"Ospravedlňujem sa, ale nechýbala si mi, nechýbal si mi,"  tieto slová boli jedny z najsilnejších slov lásky, ktoré som dokázala povedať, keď som si uvedomila, že hoci som dlhšie nebola s mne blízkymi priateľmi, nechýbali mi. Keď sme sa však znovu rozprávali, keď sme sa však znovu stretli, radosti zo vzájomnej blízkosti bolo vrchovato.  Slová, teplo z nich a úsmevy i smiech tiekli prúdom. Nechýbali mi, ale predsa som  slovíčko - ospravedlňujem sa - dala pred výpoveď. Nie je totiž bežné niekomu, koho ľúbime, niečo také povedať. Aj pre mňa to bolo nezvyčajné, preto to - ospravedlňujem sa, no cítila som, ako silno pravdivé sú tieto slová. Cítila som, ako silno slobodné sú tieto slová. Cítila som, že ich potrebujem nahlas povedať, lebo je v nich najvyšší stupeň lásky, hoci som doteraz o ňom nevedela. Najvyšší stupeň lásky. O čo v týchto slovách teda ide? 

Vladimír Červenák: O pocit naplnenia, nie o ľútosť. Všetko je totiž v poriadku. Či si fyzicky s niekým, alebo nie si s niekým, nič sa na vzťahu nemení, všetko je v poriadku. Je to presne také, ako sa hovorí – zostaň rovnaký, či ťa hania, alebo chvália. Zostaň rovnako naplnený, či si s niekým, alebo nie si s niekým, či sa pozeráš do nejakého zrkadla, alebo nepozeráš. Tvoje šťastie nie je závislé od toho, či do zrkadla pozeráš a či sa ti zrkadlo  prihovára, alebo neprihovára. Tvoj stav je závislý od toho, v akom stave si ty, a nie od toho, pred akým zrkadlom stojíš. Potom letíš.

Let, teda astrálne cestovanie je možné len vtedy, keď naše merkaby veľkou rýchlosťou rotujú. Merkaba je jemnohmotné telo, ktoré voľným okom nevidíme. Čím však rýchlejšie rotuješ, tým silnejšie magnetické pole máš. Tomuto magnetickému poľu hovoríme vedomie. Čiže čím vedomejší si, tým si mocnejší, silnejší, ale nikoho neničíš svojou silou.

Ak stretávaš človeka, ktorý má rovnako silné pole, a vaše polia sa stretnú, tak to, čo má preniknúť, prenikne, prepojí vás a to, čo má obtiecť, obtečie. Je rovnováha medzi vami. Ale keď nastane nerovnováha, chaos, vtedy častice narážajú krížom-krážom  na seba a dochádza k detonácii. Atómové zbrane. Keď tam nie je ochrana, ale strach, oslabí sa pole človeka a potom padajú mŕtvi. Strach je to, čo zabíja.

Teda ak naše merkaby rotujú, lebo máme uvoľnené čakry, púšťame energiu vnútorným tórusom smerom hore, potom je biele svetlo  počiatkom silného poľa, ktoré vyžarujeme, a tak sme v bezpečí. Prvá čakra je v bezpečí. Čo ti dá bezpečie? Dôstojnosť. Česť. Energia prúdi od dôvery prvej čakry smerom  k siedmej čakre a vytvára obrovské pole vedomia. Keď si vedomý, tvoríš realitu. Tancuješ hviezdny tanec a cestuješ obrovskou rýchlosťou. Čím si viac uvoľnený, tým viac energie vyžaruješ, tým je tvoje pole väčšie. Až do nekonečna. Aj keď tu nebudeš už fyzicky, tvoja energia stále ešte bude vyžarovať zo stredu vesmíru a bude tvoriť naše kolektívne vedomie.

Práve ten pocit, keď ti blízky človek nechýba, ale vieš, že sa milujete, je pocitom naplnenia. Je vyjadrením, že sa nachádzate  v tej chvíli v stave cuna: celistvosti, úplnosti, naplnení, advaite. V tom momente ti nemôže niekto alebo niečo chýbať. Je to vylúčené, lebo miluješ rovnako, či sa na človeka pozeráš, alebo nepozeráš. Či stojíš pred zrkadlom, alebo nestojíš. Láska a sloboda v tebe sú prítomné. Nič sa nemení. Je to stále.  Keď sa to nemení a je to stále, tak je to večné. Potom si večnosť, lebo si.