Sidebar

 • Škola aplikovanej etikoterapie - Hvar 2021

  7. Intenzívny zážitkový etikoterapeutický výcvik na ostrove Hvar nielen pre študentov Školy etikoterapeutických zručností Advaita  - Hvar 2021, ale aj pre účastníkov kurzov,  seminárov a záujemcov o etikoterapiu.  Sebapoznávanie odkrývaním bludných presvedčení a programov a rozpoznávanie  sub osobností v odpore.  1. 09. – 14. 09...
 • Škola etikoterapie Advaita, skupina V, 1. stupeň, 10. - 12. 06. 2022

  Aktuálne prebiehajúci zápis. Škola etikoterapie a etikoterapeutických zručností Advaita. Viac informácií o systéme výuky v škole etikoterapie nájdete tu. Zápis do skupiny V,  4. ročný modul otvoríme   termín 10. - 12. jún 2022 Miesto: Střílky na Morave V krásnom prostredí Stříleckeho zámku. GPS: 17.207064415313653  N 17.207064415313653...

ZRKADLO MUŽA, pravidelný unikátny 30-minútový rozhovor dvoch mužov na báze otázok a odpovedí na horúce témy týkajúce sa mužov, otcov, synov z pohľadu Etikoterapie, vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie.

Naživo vysielame každú druhú stredu rozhovor vedú JOZEF MIHALIŠIN a VLADIMÍR ČERVENÁK.

Vysielame NAŽIVO na kanály YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Otázky a námety na rozhovor môžete písať na mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Streda 21. apríl 2021 o 20:00

Okruh tém 21. časti

- vychovávam dieťa sám, sama

- ako dosýtiť v dieťati chýbajúceho rodiča

- chcem k sebe partnera alebo rodiča pre svoje dieťa?

- beriem svoje dieťa na rande - dôsledky, ak si z dieťaťa urobíš partnera

- ako sa chovať zodpovedne pri výbere partnera

Jozef Mihalisin

poslané
pred 3 hodinami
 
Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.
 
Add a comment

Sila muža, pravidelný unikátny 30-minútový rozhovor dvoch mužov na báze otázok a odpovedí na horúce témy týkajúce sa mužov, otcov, synov z pohľadu Etikoterapie, vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie.

Naživo vysielame každú tretiu stredu, rozhovor vedú VLADIMÍR TĹČIK a VLADIMÍR ČERVENÁK.

Vysielame v premiére na kanály YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Otázky a námety na rozhovor môžete písať na mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Streda 14. apríl 2021 o 20:00

Okruh tém 5. časti

1/ Nedávno som čítal vyjadrenia o fyzikálnych javoch a pohľad na vedu z hľadiska duchovna, mystiky. ,,Elektrina je vášeň v priestore.,, ,,Magnetizmus je vášeň v hmote.,, Dva magnety sa priťahujú, keď jeden má kladnú polaritu a druhý zápornú. Ako to je vo vzťahoch medzi mužom a ženou ?

Keď sa priťahujú, znamená to, že tam je vášeň ? A je vášeň potrebná vo vzťahu ?

A čo keď sa postupne vytráca alebo sa úplne vytratila ?

2/ Ľudia dnes často žijú s partnerom kvôli výhodám, zvyku alebo sa to tak má, a častokrát tam nie je láska. Prežívajú, boja sa zmeny. Niektorí, zase striedajú partnera za partnera, majú závislosť na zmene, strach zo záväzku, zodpovednosti, alebo že by mohli zlyhať. Je to rovnaké, ako keď stále presádzate strom. Nezapustí korene, nejde do hĺbky, tak ako ani ľudia si nemôžu vybudovať dôvernosť medzi sebou. Ak je na mieste, kde má zakorenený strom samé kamenie, a tie kamene ho zabíjajú, presaďte ho, inak sa staviate proti životu. Nie je tam láska.

