Sidebar

Kráľovná sebauzdravenia

Zatvor oči, otvor srdce - etikoterapeutická meditácia Vladimír Červenák a MAOK
Dancehaus  Bratislava, Stromová 16
5. september 2021 o 19.00 
 
Milí priatelia,
táto udalosť sa mala uskutočniť koncom marca minulého roku. Kvôli pandemickej situácii sme stretnutie naživo odložili na neurčito a odvysielali sme dvanásť meditácii so živou hudbou v online svete, ktoré sprevádzali sledujúcich v neistých časoch prvej vlny pandémie.
Dodatočne sa chceme všetkým sledujúcim poďakovať za komentáre, slová a finančné príspevky počas celých dvanásť týždňov. Bolo pre nás veľmi povzbudivé od Vás čítať, že Vám tieto meditácie pomohli zorientovať sa v dobe chaosu a zmätku.
Cyklus dvanástich etikoterapeutických meditácii si môžete pozrieť tu:
https://www.advaita.sk/.../1764-vladimir-cervenak-maok...
Doba chaosu sa zmenila na dobu duality, posudzovania, odsudzovania a strachu na jednej strane, avšak aj nádeje, že to všetko pominie a raz bude dobre na svete ?.
A práve k tomu by sme chceli prispieť touto hudobno-slovnou meditáciou, ktorou vás prevedú Maok, majster hudby a Vladimír, majster slova z priestoru utrpenia do priestoru radosti a tichého vnútorného šťastia, do srdca, v ktorom je ukrytý hlboký vnútorný mier. Po meditácii bude priestor na diskusiu.
Vo fyzickom tele človeka sa odrážajú jeho mentálne, duševné a morálne postoje. Všetky, bez ohľadu na to, či sú pozitívne alebo negatívne. Etikoterapia je autognostická, sebapoznávacia metóda, ako rozpoznať pravdu o sebe samom, ako rozpoznať iluzórne, bludné predstavy o sebe a o svete, ako rozpoznať v sebe hlboké príčiny narušených vzťahov so sebou a so svetom, v ktorom žijeme. V narušených vzťahoch k iným sa zrkadlí narušený vzťah k sebe samému. Tu nachádza etikoterapia príčinu nerovnováhy v odpore voči sebe, voči životu, ktorý človeku poškodzuje zdravie a bráni žiť zmysluplný a spokojný život. Odkrýva, rozpoznáva, vrstvu po vrstve, kde človek kladie svojmu životu odpor. Spoznáva, ako sám seba poškodzuje sebanenávisťou, sebaodmietaním, sebaspochybňovaním, sebamanipuláciou a sebavydieraním. Ich dôsledkom je vnútorný boj, ktorý nemá víťaza ani porazeného. Výsledkom je utrpenie a bolesť. V chaose, zmätenosti a bolesti je vnútorný boj premietaný von kde prináša narušené vzťahy, reťazenie utrpenia cez cele generácie.
Ako archeológia duše odkrýva etikoterapia vrstvu po vrstve a nachádza príčiny bezmocnosti, nespokojnosti, agresivity, smútku, strachu. Sú to negatívne sklony, návyky, emócie a myšlienky, ktoré vytvárajú tak toxické vnútorné sebaprežívanie, že sa v ňom doslova nedá žiť. Človek z neho uteká.
Ignorancia, pýcha, hnev, nenávisť, závisť, smútok, ľútosť, krivda, žiarlivosť, nedôvera a strach sú dôsledkami stavu oddelenosti, v ktorom sme sa uväznili, uzavreli za ochrannými múrmi svojho ega. Výsledkom je bezmocnosť, sebapochybnosť, sebanenávisť, sebaodmietanie, sebamanipulácia, sebavydieranie.
...
A teraz prejdeme k praktickým veciam:
Meditácia sa bude konať v priestoroch Dancehaus v Bratislave, v súlade s nariadeniami platnými v čase konania. Pod budovou je 25 parkovacích miest pre účastníkov; ak budú obsadené, parkovanie je možné na ulici; pred udalosťou prepojím šoférov s nešoférmi aby sa mimobratislavským záujemcom cestovalo veselšie, ekologickejšie a ekonomickejšie; prineste si podložky na ležanie alebo podsedáky prípadne podušky na sedenie, stoličky sú k dispozícii; v cene bude ovocno-orieškové občerstvenie a voda; teplé nápoje si môžete objednať v priestoroch Dancehaus;
Cena je 30 €; (tí ktorí si predplatili túto udalosť, samozrejme neplatia);
Predpredaj sa spustí 8. augusta;
Pre ďalšie informácie sledujte túto udalosť alebo píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.;
Tešíme sa na Vás
Vladimír Červenák & Maok & Nell za organizačný tím.

