Sidebar

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V októbri to budú 19. a 20.10. Dopraj si oddych, vypni myslenie, zapni schopnosť užívať si situácie a venuj sa svojim vzťahom. Túto tému otvoril už nov vo Váchach, ktorý má svoj deň 6.10. Pôjde o pracovné i osobné vzťahy a keď nebudeš vedieť, ako ich ukočírovať, spomeň si na vetu – ako by to urobila láska. Po nej ostaň chvíľu ticho a odpoveď príde. Keď nie, dovoľ si robiť nič. Len byť. Je to v poriadku, nie si obeť, nesťažuj si. Čím viac sa sťažuješ, tým rýchlejšie padáš do pocitov obete obetavej. Čím viac výziev a možností vidíš v živote, tým rýchlejšie ideš do svojej sily, do vysokých vibrácií bytia. Október je v našom zemepisnom pásme ešte mesiacom dozrievania, mesiacom plodov, mesiacom zberu poslednej úrody. Dokonca  16.10. je Dňom chleba a výživy. S úctou ber do ruky každý krajec chleba a poďakuj všetkým bytostiam, ktoré sa na jeho ceste od zrniečka ku chlebíku podieľali. Vieš si predstaviť to množstvo rúk a sŕdc? Ďakuj. Všetko môže byť fajnou prípravou na tvoj najdôležitejší spln v roku.  Spln v Baranovi, ktorý bude 20.10. V hre sú stále vzťahy. Tie vonkajšie sú však zrkadlom toho, aký máš ty vzťah k sebe samému. Ako von, tak i vo vnútri.

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to bude 22. a 23.9. - oba dni po splne v Rybách, ktorý je 21.9. Jeho odkaz pre teba a najmä v tvojich dňoch po ňom? Uvoľni sa, netlač na seba, poď do pocitov, rozum nech tvorí poradný orgán pri tvojich rozhodnutiach. Len pri spojení pocitu, srdca a umu môžeš kráčať ďalej. Nezastavuj sa v srdci. Ani Ježiš sa nezastavil. Otvoril svoje srdce a kráčal ďalej. Inšpiroval pokojom, súcitom... kvalitami srdca, a kráčal ďalej. Nasleduj. Podporí ťa aj intuícia, ktorá vďaka splnu v Rybách má mimoriadnu silu. Ak svojej intuícii zatiaľ neveríš, teraz je čas ju aktivovať cez pocity v tebe. Rozhodni sa pre niečo a sleduj pocit. Čo ti hovorí? Aký máš z pocitu pocit? Vráťme sa ešte k novu, ktorý bude 7.9. v Panne. Uvedom si, že v tento deň sa stretávaš ty oheň s prísnosťou a kritickosťou Panny. Buď bdelý a transparentný, tak ťa Panna nemusí doviesť do nepríjemných situácii. Jednou z nich je zahmlievanie situácií či vecí. Zahmlievaš? Nebudeš vidieť. Si transparentný? Nové pohľady sa odkryjú. Užasné je pozorovať, ako vonakjší svet dáva podnety a tvoje vnútro odpovedá. Užasné je pozorovať, ako tvoje vnútro reaguje podľa toho, ako sa pozeráš na svet. Vždy máš dve možnosti, odkiaľ sa pozerať: z priestoru dôvery alebo priestoru strachov. Zotrvávanie v priestore dôvery ťa vedie do jednoty, celistvosti. Zotrvávanie v priestore strachov ti otvára dvere do utrpenia a bolestí. Septembrové potešenie: život ťa miluje, precíť jeho lásku a spočítaj si svoje požehnania.

