Sidebar

Počítačový škriatok zariadil, aby sa z môjho notebooku vyparili napísané horoskopy na máj. No, niet ich. Statočne priznávam, že tým škriatkom som aj ja pomohla svojou oslabenou bdelosťou. Keďže už nemám priestor ich znovu písať, vyberám mantry pre jednotlivé znamenia na máj a k nim niekoľko slov:
Čítať ďalej...

Baran. V našich horoskopoch sledujeme najmä Lunu a Slnko vo vzájomnom pôsobení v dvoch dňoch, keď je ich vzťah najintenzívnejší. V čase novu je Luna zahalená do tmy, v čase splnu je jasne osvetlená Slnkom. Fázy medzitým hovoria o dorastajúcej alebo ubúdajúcej Lune. Luna a Slnko sú teda hlavnými hercami našich horoskopov a hrajú na scéne, ktorú im vytvorí konkrétne znamenie. V čase prvého aprílového novu scénu tvorí tvoje znamenie Barana, vrcholí  1.4. o 8.24 h. a temnú Lunu na oblohe nevidno. Daj si aj ty v tento deň pohov. Zatiaľ neotváraj nové projekty, ale ostaň v tichu a púšťaj všetko, čo už doslúžilo. Urob si taký detoxikačný deň na osobné škodliviny a priraď k nim aj neochotu vystúpiť z komfortnej zóny. Asi netušíš, kde sa ti teraz otvárajú dvere, ak sedíš „za pecou“. Láska na teba žmurká! Spln bude 16.4.o 20.55 h vo Váhach a ak si si dobre našliapol už v nove, teraz zberáš úrodu. Rozbiehajú sa ti ďalšie príležitosti, ukazujú nové možnosti. Najmä pracovná oblasť dýcha úspechom, ak si sa mu otvoril. Totiž často sa stáva, že hviezdy nám žehnajú v určitej oblasti, ale my radšej tlačíme v inej, a potom plačeme, že niečo nejde. Spoľahni sa na svoju intuíciu a nauč sa plynúť so životom.

 

Čítať ďalej...

Baran. Vieš, že každý deň v týždni má svojho vládcu v niektorej planéte? Pondelku vládne Luna, utorku Mars, strede Merkúr, štvrtku Jupiter, piatku Venuša, sobote Saturn, nedeli Slnko. Toto poznanie ti dáva obrovské možnosti v súlade s tvojou baraňou energiou konať. Ak si napríklad bojovný Baran, na tvojom mieste by som si na utorok naplánovala pokojný deň, lebo inak ľahko tasíš meč. Ako môže vyzerať v súvislostiach niekoľkých astroinformáciách marcový nov? Bude v stredu 2.3. o 18.34 v Rybách. Streda-Merkúr-nov-Ryby plus ty Baran dávajú predpoklad, že môžeš viac ako inokedy filozofovať, prípadne rozoberať nejaké spirituálne témy a svoj názor tlačiť ostatným. Keď toto vieš, môžeš sa zariadiť inak: nastav sa na počúvanie, ktoré je tiež jednou kvalitou Merkúra. Pozorne počúvaj, čo hovoria tvoji najbližší, ale i spolupracovníci. V ich slovách je veľa informácií o nich samých a tieto slová sú aj tvojím zrkadlom.

 

Čítať ďalej...

Baran. Poďme spolu sledovať tvoju cestu možností vo februári od novu, ktorý bude 1.2. o 6.49 h vo Vodnárovi, až po spln, ktorý bude 16.2. o 17.59 h v Levovi. Z celej cesty vyplynie na záver mantra na február, ktorú si môžeš začať uvedomovať od prvého dňa v mesiaci. Bude ťa podporovať v uvoľňovaní napätia vo vzťahoch a ukáže ti, kde a ako môžeš byť tento mesiac štedrý. Určite na to prídeš aj sám. Takže cesta: vodnársky nov otvorí tému hodnôt. Prvoplánovo môže ísť o materiálne hodnoty, o materiálne statky a tvoje miesto v nich. Na pozadí témy materiálnych hodnôt sa otvárajú hlbšie pohľady, a to tvoje lipnutie na tom, čo máš, manipulácia cez peniaze, arogancia moci a tiež tvoje „liečenie duše“ pochopením. Preskúmaj napríklad svoje lipnutie na majetku: dokážeš darovať celkom nezištne čokoľvek, čo vlastníš? Dokážeš sa vzdať podstatnej väčšiny svojich vecí, keby si sa v túto chvíľu potreboval natrvalo presťahovať do jednoizbového malého bytu a k tomu ešte na druhú stranu planéty? Neodpovedaj rozumom, precíť si danú situáciu a až vtedy budeš mať správnu odpoveď o svojej závislosti na veciach.

 

Čítať ďalej...