Nedávno som si uvedomil, ako ľahko človek skĺzne do sebaklamu, ilúzie. Myslí si, že už je v pokoji a vyrovnaný s tým, čo sa dnes deje s korona vírusom, prijíma a rešpektuje jednu stranu, očkovaných, a aj druhú stranu, neočkovaných. Avšak až život mu ukáže, ako to má.

Pred pár dňami som čítal v denníku Pravda článok o ľuďoch, ktorí sú nezaočkovaní. 

Bol to rozhovor s bioetikom , hovoril o nás ako o nezodpovedných a rozmaznaných deťoch, a to čo spôsobilo vo mne ,,hnev,,  , nakoľko som si to stiahol na seba bolo , že svojou nezodpovednosťou sa správame ako ,,infekční teroristi,,.

Čítať ďalej...

Ďakujem za túto Výzvu pre mužov, aby jasne a zrozumiteľne prejavili svoje postoje a názory k súčasnej situácii. Spustila vo mne hlboký sebaspoznávací proces a bola novou skúsenosťou.

Prišlo mi, že v súčasnosti ,"Slabí muži tvoria zlé časy". A táto výzva je tu práve preto, keďže ,"Zlé časy tvoria silných mužov",  tak aby opäť  "Silní muži začali tvoriť dobré časy". Je to uzavretý kolobeh života.

Začalo sa to veľkým nadšením, priam husiou kožou po tele. Waw, to je to, čo dnes muži potrebujú, ukázať svoj postoj a odvahu, zviditeľniť sa, začať rásť a byť silnými a zrelými mužmi.

Súčasne sa však začali u mňa na povrch vyplavovať rôzne pochybnosti a s nimi otázky.

Čítať ďalej...

Neodolateľnosť ženy spočíva v jej vnútornom postoji k sebe. Mnohé ženy chcú byť pre mužov tak neodolateľné a tak veľmi milované. Niekedy urobia čokoľvek, aby sa zapáčili, aj za cenu, že v skutočnosti nie sú samé sebou. Iné ženy majú zas zahorknutý prístup voči mužom, čo sa prejavuje nielen v rečiach, ale aj v ich ledabolom, či zanedbanom vzhľade. Obidva typy žien však iba nerozoznali, že neodolateľné už sú. Potrebujú iba objaviť svoj potenciál a pochopiť, že žiadny vzťah ich v skutočnosti nezachráni, preto je nevyhnutné nájsť vlastnú hodnotu v sebe a vystúpiť z role obete.

„Ak chce muž a žena zortvať v dlhodobom partnerstve, mali by sa držať jedného zlatého pravidla – na prvom mieste by mal vždy zostať partner, na druhom ich vzájomný vzťah, až na treťom mieste deti a na štvrtom rodičia partnerov. Toto je základná hierarchia, na ktorej všetko stojí a padá,” tvrdí etikoterapuet Vladimír Červenák, s ktorým sme sa rozprávali o láske a dlhodobých vzťahoch trochu komplexnejšie.

Sú žena a muž od prírody kompatibilní?

Sú veľmi kompatibilní v tom, akí sú rozdielni. Sú ako šrób a matica. Odpoveď nájdeme aj v našich dvoch mozgových hemisférach. Ľavá je logická, racionálna, matematická, orientujúca sa na detaily. Pravá hemisféra je kreatívna a intuitívna. Ak sme celistvý človek, máme vyriešené vnútorné konflikty, zažívame pokoj a obe hemisféry máme otvorené a tie medzi sebou voľne komunikújú a spolupracujú prostredníctvom 300 miliónov nerovových vlákien, tak aj vo vzťahoch sme priateľský, hodnota udržania vzťahu je veľmi vysoká. Čím viac máme konflikt medzi mozgovými hemisférami, tým viac vnútorných konfliktov prežívame. Vnútorné konflikty premietame do vonkajšieho sveta, do vzťahov okolo nás. Narušené vzťahy sú zrkadlom toho, že vnútorne máme blokované energie medzi mozgovými hemisférami, dôsledkom čoho nastupujú ochorenia tela, ciže fyzické choroby. To je základ etikoterapie, ktorá hovorí, že narušené vzťahy vedú k narušenému zdraviu. Udržiavanie dlhodobo pozitívnych vzťahov vedie k vyliečeniu aj z ťažkých chorôb a znamená byť zdravým.

 

Čítať ďalej...