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni  25. až 27.8. dni, keď máš priamo v programe dní sa viac hýčkať a dať viac pozornosti (a efektívnejšie ako inokedy) svojej hlave. V tvojich dňoch bude 26.8. aj Deň psov. Ak si s nejakým psíčkom parťák, užite si ho v radosti spolu. Vráťme sa však k novu, ktorý bude 8.8. v Levovi. Dve osmičky  a dve ohnivé energie (barania a levia) sa stretnú v jeden deň. Žeby ohnivé zaľúbenie či ohnivá láska boli na obzore? Alebo úspech? Dosť možné. Treba si však uvedomiť, že to sú vytvorené len podmienky, dôležitejší si ty, tvoje reakcie, postoje a správne sebapoznávacie programy. Často totiž vidím, že vesmír pripraví pôdu na zmenu k lepšiemu, no buď pasivitou alebo odporom si cestu k nej človek zablokuje. Takže – uvoľniť rozum i srdce, uvoľniť odpor v tele a otvoriť sa novým možnostiam – to je výzva do augustového novu. Spln bude 22.8. vo Vodnárovi a podobne ako nov otvára tému vzťahov, spln pokračuje, ale trochu v inom móde. Možno práve so splnom odídu niektoré vzťahy. Skús byť len pozorovateľom – čo odchádza, má dôvod na odchod. Nebráň, nesmúť, pozoruj. Možno si už dlhšie cítil, že niektoré vzťahy sa naplnili a treba ich pustiť. Život vždy prináša to, čo prospieva tvojej duši. Aj keď je to občas boľavé, všetko má zmysel. Augustové potešenie: zavri oči a zameraj sa na zvuky okolo seba. Vnímaj, ktoré v tebe vyvolávajú príjemné pocity, ktoré nepríjemné. Pri nepríjemných ostaň a zisťuj príčinu. Veľa sa dozvieš o sebe.

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú dni 2. a 3.7., tiež 29. a 30.7. – štyri dni, keď sa môžeš intenzívnejšie venovať sebe a hýčkať si najmä hlavu, upratať myšlienky a napriek dovolenkovému času venovať sa rozumnou mierou i práci. Čo je rozumná miera? Rovnovážna: nech rovnakú hodnotu pre teba má práca, ktorá ťa živí, a práca, ktorá ti prináša radosť. Ideálne je spojiť ich alebo vytvoriť pre ne rovnako veľký priestor. Pozor – nevytváraj kompromisy. Kompromisy = krysy, ktoré ti nahlodávajú spokojnosť.

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júni to budú dni 4. až 6.6. a všetko, čo urobíš v týchto dňoch pre svoju hlavu, oči a uši, bude mať dlho blahodárne účinky. Čo teda môžeš urobiť? Uvoľniť sa. Napríklad cez cvičenie, tvorenie, fyzickú prácu, prijatie všetkých situácií, ktoré do života prichádzajú. Prijatie je dôležité pre teba najmä preto, aby si nešiel hlavou proti múru a aby si z každej strany nepočúval, že si tvrdý alebo tvrdohlavý ako Baran. Navyše, čo tvoja fyzická hlava nestrávi, to nestrávia ani tvoje črevá. Alebo naopak? Dôležité je si spojenie medzi črevami a hlavou uvedomiť, lebo v júni je najviac ohrozené tenké črevo. Nov bude 10.6. v Blížencoch a jeho témou tvoj čas „spravodlivo“ rozdelený medzi prácu a rodinu. Ak chceš, tak aj medzi prácu a oddych. Ak máš rodinu a blízke bytosti okolo seba, spoj si čas strávený s nimi s oddychom a spoločnými zážitkami. Pozor však, nepotrebuješ s nikým zo svojho okolia bojovať za pravdu. Kde je pravda? V strede medzi vami a ty ju vidíš svojimi filtrami, oni svojimi. Leto začína 20.6., a tak sa mu odovzdaj, potom aj spln, ktorý príde 24.6. v Kozorožcovi, bude o tvojej slobode, stabilite a radosti. Možno pozvažuješ, kde ti čo v živote škrípe, postav však nad pravdu láskavosť. Pravda, nech by bola akokoľvek pravdivá, bez láskavosti je krutá. Júnové potešenie: dopraj oddychový čas svojej hlave a menej mysli, viac ži. Nevytváraj si domnienky, vychutnávaj si zážitky prítomnosti. Užívaj si aj masáže hlavy, očnú gymnastiku, nejakú pranajámu - špeciálne dychové cvičenia. Internet poradí.

 

