFT (Emotional Freedom Technics) a schémovej terapie, ktoré nádherne ladia s metódami a technikami etikoterapie. Etikoterapia mi prirástla k srdcu cez školu Advaita Vladimíra Červenáka a cez knihy Ctibora Bezděka, zakladateľa etikoterapie.

Etikoterapia je pre mňa aj štýl života, ktorý podporujem tým, že pokračujem v celoživotnom vzdelávaní školy Advaita. Okrem toho sa neustále vzdelávam na poli psychológie a výchovy, aby som svoje skúsenosti a poznatky mohla odovzdávať ďalej nielen na individuálnych sedeniach, ale aj cez kurzy Spájajúcej komunikácie a Empatickej výchovy, ktoré pravidelne vediem.

Viac sa dozviete na www.koucmed.sk

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 
 
skype: radoslava.honkova
 
mobil: 0905 941 819
 
Pôsobím ako etikoterapeutka, tlmočníčka detského správania, lektorka rodičovských a ženských kruhov a sprievodkyňa prechodovými obradmi.
 
Špecializujem sa na aplikáciu etikoterapie školy Advaita Mgr. Vladimíra Červenáka v kontexte rodiny a výchovy formou prednášok, besied, individuálnych konzultácií. Prepájam ju s poznatkami zo psychológie a z vlastnej praxe. Vediem semináre Etikoterapie. Princípy, zručnosti a metódy Etikoterapie využívam i v zážitkových seminároch Cyklická žena na odhaľovanie mentálnych sebapoškodzujúcich programov.
 
Vo svojej konzultačnej práci využívam najmä terapeutický rozhovor, duchovnú numerológiu podľa Lívie, konštelácie so zástupnými figúrkami a niektoré regresné techniky školy Andrey Stünkel.
 
Pôsobila som ako učiteľka angličtiny na ZŠ. Následne som začala pracovať ako lektorka v súkromnej jazykovej škole. Od roku 2002 učím deti a som autorka projektu BABY ENGLISH - angličtina s rodičmi pre deti od 6 mesiacov. Organizujem stretnutia rodičov "Rodičovské PELE-MELE."  Som autorkou série článkov o Etikoterapii vo svete detí a rodičov.

 

 

email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

facebook: Kouč Vladimír-spájanie.sk

skype: Vladimír Tlčík

tel: 0905 609069

www.spajanie.sk

Pôsobím ako životný a firemný kouč (,,podporovač,,), etikoterapeut (,,spájač,,), mentor (,,rozprávač,,) a kouč vedomého dýchania (,,sprevádzač,,).

Podporujem ľudí pri hľadaní odpovedí pre vytvorenie ich lepšej budúcnosti a riešení problémových situácii v prítomnosti, a to koučovaním.

Sprevádzam ľudí pri hľadaní príčin, čo spôsobuje stále sa opakujúce problémové situácie a utrpenie, a pomáham pri liečení sa z nich, a to etikoterapiou a NLP terapiou. Pomáham spájať ľudí so sebou samými, so svojím srdcom a dušou.

Ponúkam svoje bohaté životné skúsenosti zo súkromného a podnikateľského života formou rozprávania príbehov, a to mentoringom.

Sprevádzam ľudí pri uzdravovaní na fyzickej, mentálnej, emočnej, energetickej a spirituálnej úrovni, pomocou odblokovania dýchacieho mechanizmu, a to koučovaním vedomého dýchania.

Súčasne dnes vykonávam a spolupodielam sa na ďaľších aktivitách ako :

 • Mužský kruh Bratislava,
 • Mužsko-Ženský kruh,
 • Výcvik ,,Syndróm dobrého chlapca,,
 • Tábor ,,Otcovia deťom,,
 • Etikoprechádzky prírodou za sebaspoznávaním a sebarozvojom.

V súčasnosti vo svojej praxi používam koučovanie akreditované v slovenskej asociácii koučov, a etikoterapiu  školy Advaita od učiteľa a priateľa Vladimíra Červenáka. 

Aplikujem poznatky a skúsenosti z NLP  terapie (Transpersonal Life Balance Coach), výcviku ,,Cesta pravého muža,, , kde som naplno pochopil rozvinul svoju mužskú silu. Boli chvíle, kedy som si siahal až na dno svojich psychických a fyzických síl.