A z toho mi vyplýva otázka: ,,Byť spolu alebo nebyť, od čoho to závisí ?,,

Čo nám pomáha sa rozhodnúť ?

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.
 
Add a comment

 
Poznáte už kontext etikoterapie?
Viete, ktoré sú zdravie poškodzujúce myšlienky, emócie, postoje?
Viete, ktoré sú zdravie podporujúce  myšlienky, emócie, postoje?
Nepoznáte  techniky prijímania, odpúšťania, ukončovania  a a chceli by ste vedieť ich aplikovať v bežnom živote?
Zúčastnili ste sa už na prednáškach, alebo ste absolvovali základný kurz etikoterapie a chcete získať návyk používať základné techniky?
Máte pocit, že aj keď  už  čo to o etikoterapii viete,  nedokážete ju zatiaľ aplikovať v praxi?
Potom je tu táto ponuka práve pre vás.
 

Aplikovaná etikoterapia.

Celodenný ON LINE - LIVE seminár, nácvik  základných etikoterapeutických zručností z pohodlia a bezpečia vášho domova.

 

Seminár vedie:

Mgr. Vladimír Červenák, etikoterapeut a životný kouč

 

Sobota 24. apríl 2021  od 8.00 do 18.00

v pripade naplnenia kapacita sa seminár zopakuje 25.04.2021

 

Miesto: LIVE na aplikácii ZOOM  

Prezentácia od 8.00
 

 

Ak sa chctete zlepšiť v zručnosti používania etikoterapeutických techník, ak sa chcete  posunúť v schopnosti zvládať ich používanie v praxi, ak cítite, že máte dostatok teoretických poznatkov, ale málo reálnej praxe, potom je tu práve pre vás táto mimoriadna ponuka:

 
Na kurze sa budeme spoločne učiť, ako používať a aplikovať techniky etikoterapie.
Je to seminár pre tých, ktorí už veľa poznajú a chú  viac toho nového používať v praxi.
 
 • Budeme trénovať relaxovaný stav uvoľnenia,  rozpoznať na hlbokej úrovni rozdiel medzi uvoľnením a napätím. Uvoľnenie  vedie  k  schopnosti získať nadhľad, obnoviť prúd životnej energie.
 • Budeme trénovať techniku prijatia - umenie príjímať životné situácie, ktoré vyvolávajú zdravie poškodzujúce emocie, trénovať aplikovanie techniky tak, aby ste  situácie prijímali pokojne a s nadhľaom. Tak potom môžete neskôr  meniť nasmetrovanie svojho života.
 • Budeme trénovať techniku odpúšťania, Hoo ponopono, ako základný nástroj na liečenie vzťahov v rôznych situáciach a variantoch. Odpustenie iným, odpustenie sebe. Hlboké porozumenie a osvojenie návyku osobnej hygieny duše technikou odpúšťania.
 • Budeme  sa učiť hladať  a ukončovať koreňové vzorce, ktoré  z človeka robia živý biologický stroj, automat, ktorý nevedome ubližuje a poškodzuje seba samého. (Vzorce bezmocnosti, sebaspochybňovania, sebanenávisti, sebaodmietania).
 • Trénovať zručnosť počúvať a vytvárať porozumenie s inými aj samému sebe.
Čo budeš potrebovať?
Potrebujete funkčný počítač, najlepšie s veľkou obrazovkou, kameru, mikrofón a slúchadlá. Prípadne prepojiť obraz na TV, pripojenie na sieť. V krajnej núdzi to zvládne aj telefón celý deň pripojený na nabíjačke. Pre vnímanie je lepšie mať čo najväčší obraz.
Priprav si pohodlné miesto aj na ležanie.
 