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji to budú 8. až 10.5. smerujúce do novu v Býkovi, ktorý bude 11.5. Predpokladám, že tušíš, aká téma sa otvorí. Cítiš ju už od začiatku tohto roku – témou sú financie a zmeny v ich toku, tiež obchodno-partnerské vzťahy a ich sila. Nov je príležitosťou, aby si šiel do nových projektov odvážne a bez sebaspochybňovania, možno v takých tradičných postupoch. Zdá  sa, akoby sa ti núkalo niečo tradičné v novom šate. Keďže nemám krištáľovú guľu, nastav ty svoje anténky na príjem príležitostí. Spln bude 26.5. v Strelcovi a prináša úvahy či ostať doma, alebo sa rozbehnúť do sveta. Jeden i druhý priestor je pre teba dôležitý. Doma ťa vyživujú rodové korene, dávajú ti istotu zázemia. Svet ťa ťahá svojimi možnosťami a možno aj priatelia, ktorí žijú v zahraničí, sú pre teba inšpiráciou. ... žeby ťa čakala za hranicami nová láska? Tak či tak sa rozhodneš, všetko závisí od tvojho vnútra a schopnosti ísť v prúde života. Keďže spln v Strelcovi je nielen o cestovaní, ale i o pohybe fyzickom a mentálnom, rozhýb svojte telo v májovej prírode. Venuj pozornosť najmä nohám, uvoľníš hlavu a myseľ, časti tela, ktoré ovplyvňuje Baran. Májové potešenie: nájdi v prírode ostropes obyčajný, ktorý podporuje Slnko v Baranovi. Preskúmaj ho, urob si naň meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ním. V prípade, že sa budeš cítiť slabý a bezmocný, uvedom si, že „tvoja“ barania rastlina ľahko zvláda nepohodu a dokáže aj v nepriazni osudu kvitnúť.

Býk – Slnko je v tvojom znamení od 19. apríla do 20. mája 2021, býčie dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji to budú 11. a 12.5., pritom tvoj najdôležitejší nov bude hneď 11.5. Samozrejme v Býkovi, takže tvoj silný čas, ktorý otvorí najmä tému hmotných majetkov. Skús skôr, ako nastane nov, nazrieť do histórie tvojho rodu s otázkami. Napríklad: akú „cenu“ platili moji predkovia za majetky, polia, domy? Dávali prednosť hmotnému zabezpečeniu pred láskou, životom, pohodou vo vzťahoch? Obetovali akýmkoľvek spôsobom dieťa pre hojnosť? Ak bude na časť otázky kladná odpoveď, skús sa pozrieť na seba a svoj vzťah k hmote. Možno zistíš, že si sám blokuješ pohodové vzťahy s partnerom, deťmi či rodičmi. Možno stačí usporiadať si svoj hodnotový rebríček, aby si uvoľnil to, čo si zdedil. Kedže nov bude nielen o karme rodu a hmoty, ale aj o pracovných vzťahoch, priprav si nové plány, zámery, inšpirácie do tejto oblasti. Čo tak pouvažovať o zvýšení kvalifikácie, o rozširovaní vedomostí v tom, čo ťa živí. Spln bude 26.5. v Strelcovi, na obzore nejaký pohyb. Láskavo chcem povedať, že to bude pravdepodobne pohyb v dianí. Nielen budeš riešiť celkom nové situácie, ale znovu aj vzťahy, vernosť v nich, sexualitu, možno inakosť v blízkom okolí. Májové potešenie: nájdi v prírode sedmokrásku obyčajnú, spája v sebe Slnko a znamenie Býka. Preskúmaj ju, urob si na ňu meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ňou. Je vytrvalá, nežná a v slnečných lúčoch pôžitkárska. Spája cez pevné korene Zem so Slnkom, za ktorým vždy točí svoju hlávku.  

Blíženci – Slnko je v tvojom znamení od 20. mája do 21. júna 2021, blíženecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji budú v blíženeckej energii dni 13. až 15.5. a pôjde najmä o rovnováhu v životnom štýle, o rozdelenie si času na prácu a oddych, o neprekračovaní hraníc svojej sily, o zabezpečenie si prevencie cez pohyb a zdravé stravovanie. Ešte v tomto období sa dostávajú na povrch aj vzťahy. Akých máš priateľov? Súznieš s nimi? Rastieš s nimi do múdrosti a nových možností? Uvedom si – akí priatelia, taký si aj ty. Aký si ty, takí priatelia ti prichádzajú do života.  Nov bude 11.5. v Býkovi a keďže sú v hre intenzívnejšie aj Merkúr s Venušou, je tvoj čas na presadenie sa, na oznamy svetu, že si tu a vieš byť preň užitočným človekom. Tvoja osobná príťažlivosť, láskavosť a pohoda ti otvárajú dvere do nových možností. Venuša lásku istí. Samozrejme, nečakaj s vyloženými nohami. Často hovorím, že kvalita do osobných vzťahov prichádza ako bonus pri zvyšovaní svojho potencuálu, to znamená sebavedomia, sebaúcty, sebaprijatia... Spln bude 26.5. v Strelcovi a môže sa týkať najmä zmien v pracovnej oblasti, možno niektoré dohody prestanú platiť, iné sa zrodia. Strelec signalizuje pohyb, zmeny, svetlo do niečoho, čo zastalo, zosmradlo a potrebuje sa znovu naštartovať. Májové potešenie: nájdi v prírode oman pravý. Preskúmaj ho, urob si naň meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ním. Prináša radosť, nové inšpirácie a aj keď by si upadal do vyhorenia či prenasledovali ťa ťažšie myšlienky, oman ťa podporí v zdravom sebavedomí.   