Baran – vieš, že si ohnivým znamením. Čo ťa môže charekterizovať? Napríklad aj tvrdohlavosť, alebo impulzívnosť, či súťaživosť, dominantnosť, odvaha, sila, vášnivosť, kreatívnosť, pohŕdanie, sebestačnosť...? Všetko sú to vlastnosti na jednej priamke, to znamená striedajú sa mínusové i plusové hodnoty Barana. Niektoré u teba jasne prevažujú, iné sú v potenciáli. Závisí to od ascendentu i od postavenia ostatných planét v tvojom osobnom horoskope. V januári napríklad môžu tvoje aktivity smerovať odvážne do zahraničia alebo sa môžeš začať učiť cudzí jazyk, či nadviazať priateľské alebo pracovné vzťahy v zahraničí. Buď však bdelý a nepodnikaj unáhlené cesty. Január signalizuje aj zmeny, niečo staré opustíš, aby si po novej ceste kráčal. Niečo staré zomrie, aby sa niečo nové mohlo narodiť. Nov 2.1.o 19.34 h v Kozorožcovi s odkazom – buď v dôvere, nevytváraj si domnienky. Ono ti možno hlavou budú behať všelijaké podozrenia, ale skús preskúmať, aké strachy z nedôvery sú za nimi. Ak aj neprídeš na odpoveď, daj si čas.

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V decembri to budú dni 12. až 14.12., ktoré môžeš venovať len sebe. Keďže na ľudskom tele Baranovi patrí hlava, skús práve v tomto období čo najviac podporiť svoj mozog. Ako? Nie úporným myslením, ale výživou, pobytom na čerstvom vzduchu, odpočinkom. Jednoduché, ale v tomto období dôležité. Sme totiž v tmavej polovici roka, ktorá by mala byť o stíšení a návratu do vlastného vnútra. Skús mozog stíšiť, keď stále „šrotuje“! Stíšiš ho práve uvoľnením v prírode a tvorivou činnosťou. Tak si uvoľníš cestu do srdca, aby si ním mohol viac cítiť. Nov je 4.12. v Strelcovi, takže ohňa budeš mať habadej, veď aj Baran, aj Strelec sú ohnivé znamenia. Uvedom si to najmä vtedy, keď zacítiš nespokojnosť alebo hnev. Obe emócie sa spočiatku môžu zdať nevinné, no ver, že sú to práve ony, ktoré spúšťajú emočnú lavínu v priestore strachu a odporu. Po odpočinku aktivita nastupuje spolu so splnom 19.12. v Blížencoch. Vybav, čo treba, nechaj sa podporiť blíženeckým splnom k nadviazaniu nových kontaktov a potom zas pekne do stíšenia choď. Nezabúdaj, sme v tmavej časti roka a navyše, začína 21.12. oficiálne zima, takže pokojne ostaň pod perinou sám so sebou.

 

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú 15. až 17.11., a keďže Baran ovplyvňuje hlavu, mozog, tvár a životnú silu, dopraj si oddych od náročných myšlienkových operácií, dopraj si ľahkosť myslenia, napríklad cez rôzne hry, spev, milé zážitky. Tiež môžeš hravo harmonizovať hemisféry tak, že ak si pravák, budeš sms-ky písať ľavou rukou, ak si ľavák, pravou. Podobne aj ostatné činnosti.  Alebo si zabezpeč tri, štyri rovnaké loptičky a vyhadzuj a chytaj ich naraz oboma rukami – hraj sa na žongléra. Nov bude 4.11. v Škorpiónovi.  Škorpión  otvára v našich životoch najmä témy, ako sú sexualita, vernosť, manipulácia, liečenie, hĺbky v myslení i prežívaní. Tebe sa tieto témy môžu otvoriť na javisku zvanom rodina, to znamená, že rodinní prúslušníci sú parádnymi hercami, ktorí ti hrajú to, čo práve potrebuješ zažiť, spoznať a uvedomiť si. Prosím, ber na vedomie, že nie vždy vidíš v tomto období, že sú to tvoje záležitosti. Možno máš tendenciu ukazovať prstom, že to oni. Ty nič, ty si v poriadku. Hovorím, celý svet je v poriadku, len občas niekto z nás nevidí jasne. Spln bude 19.11. v Býkovi, ten má na starosti  hmotné majetky, domov, peniaze. Tebe sa môže teraz objaviť otázka z priestoru strachu zo zlyhania – dokážem zabezpečiť svoju rodinu, svoje deti, svoje potreby? Sebaspochybňovanie oslabuje. Uvedom, v čom si dobrý, kde je tvoja sila a na nej stavaj. Porastie tvoje sebavedomie a znížiš, prípadne rozpustíš úplne svoje strachy.  Novembrové potešenie: spoznávam silu úsmevu, dotyku a objatia.