Na seminár sa, prosím, priprav ľahkou stravou, dobrým spánkom, pripojte sa včas. Údaje na pripojenie na zoom dostanete dva dni pred seminárom.
Vytvorte si podmienky aby ste boli v pokoji, neboli rušení. Ak nemáte podmienky doma, zapojte kreativitu, možno má niekto z rodiny, z priateľov voľný byt alebo priestor. Možno sa dá v práci... Potrebujete miesto na pohodlné sedenie i ležanie, vankúš deku. Seminár bude nahrávaný, môžete sa k nemu kedykoľvek vrátiť.
 
Prezentácia od 8.00 , ukončenie o 18.00
Prestávka na obed je od 13.00 do 14.00
 
Cena seminára je 110,-€
 
Účastnícky poplatok uhradíte až  po potvrdení prihlášky,   podľa pokynov, ktoré obdržíte obratom. Neuhrádzajte vopred!
V prípade, že  nedostanete pokyny hneď po odoslaní prhlášky, overte si, prosím,  či vaša prihláška bola doručená. Ak je prihláška korektne odoslaná, dostanete jej kópiu do vašej  elektornickej schránky.
 
 
Prihláste sa hneď, kapacita je obmedzená.

 

Add a comment

Aká téma nás čaká v ďalšom cykle rozprávaní o etikoterapii, ktorá nás baví?

      V stredu 7. apríla 2021 o 20.hodine

sa pozrieme na pocity krivdy, ktoré vznikajú v človeku, keď si myslí, že sa k nemu niekto správa nespravodlivo alebo ho niečím urazí. Krivdu zažívame, keď sa nám deje niečo, čo sa nám nepáči a z čoho máme nepríjemné pocity. Cítime, že nám ubližujú alebo s nami zaobchádzajú s neúctou. Krivda je bolestne vnímaná a prežívaná nespravodlivosť. Obvykle je tento pocit, dojem alebo presvedčenie spojené s nejakým druhom pokorenia, poníženia, manipulácie, neadekvátneho obviňovania či vykorisťovania, prípadne kombinované so stratou ľudskej dôstojnosti, slobody, intimity a podobne. V mužko-ženskej debate rozvinieme odpovede aj na takéto otázky:

Prečo v nás niekedy vzniká pocit, že nám celý svet krivdí? Prejavy krivdy v ženskom a mužskom svete? Prečo vzniká pocit krivdy v partnerských vzťahoch? Môže byť krivda „dedičná“? Aké má pozitíva krivda? Aké zdravotné dôsledky? Ako závisí krivda so sebaúctou? Kedy pocit krivdy rastie? Kedy sa môže rozpúšťať? Ako sa vyliečiť z pocitov krivdy?

Milí poslucháči, diváci, ak máte otázky, pošlite ich, prosím, na mailovú adresu:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Rozhovor vysielame v premiére na kanáli YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk

S láskou VladimíR a SaritA

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.

 

Add a comment

Často s etikoterapeutom Vladimírom Červenákom hovoríme, že kľúčovými vzťahmi pre náš život sú vzťahy s rodičmi, ktorí predstavujú prvé korienky v rode. Nie vždy však vieme naše vzťahy s rodičmi pravdivo vidieť. Tak si teda na vzťahy dieťa – rodič, rodič - dieťa  trochu inak posvietime, ale pozrieme sa aj na silu zámeru. Prosím, začítajte sa do príbehov a nechajte sa inšpirovať:   

Diana: Celý svoj život som si myslela, že moje najväčšie zranenia v detstve prichádzajú od matky. Vedela som, keď otehotnela, že ma odmietala. Keď prijala tehotenstvo a narodila som sa, povedala – kiežby som bola chlapcom. Keď som si však v dospelosti uvedomila, že som bola takto v detstve odmietaná, vedome som si upravovala vzťah s matkou.  Stále som bola v tom, že ona má moje najväčšie zranenie na svedomí. Čuduj sa svete, nebolo to tak.