Rak – Slnko je v tvojom znamení od 21. júna do 22. júla 2021, račie dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji budú v račej energii dni 16. a 17.5. a úlohy pre ne naštartuje nov, ktorý bude 11.5. v Býkovi. Budú sa týkať kvality vzťahov. Prepokladám, že aj Raci pochopili, že nikto sa nám v živote nezjaví náhodou. Žiaden blázon či anjel k tebe nemôže pristáť, keď ty nie si ani blázon, ani anjel. Dôsledne i tu platí to naše slovenskô - vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá, a tak aj ty máš len takého priateľa, partnera, šéfa..., s ktorým si rezonančne na jednej vlne. Sťažuješ sa na niekoho z svojich priateľov? Pozri, kde si ty taký istý ako on. Obdivuješ nejaké vlastnosti svojho priateľa? Pozri, kde si aj ty taký úžasný ako on. Nov teda môže otvoriť témy karmických vzťahov, po predchádzajúcich slovách si uvedomíš, že sú to všetky tvoje vzťahy. S nikým sa len tak náhodne nestretneš, ale je pravda, že s niektorými ľuďmi máme rozohraté už z minulých zrodení dôležité a jedinečné osobnostné pokre. Hry pokračujú aj v tomto živote. Spln bude 26.5. v Strelcovi a akákoľvek cesta sa ti vynorí, priprav sa na ňu pohodovo s vierou, že všetko zvládneš. Ide tu totiž o tvoj spôsob ostať vo vlastnom strede a nevykoľajený. Môže ťa podporiť stíšenie a meditácia, jednu navrhujem aj v májovom potešení. Májové potešenie: nájdi v prírode pupalku dvojročnú, spája v sebe Slnko a tvojho Raka. Preskúmaj ju, urob si na ňu meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ňou. Prezradím, že nové kvety rozvíja za súmraku, keď nádherne vonia a ponúka cez vôňu ľahkosť žitia, radosť a uvoľňuje stres.

Lev – Slnko je v tvojom znamení od 22. júla 22. augusta 2021, levie dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji to budú 18. a 19.5. Keďže v našom zemepisnom pásme v máji sa jar už naplno prejavuje, Slnko, ktoré je Tvojou vládnucou planétou, ťa podporuje v tvojej výnimočnosti. Cítiš jeho silu? Nerozmýšľaj, preciťuj a poďakuj, že si sa narodil v znamení Leva. Ako Lev si predurčený svietiť, inšpirovať, byť na očiach. Nemôžeš byť žiadnou sivou myškou. Ak sa tak cítiš, nájdi, kde si sám blokuješ svoju kráľovskú silu, objav svoj potenciál a naplno ži. Prijímaj príležitosti, ktoré k tebe prichádzajú a skôr, ako povieš čomukoľvek nie, zisti, z akého dôvodu si v odpore. Každý odpor totiž blokuje tvoju silu. Naopak, ak si vo svojej sile, žiaden odpor ti neprichádza do cesty. Rozumieš? Čo je v tvojom živote vyriešené, to jednoducho už nestretneš. Nov bude 11.5. v Býkovi, významnejšie je v hre aj Uran s Čiernou Lunou. Uran i nov hovoria o zmenách. Či budú príjemné alebo menej príjemné, záleží presne od toho, do akej miery prijímaš život v pohode alebo s odporom. Nov všeobecne chce po nás zmeny, tie tvoje sa budú týkať pravdepodobne práci alebo niečoho, čomu venuješ naplno svoju pozornosť, čo ťa „zamestnáva“ každý deň.  Spln bude 26.5. v Strelcovi a znovu o zmenách vo vzťahoch. Májové potešenie: nájdi v záhrade akýkoľvek druh slnečnice, ktorú ľudia odjakživa spájali so Slnkom. Preskúmaj ju, urob si na ňu meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ňou. Je neprehliadnuteľná, kreatívna vzhľadom na Slnko, šíri do okolia teplo, pohodu, sebadôveru a jedinečnosť slnečnej sily života i plodnosti.