Prechádzal som Partnerskou cestou, Psychológiou v kocke na UK v Bratislave, a rôznymi inými seminármi a kurzami sebarozvoja a sebapoznania ako napr. s Brandon Bay - Cesta, Kvantovaním, etikoterapiou s dr.Vogeltanzlom v ČR. 

To, čo ma ešte veľmi ovplyvnilo na ceste sebarozvoja a následne práce v tejto oblasti, bolo absolvovanie VisionQuestu, pobyt v tme a hlavne cestovanie a spoznávanie krajín tretieho sveta v Ázii, Južnej Amerike a Afrike.

V predchádzajúcej 25 ročnej praxi som podnikal v ubytovacích službách pre priemysel, stavebníctvo a školstvo, pričom sme boli v danom období lídrom na trhu v počte lôžok. Riadil som 70 ľudí, kde som uplatňoval intuitívnu psychológiu a koučing.

A kto som skutočnosti dnes ? Som obyčajná ľudská bytosť. Muž, ktorý stojí pevne na svojich nohách a vie kam kráča. S odhodlaním, silou, vôľou a láskou kráčam k naplneniu môjho ,,poslania,,  , ktorým je ,,spájanie,,  ľudí medzi sebou a hlavne so svojím vnútrom, so svojím srdcom a dušou.

Viem, že idem správnym smerom k môjmu cieľu, ktorým je celistvosť, harmónia a rovnováha vo všetkých oblastiach života a vo vzťahoch k sebe samému, k manželke, rodine, priateľom, kolegom, ľuďom, spoločnosti, Matke zemi a Univerzu či Bohu.

 

e-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

facebook: Jozef Mihališin – Hrou k múdrosti

skype: Jozef Mihališin

mobil: 0944 415 000

web: www.mihalisin.com

Od roku 2014 som zodpovedný za tím ľudí v medzinárodnej spoločnosti ako vedúci obchodného tímu pre Česko-Slovensko.   Predtým som strávil 8 rokov života na rôznych pozíciach v zahraničí so zodpovednosťou za krajiny v Európe, Ázii a v Afrike, čo mi dalo možnosť precestovať a spoznať krajiny, ľudí, zvyklosti, učenia, rituály a hry z  takmer polovice zemegule. 

Ako lektor a mentor okrem toho organizujem a vediem

 • mužské stretnutia a kruhy na Slovensku a v zahraničí
 • prechodové rituály pre mamy, otcov a ich synov „Z dieťaťa chlapcom“, „Z chlapca mladým mužom“ a „Mama a syn“
 • rodinné týždňové pobyty Rodokmeň a pobyty otcov a detí v Čechách a na Slovensku
 • rodinné hry zo sveta na posilnenie rozhodnosti, zodpovednosti, čestnosti a iných cností
 • stretnutia s chlapcami v detských domovoch a so starými mužmi v domovoch dôchodcov
 • prednášky a diskusie na tému „v čom sa líši výchova chlapcov od výchovy dievčat“, „ako strácame dôveru našich detí a ako ju získať späť“, „12 rozhovorov, ktoré by mal viesť každý otec so svojim synom“ alebo „úloha mamy pri výchove syna“
 • diskusie na školách o nežiadúcich účinkoch pornografie na školách
 • prechodové rituály pre chlapcov na školách
 • diskusie vo firmách na témy ako napr. mužský princíp alebo firemné porady formou councilu v kruhu...
 • team-spirit-buildingové akcie pre firmy a organizácie, kde si poznatky zamestnanec nenecháva len pre firmu ale berie si ich aj domov
 • pobyty pre zamestnancov firmy a ich rodiny
 • konzultácie a couchingové sedenia
 • semináre a prednášky na rôznych festivaloch ako napr. European Men´s Gathering v Dánsku, MannSein v Nemecku, Evoluce Muže v Čechách

Pri svojej činnosti využívam skúsenosti, techniky a zručnosti z Etikoterapie Ctibora Bezděka, zo školy Advaita Vladimíra Červenáka, NLP techniky, z The Rite of Passage Institute pod vedením Arne Rubinsteina z Austrálie, z výcviku Mužská Sila Zdeňka Webra, certifikované couchingové techniky a v neposlednom rade som inšpirovaný učením a životom Ježiša, Jan Amosa Komenského, Dalajlámu ako aj iných cnostných mužov a žien.