 

Raz som si v stíšení znovu položila otázku, kto ma najviac v živote zranil. Prišla odpoveď – otec. Ja prekvapená, veď otec mi celý život nič neurobil. Kedy teda? Vraj vo ôsmich mesiacoch. Ohhh, čo som také mohla urobiť, že ma následne zranil? Neprišla som na to doteraz a myslím, že to ani v tejto chvíli nie je podstatné.

Opýtala som sa teda, aké stopy zranenie od otca mi v súčasnom reálnom živote spôsobilo. Odpoveď - stále dookola musím klásť tie isté otázky a neviem ukončovať veci. Sedí to nenormálne!

Add a comment
Čítať ďalej...

ZRKADLO MUŽA, pravidelný unikátny 30-minútový rozhovor dvoch mužov na báze otázok a odpovedí na horúce témy týkajúce sa mužov, otcov, synov z pohľadu Etikoterapie, vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie.

Naživo vysielame každú druhú stredu rozhovor vedú JOZEF MIHALIŠIN a VLADIMÍR ČERVENÁK.

Vysielame NAŽIVO na kanály YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Otázky a námety na rozhovor môžete písať na mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Streda 31. MAREC 2021 o 20:00

Okruh tém 20. časti

- muž sa rozhoduje odísť zo vzťahu, opustiť svoju ženu alebo ostať
- žena sa rozhoduje odísť zo vzťahu
- dať alebo nedať šancu po rozchode
- ako žena testuje muža
- čo to znamená cítiť sa pri mužovi bezpečne
- je úlohou muža plniť žene priania?
- štyri kvality života, integrita, autenticita, zodpodnosť, obohacovanie
- čím väčšou lyžicou dáš, tým väčšou dostaneš

Jozef Mihalisin

poslané
pred 3 hodinami
 
Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.
 
Add a comment

Ďakujem za túto Výzvu pre mužov, aby jasne a zrozumiteľne prejavili svoje postoje a názory k súčasnej situácii. Spustila vo mne hlboký sebaspoznávací proces a bola novou skúsenosťou.

Prišlo mi, že v súčasnosti ,"Slabí muži tvoria zlé časy". A táto výzva je tu práve preto, keďže ,"Zlé časy tvoria silných mužov",  tak aby opäť  "Silní muži začali tvoriť dobré časy". Je to uzavretý kolobeh života.

Začalo sa to veľkým nadšením, priam husiou kožou po tele. Waw, to je to, čo dnes muži potrebujú, ukázať svoj postoj a odvahu, zviditeľniť sa, začať rásť a byť silnými a zrelými mužmi.

Súčasne sa však začali u mňa na povrch vyplavovať rôzne pochybnosti a s nimi otázky.

Add a comment
Čítať ďalej...

Sila muža, pravidelný unikátny 30-minútový rozhovor dvoch mužov na báze otázok a odpovedí na horúce témy týkajúce sa mužov, otcov, synov z pohľadu Etikoterapie, vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie.

Naživo vysielame každú tretiu stredu, rozhovor vedú VLADIMÍR TĹČIK a VLADIMÍR ČERVENÁK.

Vysielame v premiére na kanály YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Otázky a námety na rozhovor môžete písať na mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Streda 24. marec 2021 o 20:00

Okruh tém 5. časti

Strávili sme veľmi príjemný víkend spolu v škole etikoterapie a padli tam dve veľmi zaujímavé témy :

1. Jedna z nich je, že keď nastane hádka medzi mužom a ženou a žena vybuchne, srší hnevom, spomínal si ,že je tým prejavuje obrovskú Dôveru pre muža, že sa žena pred ním odhaľuje v svojich emóciach, a je ako keby nahá a muž by mal byť na to hrdý.

Môžeš to bližšie vysvetliť ?

A ako je to u muža, s jeho hnevom a prejavom emócií, čo má s tým urobiť on ?