Panna – Slnko je v tvojom znamení od 22. augusta do 22. septembra 2021, panenské dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji to budú 20. až 22.5. a pravdepodobne otočia tvoju pozornosť k sebe samému: čo robíš pre svoje zdravie? Ako počúvaš svoju intuíciu? Koľko spojenia či odporu dávaš do vzťahov k iným? Cítiš, ako ťa spojenie posilňuje? Uvedomuješ si, ako ťa odpor oslabuje? Komunikuješ láskavo sám so sebou i s inými ľuďmi? Každá jedna otázka môže byť podnetom na meditáciu o jej obsahu i odpovedi na ňu. Vráťme sa však v čase, a to k novu, ktorý bude 11.5. v Býkovi. Jeho témou u teba bude práca z domu alebo pracovné príležitosti v cudzine či cez nejakého cudzinca. Keďže bude významnejšie v hre aj „tvoj“ Merkúr, je čas aktívne pristúpiť k možnostiam, ktoré ti prichádzajú, a dať svetu o sebe vedieť. Hovorievam, že nové, úžasné možnosti nám prichádzajú do života ako bonusy uvoľňovania odporu v nás samých. Nepotrebujeme tlačiť na niečo, čo chceme, aby sa stalo, stačí ísť v prúde života a potom ti život hovorí áno. Príležitosti i možnosti prichádzajú zľahka a prirodzene. Spln bude 26.5. v Strelcovi a tebe nariaďuje pokoj v duši. Urob tak, ostaň v pokoji, hoci prídu i búrky. Májové potešenie: nájdi v prírode rumanček pravý, spája v sebe Slnko a znamenie Panny. Preskúmaj ho, urob si naň meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ním. Je to rastlina plná energie, zdravia a schopnosti do zdravia sa navracať vďaka tomu, že nadviazal silné spojenie so Slnkom. Od pradávna sa traduje, že pred rumančekom klobúk dolu. Nech sa páči, poď s ním do zdravej pokory.

Váhy – Slnko je v tvojom znamení od 22. septembra do 23. októbra 2021, niekoľko dni vo Váhach však nájdeš v každom mesiaci. V máji budú dni 23. a 24.5. v tvojej energii. Na tom, aby práve tieto dni si žil v pohode, sa pripravuješ od začiatku mesiaca. Napríklad aj dodržaním tradície bozku pod rozkvitnutou čerešňou, privítaním  dňa umytím v májovej rose pre zdravie a krásu či radosti z postaveného „mája“... Toto sú vonkajšie prejavy májových tradícií, ty si podľa nich priprav svoje vnútorné. Napríklad zahrň bozkom lásky všetky svoje vnútorné orgány, svoju pokožku, svoje telo tak, aby si precítil lásku k sebe samému. Umy sa každé ráno či večer v modlitbe, odpustení, vďake. Vystri chrbticu, vystri telo, usmej sa a buď „májom“ sám pre sebe i pre svet okolo teba. S jarou, ktorá je v máji v našej zemepisnej šírke už v plnej sile, prichádzajú špeciálne k tebe dni pohody, rovnováhy, pokoja, krásy, lásky. Máj má totiž pod „palcom“ Venuša, tvoja vládnuca planéta, a tak ti podáva svoje dary. Silu darov zintenzívnil 11.5. aj nov v Býkovi, ktorý okrem iného vytiahol tému láskavej komunikácie a vlastnenia hmotných statkov. Spln bude 26.5. v Strelcovi, znovu pôjde o „pohyb slov“, ich správne používanie, o ich silu a skryté významy. Májové potešenie: nájdi v prírode či v parku zlatobyľ kanadskú, spája v sebe Slnko a tvoje znamenie. Preskúmaj ju, urob si na ňu meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ňou. Podrží ťa, keď tvoja sila z nejakého dôvodu uniká a podporí tvoj návrat do harmónie a pokoja.    