Moja skúsenosť je a pozorujem, že najväčšia sila pramení z uzdravených zranení a tiež, že Boh má pre nás zabalené darčeky v ťažkých životných situáciach a ukazuje sa, že čím ťažšia situácia v živote môže nastať, tým krajší darček sa za tým môže skrývať.

 

email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

facebook: Ľubomír Vypušťák a Priestor pre zmenu

tel: 0907 745 607

www.priestorprezmenu.sk

Od detstva som si kládol otázku, kto som, odkiaľ a kam idem. To bol môj hnací motor ustavičného hľadania pravdivej odpovede. Plynúc životom popri škole a technickej profesii som sa vzdelával aj v oblasti osobnostného rozvoja so zámerom nájsť vnútorný pokoj, ktorý ma povedie k spokojnému životu. Zaujímal som sa o rôzne náboženské a filozofické smery a zároveň ma lákalo bližšie spoznať nielen fyziológiu ľudského tela, ale aj jeho funkčnú súvislosť s vnútorným svetom človeka. V tom čase ma zaujala napríklad tradičná čínska medicína, diagnostika z rúk, irisdiagnostiku a iné. A keďže už v devätnástich rokoch som začal praktizovať masáž tela intuitívnym spôsobom, neskôr som ju spojil s akupresúrou. Veľmi sa mi to hodilo v časoch, keď som sa profesionálne venoval tancu. Záujemcov o takúto masáž bolo nielen z radu kolegov neúrekom.

Až neskôr som pochopil, že to bolo silné vnútorné vedenie, ktoré ma viedlo súčasne umeleckou aj technickou profesiou. Poskytovalo mi to rovnováhu môjho vnútorného sveta a zdravého tela. Nevedomky som sa realizoval v napĺňaní svojich túžob napriek pochybnostiam o sebe samom, vďaka vzorcom získaných v detstve. Ruka v ruke vo mne rástlo uvedomovanie si svojich vnútorných schopností a racionalita. Tá ma postupne viac a viac valcovala pod tlakom okolností vyplývajúcich zo spoločenského systému, v ktorom som sa ocital ako dospelý muž, manžel, otec, či zamestnanec, platca dane, odberateľ tovarov a služieb a inak. To malo za následok upúšťanie od svojich vnútorných prianí a vzrastajúceho pocitu nezmyselnosti takého spôsobu života, či skôr jeho prežívania.

Ocitol som sa pred vnútorným rozhodnutím, či budem v tom ďalej pokračovať, alebo uskutočním zmenu. Rozhodnutie uskutočniť zmenu, ma priviedlo a stále privádza pred ďalšie a ďalšie vnútorné rozhodnutia, ktoré sa vynárajú práve v tom zmenenom živote. Je to akoby cesta na ktorej PÚŠŤAM SA DOTERAJŠÍCH PRESVEDČENÍ O SVETE A SEBE SAMOM, ktoré ma doposiaľ limitovali.

Preto si už dnes dovoľujem hovoriť o sebe pravdu, bez ohľadu na to, čo si o mne kto pomyslí. Dovoľujem si mať sa rád a robiť činnosti, v ktorých sa cítim príjemne. Použiť svoje technické nadanie, vzdelanie a pracovať s materiálom, nech je to drevo alebo železo, z ktorého vznikne trebárs obrábací stroj. Použiť svoje vnútorné schopnosti vnímania ľudskej bytosti v holistickom prístupe pri rozhovore, koučingu, masáži alebo terapii.

Dovolil som si vystúpiť z komplikovaného vzťahu. Nie však tým, že som opustil milovanú ženu, milované deti, priateľov, rodinu, kolegov a iných, ale tým, že som pustil presvedčenia o tom, kým oni sú. Dovolil som si ich prijímať takých, akí sú. Chápať to, že aj oni mňa vnímajú cez filtre vlastných presvedčení, ktoré ich formujú a limitujú na každej úrovni ich bytia. Umožňuje mi to napríklad znova a znova sa zamilovať do svojej partnerky, milovanej pani, s ktorou trávim spoločný život už viac ako dve desaťročia. Umožňuje mi to vstúpiť do krásneho vzťahu s mojimi deťmi, ktorý je založený na vzájomnom rešpekte a hlbokej dôvere. Umožňuje mi to prežívať život plný hojnosti, vnútorného pokoja a spokojnosti.