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V októbri to budú 19. a 20.10. Dopraj si oddych, vypni myslenie, zapni schopnosť užívať si situácie a venuj sa svojim vzťahom. Túto tému otvoril už nov vo Váchach, ktorý má svoj deň 6.10. Pôjde o pracovné i osobné vzťahy a keď nebudeš vedieť, ako ich ukočírovať, spomeň si na vetu – ako by to urobila láska. Po nej ostaň chvíľu ticho a odpoveď príde. Keď nie, dovoľ si robiť nič. Len byť. Je to v poriadku, nie si obeť, nesťažuj si. Čím viac sa sťažuješ, tým rýchlejšie padáš do pocitov obete obetavej. Čím viac výziev a možností vidíš v živote, tým rýchlejšie ideš do svojej sily, do vysokých vibrácií bytia. Október je v našom zemepisnom pásme ešte mesiacom dozrievania, mesiacom plodov, mesiacom zberu poslednej úrody. Dokonca  16.10. je Dňom chleba a výživy. S úctou ber do ruky každý krajec chleba a poďakuj všetkým bytostiam, ktoré sa na jeho ceste od zrniečka ku chlebíku podieľali. Vieš si predstaviť to množstvo rúk a sŕdc? Ďakuj. Všetko môže byť fajnou prípravou na tvoj najdôležitejší spln v roku.  Spln v Baranovi, ktorý bude 20.10. V hre sú stále vzťahy. Tie vonkajšie sú však zrkadlom toho, aký máš ty vzťah k sebe samému. Ako von, tak i vo vnútri.

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V septembri to bude 22. a 23.9. - oba dni po splne v Rybách, ktorý je 21.9. Jeho odkaz pre teba a najmä v tvojich dňoch po ňom? Uvoľni sa, netlač na seba, poď do pocitov, rozum nech tvorí poradný orgán pri tvojich rozhodnutiach. Len pri spojení pocitu, srdca a umu môžeš kráčať ďalej. Nezastavuj sa v srdci. Ani Ježiš sa nezastavil. Otvoril svoje srdce a kráčal ďalej. Inšpiroval pokojom, súcitom... kvalitami srdca, a kráčal ďalej. Nasleduj. Podporí ťa aj intuícia, ktorá vďaka splnu v Rybách má mimoriadnu silu. Ak svojej intuícii zatiaľ neveríš, teraz je čas ju aktivovať cez pocity v tebe. Rozhodni sa pre niečo a sleduj pocit. Čo ti hovorí? Aký máš z pocitu pocit? Vráťme sa ešte k novu, ktorý bude 7.9. v Panne. Uvedom si, že v tento deň sa stretávaš ty oheň s prísnosťou a kritickosťou Panny. Buď bdelý a transparentný, tak ťa Panna nemusí doviesť do nepríjemných situácii. Jednou z nich je zahmlievanie situácií či vecí. Zahmlievaš? Nebudeš vidieť. Si transparentný? Nové pohľady sa odkryjú. Užasné je pozorovať, ako vonakjší svet dáva podnety a tvoje vnútro odpovedá. Užasné je pozorovať, ako tvoje vnútro reaguje podľa toho, ako sa pozeráš na svet. Vždy máš dve možnosti, odkiaľ sa pozerať: z priestoru dôvery alebo priestoru strachov. Zotrvávanie v priestore dôvery ťa vedie do jednoty, celistvosti. Zotrvávanie v priestore strachov ti otvára dvere do utrpenia a bolestí. Septembrové potešenie: život ťa miluje, precíť jeho lásku a spočítaj si svoje požehnania.

Čítať ďalej...

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V auguste to budú dni  25. až 27.8. dni, keď máš priamo v programe dní sa viac hýčkať a dať viac pozornosti (a efektívnejšie ako inokedy) svojej hlave. V tvojich dňoch bude 26.8. aj Deň psov. Ak si s nejakým psíčkom parťák, užite si ho v radosti spolu. Vráťme sa však k novu, ktorý bude 8.8. v Levovi. Dve osmičky  a dve ohnivé energie (barania a levia) sa stretnú v jeden deň. Žeby ohnivé zaľúbenie či ohnivá láska boli na obzore? Alebo úspech? Dosť možné. Treba si však uvedomiť, že to sú vytvorené len podmienky, dôležitejší si ty, tvoje reakcie, postoje a správne sebapoznávacie programy. Často totiž vidím, že vesmír pripraví pôdu na zmenu k lepšiemu, no buď pasivitou alebo odporom si cestu k nej človek zablokuje. Takže – uvoľniť rozum i srdce, uvoľniť odpor v tele a otvoriť sa novým možnostiam – to je výzva do augustového novu. Spln bude 22.8. vo Vodnárovi a podobne ako nov otvára tému vzťahov, spln pokračuje, ale trochu v inom móde. Možno práve so splnom odídu niektoré vzťahy. Skús byť len pozorovateľom – čo odchádza, má dôvod na odchod. Nebráň, nesmúť, pozoruj. Možno si už dlhšie cítil, že niektoré vzťahy sa naplnili a treba ich pustiť. Život vždy prináša to, čo prospieva tvojej duši. Aj keď je to občas boľavé, všetko má zmysel. Augustové potešenie: zavri oči a zameraj sa na zvuky okolo seba. Vnímaj, ktoré v tebe vyvolávajú príjemné pocity, ktoré nepríjemné. Pri nepríjemných ostaň a zisťuj príčinu. Veľa sa dozvieš o sebe.

Čítať ďalej...

Podkategórie