Škorpión – Slnko je v tvojom znamení od 23. októbra do 22. novembra 2021, škorpiónske dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji to budú dni 25. a 26.5., ktoré sa môžu prejaviť silnou túžbou po romantickej láske a po pocitoch byť užitočným pre svoje okolie. Všeobecne totiž k Škorpiónovi priraďujeme pudovosť v sexualite a poživačnosť. Máj so svojou venušanskou nehou však otvorí iné dvierka. Dvierka romantiky, láskavého srdca s potrebu byť naplno ponorený v láske. Môže ísť o lásku ľudskú, ale i o lásku božskú, či o lásku, ktorá obe kvality spája. Ty už vieš, že spájaš svojím životom hĺbky zeme, bahna, blata, popola, aby si v jednej chvíli vyletel ako Fénix. Spájaš hmotu s nebesami. Lásku pozemskú s nebeskou. Vráťme sa však v čase do 11.5, keď bude nov v Býkovi. On totiž tieto témy lásky, uzemnenia i vzletu otvorí. V hmote sa to pravdepodobne prejaví pozornosťou smerom ku kvalite bývania i prostredia, v ktorom sa pohybuješ. Schopnosťou ich skrášliť, dať im vyšší zmysel, a tak aj v nehmotnom svete si naplno zvedomníš svoje hodnoty. Spln bude 26.5. v Strelcovi a o fyzickom i mentálnom pohybe. Strelec ťa totiž nenechá sedieť s vyloženými nohami. Keďže je však v hre aj Čierna Luna, otvárajú sa tajomstvá rodu i tvoje osobné.  Májové potešenie: nájdi v parku či voľne v prírode okrasný opadavý ker hamamel virgínsky, ktorý spája v sebe Slnko a znamenie Škorpióna. Preskúmaj ho, urob si naň meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ním. Hamamel má svoj vnútorný oheň, mrazy a nepohoda mu neublížia, húževnato rastie do výšky s podporou hĺbok Zeme, vždy má na zreteli svoj cieľ.

Strelec - Slnko je v tvojom znamení od 22. novembra do 21. decembra 2021, strelecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji 27. a 28.5. a navyše pred nimi bude dňa 26.5. spln v Strelcovi. Silné dni s tvojím najdôležitejším splnom v tomto roku. Často sa od začiatku roku 2021 stretávam s dvoma druhmi Strelcov. Jeden druh hovorí o nešťastných, nepríjemných dňoch plných prekážok, ktoré doslova prežívajú s odretými ušami. Iní svoje dni žijú v radosti a šťastí. Ako to, že sa narodili jedni i druhí pod planétou šťastia a také rozdiely? Okrem toho Jupiter je nielen planétou šťastia a mnohých možností, ale aj tvojou vládnucou planétou, ktorá ti momentálne požehnáva! Ako to, že necítiš, nežiješ jej požehnanie? Stal si sa necítiacou bytosťou? Alebo cítiš jej požehnanie a všade vidíš nové možnosti a krásu žitia? Tajomstvo je v tebe. Tajomstvo je v tom, ako uvoľňuješ v sebe rodové i osobné napätia, ako spracovávaš vo vlastnom žití odpor. Naozaj nikto z nás sa nenarodil na Zem preto, aby sme žili s vyloženými nohami, ale prišli sme do duality riešiť isté záležitosti. Každý svoje a po svojom. Každý sme odborníkmi na svoj vlastný život, takže ako žiješ svojho Strelca a svojho Jupitera, tak sa cítiš. Možnosti ti obaja dávajú obrovské. Vráťme sa však ešte k novu 11.5. v Býkovi, ten ti svieti do hojnosti. Užívaj. Májové potešenie: nájdi v prírode silný divozel, spája v sebe Slnko a znamenie Strelca. Preskúmaj ho, urob si naň meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ním. Je to rastlina rovnováhy, svetla, sily, optimizmu. Podporuje v tebe odpovede na všetky otázky v zmysle všetko so všetkým súvisí.

Kozorožec – Slnko je v tvojom znamení do 19. januára 2021 a potom ešte od 21. decembra 2021, kozorožie dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji to budú 1. a 2.5. a tiež 29. a 30.5. Ty sa máš! Štyri kozorožie silné dni ti vesmír doprial. Pokojne začni mesiac bozkom pod rozkvitnutou čerešňou s milovanou bytosťou. Ak žiješ single a žiaden milenec, milenka na obzore nie je, objím sa sám, precíť teplo svojich dlaní a pošli májový bozk ku všetkým svojim orgánom. Urobíš veľa pre svoje zdravie i krásu. Zdravie a pohoda sú totiž tvojou témou v máji a keďže máj núka krásu prírody plnými priehršťami, užívaj čas v lese, na lúkach, v parkoch, záhradách. Cez dotyky nôh sa uzemňuješ, spájaš s rodom a tradíciami, cez krásu okolo seba vzlietaš a dávaš svojmu životu nový rozmer. Ľahkosť žitia vytváraš. Nov bude 11.5. v Býkovi a horoskop dní okolo novu hovorí aj o karmických úlohách. Pravdepodobne sa budú týkať pozemkov, domov, hmotných statkov, teda tém, ktoré sa viažu s Kozorožcom. Keďže si vytrvalá a dobre uzemnená bytosť, úlohy dáš. Ide však o tom, aby si všetky záležitosti dal dôstojne a správne. Spln bude 26.5. v Strelcovi o emóciách a pokoji.  Májové potešenie: nájdi v prírode alebo možno aj vo vlastnom kvetináči rozmarín lekársky, spája v sebe Slnko a znamenie Kozorožca. Preskúmaj ho, urob si naň meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ním.  Rastlinou Kozorožca je napríklad aj jedľa so silnou životnou silou a schopnosťou reagovať na zhoršené životné prostredie. Obe rastliny v sebe nesú schopnosť hriať.