2. Druhá téma bola, že každý žijeme v nejakých svojich vzorcoch a presvedčeniach, ktoré nás v živote ovplyvňujú. Poznáme ich dokonale, väčšinou nám však ubližujú a spôsobujú trápenie. Spomínal si, že to je ako to koleso, ktoré sa otáča smerom ,,do pekla,, a my sa na ňom vezieme a na konci dňa na ňom zostávame, lebo vždy tam je nejaký benefit pre nás. Naša hlava to vie vždy zdôvodniť, prečo nechceme zmenu, veď poznáme to prostredie. Môj priateľ to nazval hovorovo, že sme v sračkách, a aj keď sa občas v nich topíme, naučili sme sa v nich plávať.

Čo je ten prvý krok, aby sme nabrali radosť zo zmeny, aby sme zastavili to koleso, ktoré sa točí a začali to koleso otáčať opačným smerom ,,do raja,, ?

Akú podporu potrebujeme ?

Môžeš to povedať na nejakom konkrétnom príklade, nejakej situácii ?

Jozef Mihalisin

poslané

pred 3 hodinami

 

 

 
Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.
 
 
 
Add a comment

Pokračujeme v mužsko-ženských rozhovoroch v cykle K prameňom etikoterapie témou Pohŕdanie v RODine. Kedy? Stretneme sa v premiérovom vysielaní

                 17.marca 2021 o 20. hodine

Tému pohŕdania vo vzťahoch sme načali vo februári. Pozreli sme sa najmä na pohŕdanie medzi partnermi. Téma je však oveľa širšia, takže sme ju zaradili aj v marci a pozrieme sa na pohŕdanie v rode i rodine. Už vieme z predchádzajúcich rozprávaní, že ignorácia, z ktorej vyrastá pohŕdanie, patrí medzi negatívne emócie. Ak sme  v ignorácii vytrvalí, ona prerastie do pohŕdania a pohŕdanie je už veľmi vysokým stupňom odmietnutia života. Vtedy už hovoríme životu nie.

V marcovom stretnutí si teda posvietime na to, ako sa pohŕdanie ťahá rodom a ako sa prejavuje v rodine nielen medzi partnermi, ale aj medzi rodičmi a ratolesťami, medzi dospelými a deťmi.   

Ak máte na danú tému otázky, prosím, pošlite ich na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Samozrejme, privítame všetky otázky, ktoré nám chcete položiť. Ďakujeme.

KDE NÁS NÁJDETE?

Streemovať budeme prenos na stránke www.advaita.sk a tiež na kanáli: Vladimír Červenák YouToube.

Podporte nás, prosím, odberom. Budete informovaní o nových videách na našom kanáli. Vopred ďakujeme i za finančnú podporu vo forme darov, pomáhate nám tvoriť pre vás obsah, ktorý má zmysel. Platobné údaje nájdete v kontaktoch na https://www.advaita.sk/kontakt

Tešíme sa na spoločné chvíle.

S láskou VladimíR a SaritA

Add a comment

Len zjednotení v zjednotení, len pozorovateľ v pozorovaní je úplný, celistvý. Nemožno k nemu nič pridať, nemožno k nemu nič vložiť, všetko je vo svojom potencionáli, zažívame božské. To je zdroj našej sily a to nám umožňuje na fyzickej úrovni konať, na mentálnej myslieť, na emočnej cítiť, na energetickej vytvárať fraktály, pohyb, večný pohyb, aby tento pohyb bol v základnej geometrii a vytváral Kvet života, poriadok sveta, boží zákon. Pozorovateľ zostáva v pozorovateľovi. Akonáhle sa stratíme niekde v nižšej frekvenčnej úrovni, vzniká chaos. V ňom nás môžu viesť už len pravidlá, ktoré máme nastavené. Ak ich máme v úcte a rešpektujeme ich, vytvárajú nám bezpečný priestor.  

Add a comment
Čítať ďalej...

Podkategórie

Vaša podpora stránok bez reklamy

Ďakujeme, 

pomáhate nám tvoriť lepší obsah.

Kalendár

Tipy a inšpirácie - spriatelené stránky rodiny Advaita