email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

facebook: Zora Vypušťáková a Priestor pre zmenu

LinkedIn : Zora Vypušťáková

tel: 0907 801 919

www.priestorprezmenu.sk

Téma osobnostného rozvoja mi vstúpila so života v šestnástich, keď som začala čítať práve takéto knihy. Odvtedy sa tomu čím ďalej, tým viac venujem a dnes na tomto poli pracujem vo svojom osobnom živote popri odbornej profesii. Napriek tomu, že som nadobudla právne vzdelanie, ktoré ma profesijne priviedlo až na post manažérky, súčasne som tiež koučka, mentorka a lektorka. Prirodzene ma to viedlo k odovzdávaniu nadobudnutých skúseností. Stala som sa autorkou odborných článkov a publikácií, v ktorých som takto prepojila osobný a profesijný svet. Nadobudnuté vedomosti mi umožnili vnášať do pracovnej sféry empatiu, porozumenie a dôveru tak, aby si zamestnanci dovolili cítiť sa ako ľudská bytosť.

Každý vo svojom živote zastáva rôzne role, pričom niektoré z nich nás vedú cestou sebapoznania alebo transformácie. Aj ja som v tomto dôsledku zažila pád až na dno mojich fyzických síl a vlastného zdravia. Táto skúsenosť otriasla celou mojou doterajšou predstavou o sebe samej. Dostala som príležitosť premýšľať o vlastnom živote, kam až smeruje všetko moje doterajšie úsilie a čo som tým vlastne chcela dosiahnuť.

V tom okamihu sa začal ďalší príbeh môjho života, o ktorom rozprávam alebo píšem v mojich článkoch. Rada sprevádzam ľudí ich životným príbehom a teším sa, keď prídu k uvedomeniu, že sme bytosti, ktoré môžu situáciu ovplyvniť zvnútra. Sme totiž tvorcovia vlastnej reality.

„Priestor pre zmenu“ bol pôvodne založený ako miesto pre môj blog, v ktorom som hľadala balans medzi pracovným a osobným životom. Neskôr spolu s manželom sme ho rozvinuli ako priestor pre rozvoj potenciálu seba aj druhých. Ako kouč sa zameriavam na life koučing, biznis koučing a systemický koučing. V tomto smere pracujem tiež v oblasti osobného rozvoja, života, zdravia a vzťahu k práci, v pracovnej rovine na rozvoji zručností v oblasti leadership. Ďalej sa orientujem aj na témy, ako perfekcionizmus, potreba kontroly, tlak na výkon, emócie na pracovisku, sebadôvera a sebahodnota, ako sa mať rád a iné. K tomu mi tiež pomáhajú etikoterapeutické zručnosti, ktoré som nadobudla v škole etikoterapie Advaita.

Osobitne pre ženy ponúkam pohľad na témy týkajúce sa nadobudnutia ich rovnováhy medzi prácou a osobným životom, možnosti realizovať sa ženským spôsobom aj v prevažne mužskom kolektíve, napríklad v biznise, čo je prínosom aj pre samotných mužov. Aj v tejto súvislosti sa zaoberám vplyvom menštruačných fáz vrátane cyklického manažmentu na pracovisku, ale aj v partnerskom živote. Ďalej sa zaoberám témami plánovania materstva, prípravy na pôrod, dojčenia a stavov počas šestonedelia, materskej a rodičovskej dovolenky, menopauzy. Taktiež na základe vlastnej autentickej skúsenosti sprevádzam pri príprave na operáciu, pri pooperačných stavoch a liečbe.

Toto všetko sú životné udalosti, ktoré nám ukazujú, kde sa momentálne nachádzame. Byť v odpore so zmenou nás vysiľuje, oberá nás o energiu a chuť do života, čo sa môže somatizovať na rôznych orgánoch. Pri pochopení a prijatí vašej životnej zmeny sprevádzam pomocou koučingu, mentoringu, etikoterapie a psychosomatiky.

 

Vaša podpora stránok bez reklamy

Ďakujeme, 

pomáhate nám tvoriť lepší obsah.

Kalendár