Vodnár – Slnko je v tvojom znamení od 19. januára do 18. februára 2021, vodnárske dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji to budú 3. až 5.5. a 31.5. Štyri vodnárske dni v jednom mesiaci, štyri možnosti naplno si uvedomiť, v akých energiách ideš a čo chceš od života, aké hodnoty sú pre teba prioritou. Keďže je v máji príroda v plnom rozkvete a v nehe, aj tebe príde prirodzená romantika, znežnenie, súznenie. Dovoľ si teda prejaviť sa aj takto. Nie je to síce tvoja originálna tvár, ale aj tvoje vnútro ukrýva tieto hodnoty. Možno ťa podporia pri témach, ktoré sa v máji pre teba otvárajú. Jednou z nich je aj vzťah so ženami. So ženami rodu – mamkou, starými mamami, dcérami, sestrami, ale i partnerské mužsko-ženské vzťahy. Často hovorím, že láskavý, chápavý vzťah s vlastnou matkou je kľúčovým vzťahom tvojho života. On odráža všetky tvoje vzťahy so ženami a podporuje alebo nepodporuje aj tvoje osobné partnerské vzťahy. Ak nemáš úctu k matke, ani ty nedostaneš úctu v partnerstve. Namiesto úcty si dosaď aj iné hodnoty.  Nov bude 11.5. v Býkovi a o kontrole v hmote. Ako bývaš? Čo vlastníš? Čo vieš pustiť, čo nie? Spln 26.5. v Strelcovi zas otvorí tému cestovania. Už ťa svrbia päty? Urob nové kroky. Májové potešenie: nájdi v prírode imelo biele, spája v sebe Slnko a znamenie Vodnára. Preskúmaj ho, urob si naň meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ním. Imelo nemá korene v zemi, ani sa neťahá za Slnkom. Žije si svojím originálnym životom a rastie do všetkých smerov. Dokedy? ... kým vytvorí súmernú guľu a dovedie seba samého do dokonalosti, aby ako veštecká guľa podporoval vízie.

Ryby -  Slnko je v tvojom znamení od 18. februára do 20. marca 2021, rybie dni však nájdeš v každom mesiaci. V máji to budú 6. a 7.5. a hneď nato príde nov, ktorý bude 11.5. v Býkovi. Zvyčajne je o hmote, bývaní, vlastnení, držaní a tak trochu aj o závislostiach. Tieto témy sa môžu objaviť, ale v súvislostí s obdobím koronavírusu a s globálnou krízou sa u Rýb môže otvoriť práve teraz aj téma smrti, bezmocnosti a schopnosti odpúšťať. Sám vieš, že sú to tvoje témy buď otvorené, alebo v tieni. Tak ich priznaj a pozri sa na ne bez strachu a vo svojej ľudskej sile muža alebo ženy. Dávam do popredia tému odpúšťania. Niektoré bytosti hlásajú, že odpúšťať niet komu a niet prečo, lebo na všetkom sme sa pred príchodom do pozemského života dohodli. Prípadne, že ony majú všetko vyriešené a odpustenie sa ich netýka. Žijeme však v duálnom svete a každá palica má dva konce. Minimálne máme možnosť teraz naučiť sa odpúšťať smrti, že kosí životy. Ospravedlniť sa rodičovi, partnerovi, priateľovi, ktorý odišiel na druhý breh a my sme mu nepovedali – odpusť všetko, čo som ti vedome alebo nevedome spôsobil, odpúšťam aj ja tebe.  Neodpustenie blokuje neskôr náš prechod na druhú stranu. Spln bude 26.5. v Strelcovi a bude o filozofických otázkach, takže smrť je v téme. Májové potešenie: nájdi v prírode žltohlav európsky, spája v sebe Slnko a znamenie Rýb. Preskúmaj ho, urob si naň meditáciu, nájdi podobnosť medzi sebou a ním. Vytrvalo spája Zem s nebesami, rastie a kvitne aj v nepohode, podporuje ťa vo vlastnej sile i v pravdivosti tvojich pocitov. Je jemne jedovatý presne tak, ako môže byť jedovatý aj fanatizmus.  

