email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

facebook: Peter Štrelinger

tel: 0905 400 730

www.centrumzdravehozivota.sk

Venujem sa Psychosomatike, Etikoterapii, Chiropraktike a celostnému liečiteľstvu

 

"Pomáham ľuďom znovu sa postaviť na vlastné nohy a kráčať vpred."


Moja profesionálna kariéra začala v úplne inej sfére a pracoval som viac ako 20 rokov v oblasti komunikačných systémov a IT. Je to paradoxné, ale v tých časoch som dával prednosť racionálnemu uvažovaniu a oblasť spirituality a duchovného sveta mi bola dosť vzdialená, aj keď som možno tušil, že existuje ešte niečo "za tým" ...

 

Môj duchovný rozvoj a záujem o oblasť alternatívnej medicíny nakoplo až vážne ochorenie môjho syna, kde som sa prvýkrát dostal "ako náhradník" za moju manželku na jeden seminár z oblasti liečenia energiou. Môžem povedať, že toto mi obrátilo moje dovtedajšie myslenie úplne naruby a predsavzal som si hľadať spôsob, ako synovi pomôcť. Odvtedy som na tejto úžasnej ceste svojho sebarozvoja a hlavne sebaspoznávania, za čo veľmi ďakujem Bohu, vesmíru, mojej manželke a môjmu okoliu, že sa veci takto nastavili. Som vďačný za všetko, čo som sa za posledné roky naučil a čo mi život každý deň prináša.

 

 

 Najviac ma uchvátila oblasť psychosomatiky a energetického liečenia a rôzne prastaré liečiteľské systémy, ktoré mnohé dnes aj na svojich seminároch vyučujem. Keďže som pôvodným vzdelaním elektrotechnik, veľmi rýchlo som zacítil úžasnú spojitosť fungovania týchto systémov liečenia s klasickými fyzikálnymi javmi - elektrina, elektromagnetické vlnenie, zákon zachovania energie a pod. a aj to, ako si navzájom posúvame tieto rôzne energie vo forme strachov, koreňových vzorcov, či tendencie manipulovať svet navôkol a aj samých seba.

Dnes už vnímam aj to, že všetko so všetkým súvisí, preto som paralelne s oblasťou energetického liečenia začal aj svoje vzdelávanie a prax v oblasti korekcií pohybového aparátu a chiropraxie. Táto oblasť je asi moje hlavné know-how a akýkoľvek aj veľmi vážny problém klienta (kĺby, platničky, menisky, úrazy...) je vždy pre mňa obrovská výzva. Veď aj ten boľavý chrbát, či hocijaký úraz, je možno iba dôsledok napätia a nespracovaných situácií a s tým súvisiacich emócií.

 

Keďže naozaj všetko so všetkým súvisí a v celostnom pohľade to platí stopercentne, tak rozumiem, že treba brať do úvahy aj tú možno absolútne zanedbateľnú maličkosť, resp. udalosť, ktorá sa mohla stať aj pred 20-30 rokmi (nespracované traumy z detstva, zle ukončené vzťahy a pod.) a táto blokáda spôsobená vzniknutým strachom neskôr naštartovala ochorenie. Preto dnes pri svojej práci používam aj Relaxačné hypnoterapeutické techniky a Analýzu životného plánu (cez Kabalistickú numerológiu), ale hlavne mi najviac učarila Škola Etikoterapie u Vladka Červenáka, kde v prvom rade spoznávam sám seba, svoje obmedzenia, odpor, odpojenie, tienisté súčasti a strachy, ktoré si týmito skvelými technikami viem postupne liečiť. Sám som si v živote prešiel rôznymi skúškami a zložitými obdobiami, ale práve vďaka tomu som dnes viac schopný vidieť a pochopiť ako sa cítia moji klienti a som za tieto cenné skúsenosti nesmierne vďačný a rád ich odovzdávam ďalej.


S mojou manželkou Dankou prevádzkujeme Centrum Zdravého Života v Bratislave, kde sa naše skúsenosti úžasne dopĺňajú, či už pri individuálnych terapiách, koučingu, partnerskom poradenstve, alebo seminároch.

 

Vo svojom živote aj pri svojej práci sa riadim vierou v Boha a svojím vlastným krédom:

"Ak sa ocitneš na rozhraní dvoch ciest, nepremýšľaj o tom, ktorá je tá správna, pretože obe Ťa dovedú do cieľa."