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V apríli  budú  11. a 12.4. a ešte si predstav, že aj  nov bude 12.4. v Baranovi, teda v tvojom znamení. Aby toho nebolo málo, tvojím znamením sa prechádza do takmer polovice mesiaca aj Venuša s Merkúrom. Riadna sila sa valí. Sila akcie, nových projektov, dobrej komunikácie, úspechov, lásky a budeš na seba strhávať pozornosť okolia. Samozrejme, tu môžem o tejto sile písať len všeobecne, ale podľa planét tvojho osobného horoskopu môžu prichádzať zaujímavé situácie, zaujímavé uvoľnenia. To, čo doteraz u teba stálo, zabrzdilo sa, teraz sa otvára na mnohé strany. Ty buď  bdelý, pozorný, aby si postrehol prichádzajúce príležitosti. V komunikácia s priateľmi môžu prichádzať napäťovejšie situácie. Ak ich zacítiš, nádych, výdych a predýchaj sa do pokoja. Pamätaj, že podľa čínskeho horoskopu je v apríli najviac ohrozená pečeň, tak ju neotravuj svojou zlosťou a toxickými myšlienkami. Všetko toto sa týka najmä obdobia do novu, po nove sa téma mierne bude meniť. Pôjde viac o financie a finančné ohodnotenie, ale i o tvoje uvedomovanie si vlastnej hodnoty. Sebaspochybňujúce a sebadeštrukčné programy ťa oslabujú. Skús ich rozoznať a postupne rozpustiť.  Spln 27.4. v Škorpiónovi ti môže do tohto rozhodnutia posvietiť. Totiž tento spln ide do hĺbky, osvetlí tiene, tak sa uvoľni a nechaj sa viesť.  Inak – pôjde aj o sex. Už sa dokážeš uvoľniť tak, aby si  milovaniu dal prívlastok – mystické? 

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V marci  budú  15. a 16., minimálne v nich netlač na seba ani iných. Tlak môžeš ty a tvoje okolie cítiť mimoriadne silno, čo sa potom rado somatizuje v bolestiach, najmä hlavy. To vieš. Nová informácia na marec je: pripustiť už od začiatku mesiaca, že všetko, čo k tebe prichádza, nemusíš vidieť reálne. Závoj máje, ako realitu nazývajú jogíni, ti pred očami môže zhustnúť. Keďže častejšie ako iné znamenia zverokruhu vstupuješ do tvrdohlavosti, pripomínam, že trvanie na svojej pravde môže teraz mimoriadne rýchlo vyústiť do boja. Ešte raz pripomínam – nevidíš všetko, čo by si potreboval vidieť. Rozpusť teda v sebe každú nespokojnosť, hnev, agresivitu skôr, ako vytasíš svoju tvrdú hlavu do boja. Dobre tak urobíš, lebo  nov 13.3. v Rybách s Neptúnom, vládnucím znamením Rýb, prinesie ešte ďalšie zastretie zraku. Rieš svoje záležitosti pokojne. Ak nevieš v pokoji, pusť všetko a naplánuj si oddych, zmeň vzduch alebo zober papier a vypíš všetko, ža čo môžeš byť vďačný. Zmeníš myslenie z nepokoja do vďačnosti. Vďačnosť je veľmi silná emócia, vedie do vysokých vibrácií. Jar začína 20.3. v blíženckom dni a v tvojom prvom baraňom, uži si ho. Spln 28.3. bude vo Váhach a posvieti si na tvoj vnútorný pokoj. Podčiarkujem – vnútorný. Navonok sa môžeš tváriť, ako chceš, dôležité je tvoje vnútorné prežívanie. Cítiš pokoj v srdci? Spln posvieti aj na vzťahy. Čo držíš na silu, môže odísť, kde nechávaš voľnosť, môže ťa odmeniť. 

Čítať ďalej...

Podkategórie